Jump to content

Crocea Clam


Recommended Posts

καλησπερα σας σημερα αγορασα 2 κλαμ και ρωταω που ειναι καλυτερα να τα βαλω στην αμμο η σε βραχω??βεβαια κλεινουν ευκολα σημερα και δεν ανοιγουν τερμα,πιστευω να στρώσουν..

Link to comment
Share on other sites

βαλε μας και καμμια φωτο να χαζεψουμε.ειμαι μελλων clam- ιδιοκτητης(ελπιζω)..χεχε

Link to comment
Share on other sites

Βράχο φίλε μου! Για το λόγο ότι αν έχεις τίποτα σκουλήκια υπάρχει το ενδεχόμενο να σου τα σκοτώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σημερα κυριακη απο που?

με το καραβι το πρωι τα έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Βράχο φίλε μου! Για το λόγο ότι αν έχεις τίποτα σκουλήκια υπάρχει το ενδεχόμενο να σου τα σκοτώσουν!

μανο θα τα βαλω σε βραχακια στην αμμο?

Link to comment
Share on other sites

μανο θα τα βαλω σε βραχακια στην αμμο?

η σε βραχάκια στην άμμο η απάνω στα νησιά σου απλά να τα βλέπει αρκετά το φως!
Link to comment
Share on other sites

οκ.ειναι λογικο που δεν ανοιξαν τέρμα πρώτη μερα?? ευχαριστω.

Θα συνελθουν στην συνεχεια.Εκτος και αν δεν τους αρεσε η θεση που τα εβαλες.Παντως ειναι ζωντανα που θα ηταν καλυτερα να τα βαλεις σε βραχο και σε σημειο με εντονο φωτισμο και μετρια κυκλοφορια

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι αλλά θα το δεις και εσύ τις επόμενες μέρες και μας λες! Απλά θα βοηθήσει να τα έχεις και κάτω από τα φώτα σου και αύριο ταισε με φυτοπλαγκτόν και με αμηνοξεα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας το κακο ειναι οτι εχω ΝΟ3. Ο και αυτο δεν θα τους αρεσει.θα ταιζω καθε 3 μερες τα κοραλια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας το κακο ειναι οτι εχω ΝΟ3. Ο και αυτο δεν θα τους αρεσει.θα ταιζω καθε 3 μερες τα κοραλια..

Τα ΝΟ3 τους αρεσουν και θα πρεπει να εχεις στο ενυδρειο καποια για να σου πηγαινουν καλα

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσαι! άφησέ τα στην ησυχία τους και θα στρώσουν! κράτα τις ρουτίνες σου ίδιες και μη κάνεις τίποτα παραπάνω ειδικά για τα clam! και βάλε καμιά φώτο να γουστάρουμε! με γεια! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις τίποτα απλά βαλτα να τα βλέπει αρκετά το φως να μην υπάρχει έντονη κυκλοφορία και δωσε φυτοπλαγκτόν και αμηνοξεα και άστα στην ησυχία τους!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλαρε ότι σου λένε τα παιδιά φιλαράκι! Μην πειράξεις τίποτε και προπάντων το ats! Απλά φρόντισε να είναι σε ήπια προς χαμηλή κυκλοφορία και να παίρνουν άπλετο φως! Εγώ το έχω περίπου ένα μήνα σε μηδενικά (salifert) no3 και πάει μια χαρά! Ωστόσο και στα νιτρικά δεν θα πούνε όχι.... Ίσα ίσα το αντίθετο! Δεν ταΐζω τίποτε από τροφές για κοράλλια και συμπληρώνω καθημερινά αμινοξέα. Αυτά τα ολίγα!;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια.θα παρω σημερα το ριφ πλας να βαζω και θα βαλω φωτο μολις ανοιξουν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι Crocea οπως αναφερεις,να τα βαλεις σε βραχο να πατησουν.Δεν αισθανονται ολα τα ειδη βολικα σε βραχο.

Μην αλλαξεις ρουτινες.Καλυπτουν το μεγαλυτερο ποσοστο διατροφης τους απο το φως,αλλα και φιλτραροντας τη στηλη νερου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα φίλε μου να τα χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...