Jump to content

Aquael Reef Max 105


isildur_13

Recommended Posts

Κυριοι ανοιγω το θεμα για να ακουσω γνωμες για το συγκεκριμενο all in one....οχι μονο για το ενυδρειο ως μηχανημα...αλλα γενικα γνωμες για αυτα τα ενυδρεια..συν κ πλην...

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο το είχα δεί στον διαγωνισμό δίσκων, στο περίπτερο του Νιντάλ και μου άρεσε πάρα πολύ. Πολύ μαζεμένο, μου άρεσε πολύ ο ρύθμιστής θερμοκρασίας που έχει ενσωματωμένο πάνω στο καπάκι, με τον οποίο άναβαν σε επιθυμητή θερμοκρασία, τα ανεμιστηράκια που έψυχαν τις λάμπες, αλλά και το μεγάλο που έψυχε το sump τις πλάτης. Επίσης μου άρεσε πολύ στο συγκεκριμένο, έναντι άλλου γνωστού all in one, ότι οι λάμπες που φοράει πάνω είναι κλασσικές τ5 (που τις βρήσκουμε πολύ ποιο εύκολα όταν θέλουμε έκτακτη αντικατάσταση), και όχι ειδικές 4 pins PL.... Επίσης το μεγαλύτερο του για μένα ατου, είναι η φτηνότερη του τιμή....

Επίσης είμαι από τους λίγους, απ όσο μου έχουν πεί, που μου αρέσει πάρα πολύ η λευκή του version

Δεν στο κρύβω, πως αν δεν είχα το ενυδρείο μου, και πήγαινα σε νέο, το all in one θα ήταν η επιλογή μου, και μάλιστα το Aquael για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο φυσικα κ η τιμη...αλλα περισσοτερο ενδιαφερομαι να δω αν γενικα αυτα τα συστηματα ειναι αποδοτικα κ δεν εχουν θεματα...

Η' αν εχουν να μπορουν να λυθουν με ενα upgrade..για παραδειγμα το συγκεκριμενο εχει θεμα κυκλοφοριας σιγουρα αλλα κ σκιμμερ...αλλα λυνονται με δυο απλες προσθηκες...500 λιτρα την ωρα δεν ειναι σωστη κυκλοφορια νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα boyu tl 450, αυτο που ηθελα το εκανα με το παραπανω, μοναδικη παρεμβαση που του εκανα ηταν να αλλαξω την αντλια του με μια eheim 1000l/h (αν θυμαμαι καλα ειχε μια 700l/h). Απο εξοπλισμο δεν ειχε τιποτα φοβερο αλλα ολα δουλευαν μια χαρα και ηταν λειτουργικα. Εμεινα ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες απο την αγορα του. Το μονο που με ζορισε ηταν οταν ηθελα να του αλλαξω λαμπες να βρω, αλλα τελικα βρηκα. Στο συγκεκριμενο ενυδρειο που ανεφερεις δεν νομιζω οτιι δε εχεις θεμα καπου. Γενικα ειμαι υπερ τον all in one ενυδρειων αλλα η τιμη του να κοιμενεται σε λογικα πλαισια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...