Jump to content

Θηλυκός Μονομάχος


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Ερώτηση: μπορεί σε πυκνοφυτεμένο 70λτ ενυδρείο να προστεθεί μια μονομαχίνα;

Συγκάτοικοι: 13καρδινάλιοι, 5 ροδόστομοι, 5αμανο, 1ανσιστρους.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα,το ενυδρειο σου εχει ηδη πολλα ψαρια.

Και ειδικα οι ροδοστομοι δεν κανουν γι αυτο το ενυδρειο,θελουν πιο μεγαλο.Εγω θα τα εβγαζα και θα αφηνα μονο τους καρδιναλιους.

Link to comment
Share on other sites

Ok γνωστή η άποψή σου φίλε Κώστα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ok γνωστή η άποψή σου φίλε Κώστα. Σε ευχαριστώ.

Παρασκευα,οφειλω να σου πω την αληθεια και πως εχουν τα πραγματα φιλε.

Αν βαλεις τους ροδοστομους σε ενυδρειο με μεγαλο μηκος πανω απο 1 μετρο και σε σωστο αριθμο,θα δεις τελειως διαφορετικη συμπεριφορα και το τελειο κοπαδιασμα που κανουν.Αυτα τα ψαρια ειναι τα καλυτερα κοπαδοψαρα που μπορει να εχει καποιος στο ενυδρειο του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και ενα βιντακι με κοπαδιασμα ροδοστομων σε μεγαλο ενυδρειο για να καταλαβεις τη διαφορα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για την μονομαχίνα τα λίτρα σου είναι τέλια. Για τα κοπαδόψαρα είναι κομμάτι στριμόκωλα Μήκος έχει 60 cm το ενυδρείο;

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα,οφειλω να σου πω την αληθεια και πως εχουν τα πραγματα φιλε.

Αν βαλεις τους ροδοστομους σε ενυδρειο με μεγαλο μηκος πανω απο 1 μετρο και σε σωστο αριθμο,θα δεις τελειως διαφορετικη συμπεριφορα και το τελειο κοπαδιασμα που κανουν.Αυτα τα ψαρια ειναι τα καλυτερα κοπαδοψαρα που μπορει να εχει καποιος στο ενυδρειο του.

Δεν σε αμφισβητώ ρε φίλε. Δίκιο έχεις και το ξέρω ότι σε καλύτερες συνθήκες έχεις πιο όμορφα "αποτελέσματα". Η ερώτησή μου όμως αφορούσε την μονομαχίνα από άποψη ιχθυοφόρτωσης (ασχέτως ειδών) και ταιριάσματος ειδών (ασχέτως αριθμού).

Σε ευχαριστώ πάντως. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Για την μονομαχίνα τα λίτρα σου είναι τέλια. Για τα κοπαδόψαρα είναι κομμάτι στριμόκωλα Μήκος έχει 60 cm το ενυδρείο;

Φίλε το ενυδρείο είναι κύβος με μήκος 45x45x50. Δεν έχω μήκος....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητώ ρε φίλε. Δίκιο έχεις και το ξέρω ότι σε καλύτερες συνθήκες έχεις πιο όμορφα "αποτελέσματα". Η ερώτησή μου όμως αφορούσε την μονομαχίνα από άποψη ιχθυοφόρτωσης (ασχέτως ειδών) και ταιριάσματος ειδών (ασχέτως αριθμού).

Σε ευχαριστώ πάντως. :thumbsu:

Παρασκευά εξαρτάτε από το φίλτρο που έχεις. Αν και δεν νομίζω να καταλάβεις κάποια διαφορά βάζοντας μέσα άλλο ένα ψαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ασχετα με το ταιριασμα των ειδων, απο αποψη ιχθυοφορτωσης οσον αφορα τη φιλτρανση δεν τιθεται θεμα! Τιθεται ενα θεμα οτι δεν εχεις μηκος ετσι ωστε ενα ψαρι να απομακρυνθει απο ενα αλλο σε περιπτωση στρες!

Σε παραμετρους σχεδον ιδια ειναι!

Οι μονομαχινες ομως σε αντιθεση με τους αρσενικους την παλευουν και με αλλες μονομαχινες!

Εγω παντως δεν θα την εβαζα γιατι ασχετα με το οτι ειναι θηλυκια εχει κι αυτη τον τσαμπουκα της!

Εσενα πως σου η μονομαχινα τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Πως μου ηρθε ε; Καλη ερωτηση....δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Πως μου ηρθε ε; Καλη ερωτηση....δεν ξερω!

Μην το αφήσεις έτσι αυτό, να το κοιτάξεις. Είναι κρίσιμη η ηλικία μας …. :nurse::bigemo_harabe_net-171::bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην εχεις αδικο.

Χαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...