Jump to content

περιεργη σημπερηφορα


peris30

Recommended Posts

καλημερα παιδια

εχει εδω κ μια βδομαδα που οι δισκοι μου σημπερηφερονται περιεργα

εχω 7 δισκουs που εναι μαζη απο την αρχη σχεδον του ενυδρειου

ενω ηταν μια χαρα ενεργητηκοι οταν τουs ταιζα μαζευωντουσαν μπροστα στο γιαλι αλλα κ οταν καθομουνα μπροστα στο ενυδρειο φενονταν μια χαρα

την τελευταια βδομαδα εχει ξεσπαση πολεμοs σκοτωνοντε μεταξη τουs :lmao::lmao::rasp: ειναι συνεχεια κρυμενοι κ δεν τρωνε παρα μονο εναs-δυο χωριs να παρατηρω καποια συμπτωματα για ασθενεια

οι συνθηκεs ειναι πολυ καλεs κ σταθερεs

τα προβληματα αυτα ξεκηνησαν λιγο μετα απο οταν αλλαξα λιγο την θεση των φυτων μαζη κ τον φωτησμο.εβαλα δυο λαμπεs για φυτα ροζ 6500Κ κ μια aquarelle 10000Κ

μπορει να φταιει κατι απο τα παραπανω?

σημερα τουs ερηξα stress coat κ βιταμινεs

παιδια βοειθηστε γιατι στο τελοs θα μπω εγω μεσα για να κανω τον διαιτητη :lmao:

συγνωμη αν σαs κουρασα με την ποληλογια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχει εδω κ μια βδομαδα που οι δισκοι μου σημπερηφερονται περιεργα

εχω 7 δισκουs που εναι μαζη απο την αρχη σχεδον του ενυδρειου

ενω ηταν μια χαρα ενεργητηκοι οταν τουs ταιζα μαζευωντουσαν μπροστα στο γιαλι αλλα κ οταν καθομουνα μπροστα στο ενυδρειο φενονταν μια χαρα

την τελευταια βδομαδα εχει ξεσπαση πολεμοs σκοτωνοντε μεταξη τουs :lmao::lmao::rasp: ειναι συνεχεια κρυμενοι κ δεν τρωνε παρα μονο εναs-δυο χωριs να παρατηρω καποια συμπτωματα για ασθενεια

οι συνθηκεs ειναι πολυ καλεs κ σταθερεs

τα προβληματα αυτα ξεκηνησαν λιγο μετα απο οταν αλλαξα λιγο την θεση των φυτων μαζη κ τον φωτησμο.εβαλα δυο λαμπεs για φυτα ροζ 6500Κ κ μια aquarelle 10000Κ

μπορει να φταιει κατι απο τα παραπανω?

σημερα τουs ερηξα stress coat κ βιταμινεs

παιδια βοειθηστε γιατι στο τελοs θα μπω εγω μεσα για να κανω τον διαιτητη :lmao:

συγνωμη αν σαs κουρασα με την ποληλογια

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΗ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΖ (ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΔΙΣΚΟΥΣ 1 ΧΡΟΝΟ).

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΥΝΑΤΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ? ΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΔΥΝΑΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΣΗΜΟ ΜΕ ΤΑ ΦΥΤΑ ΣΟΥ.

ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΛΟΝ ΝΑ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΣΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΚΡΥΨΩΝΕΣ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός, σίγουρα επηρεάζει τη συμπεριφορά των δίσκων, συνήθως όμως συμβαίνει το αντίθετο. Τα ψάρια δεν παρουσιάζουν έντονη κινητικότητα και επιθετικότητα, αλλά αντίθετα στρεσάρονται και προσπαθούν να κρυφτούν από τον έντονο φωτισμό.

Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω ότι ο φωτισμός του ενυδρείου σου είναι ιδιαίτερα ισχυρός, για να ενοχλήσει τους δίσκους σου. Μπορείς να τους φτιάξεις κάποιο "καταφύγιο" σε μια περιοχή της επιφάνειας του νερού, αφήνοντας να αναπτυχθούν επιπλέοντα φυτά, όπως φακή και κερατόφυλο.

Η εντύπωση πάντως που μου δίνει η περιγραφή σου, είναι ότι μάλλον έχει σχηματιστεί κάποιο ζευγάρι μέσα στο κοπάδι.

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν ξερω πωs συμπεριφερονται οταν γινονται ζευγαρι

παντωs αυτοι που τσακονονται ποιο πολυ ειναι παντα οι δυο πιγκεον μπλοντ στην αρχη χτοιπιουντε στομα με στομα κ μετα καθονται παραληλα κ κοινουνται σαν να χορευουν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...