Jump to content

Demasoni Εναντίον Labidochromis


george78

Recommended Posts

καλησπερα.εδω και δυο μερες παρατηρω οτι υπαρχουν πολλες καντρες μεταξυ αυτων των ψαριων που εχω στο ενυδρειο μου.τα εχω περιπου ενα χρονο κ ισως παραπανω και νομιζω οτι τωρα γινανε πιο επιθετικα.Τι λετε να φταιει?ισως επειδη μεγαλωνουν?ισως επειδη γεννηθηκαν δυο ντεμασονι?μηπως δεν εχω πολλες κρυψωνες?

labidochromis΄ 5+1μικρο

Demasonι 3+2 μικρα

http://www.aquazone.gr/forums/uploads/monthly_02_2014/post-50909-0-52218100-1392239394.jpg

Έγινε επεξεργασία - george78
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια παρουσίαση του ενυδρειου σου. Σε πόσα λίτρα τα έχεις και με το διαστάσεις;

.....μμμμ τωρα είδα τη φωτογραφία και θυμήθηκα οτι σε άλλο θέμα τα έχουμε ξαναπεί για τα Demasoni.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.

Απο οσο γνωριζω τα demasoni ειναι απο τα πιο αγρια της Αφρικης και παμε μονα τους εκτος αν εχεις μεγαλο μηκος στο ενυδρειο. Κανε μια παρουσιαση αν μπορεις.

Στάλθηκε από το E9Q μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.

Απο οσο γνωριζω τα demasoni ειναι απο τα πιο αγρια της Αφρικης και παμε μονα τους εκτος αν εχεις μεγαλο μηκος στο ενυδρειο. Κανε μια παρουσιαση αν μπορεις.

Στάλθηκε από το E9Q μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

εχω παρουσιαση παρακατω

http://www.aquazone.gr/forums/uploads/monthly_02_2014/post-50909-0-52218100-1392239394.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι έχεις λίγα ντεμασονι για να ασχολούνται μεταξύ τους και έτσι την πέφτουν στα λαμπιντο που είναι πιο ειρηνικα!

Από την άλλη νομίζω ότι έχεις μικρό ενυδρείο για βάλεις μια ομάδα ντεμασονι μαζί με κάποιο άλλο χαρεμι!

Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο για τα ψαράκια αλλά και για σένα(διότι θα δεις άλλες συμπεριφορές) να 1) να φτιάξεις μια ομάδα 10-12 ατόμων από ντεμασονι και να τα αφήσεις μόνα τους 2) να κρατήσεις τα λαμπιντο και να βάλεις κάποιο άλλο χαρέμι!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφώνησω με τον Sam. Κ γω είχα ντεμασονι με λαμπιντο στο 120 μήκος. Όταν μεγάλωσαν τα ντεμασονι είχαν κυριαρχήσει στο ενυδρείο. Ναι μεν δεν ασχολιόντουσαν με τα λαμπιντο αλλά δεν τα άφηναν να εκδηλώσουν συμπεριφορές. Ετσι κατέληξα να έχω πολλές γέννες απο ντεμασονι αλλά όχι απο τα λαμπιντο. Για μένα ακολουθησε μια απο τις δυο προτάσεις του samilia. Αν κ είναι πανέμορφα ψάρια και τα 2..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφώνησω με τον Sam. Κ γω είχα ντεμασονι με λαμπιντο στο 120 μήκος. Όταν μεγάλωσαν τα ντεμασονι είχαν κυριαρχήσει στο ενυδρείο. Ναι μεν δεν ασχολιόντουσαν με τα λαμπιντο αλλά δεν τα άφηναν να εκδηλώσουν συμπεριφορές. Ετσι κατέληξα να έχω πολλές γέννες απο ντεμασονι αλλά όχι απο τα λαμπιντο. Για μένα ακολουθησε μια απο τις δυο προτάσεις του samilia. Αν κ είναι πανέμορφα ψάρια και τα 2..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Μπορώ να επιβεβαιώσω τα όσα ανέφερε ο φίλτατος Αντώνης καθότι είδα αυτό που μας ανέφερε live!!!! τα ντεμασόνι πρέπει να μπαίνουν κατ εμέ το λιγότερο σε 1,20 μήκος μόνα τους 10-12 ψάρια και πολύ πέτρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...