Jump to content

ΑΠΟΡΙΑ-ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ PYG. NAT.


cani15

Recommended Posts

ΦΙΛΟΞΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 RED Σ ΕΝΑ 100ΑΡΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΛΙΓΟ" ΜΙΚΡΟ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ(ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ).....ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ...ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΔΑΓΚΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!!!!..... :lmao::lmao:

ΕΝΑ 250ΑΡΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ?????

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΚΛΠ,ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΕΝΑ ΝΕΟ,ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ "ΣΠΙΤΙ" ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ?ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ?

ΤΑ ΕΧΩ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ... :rasp:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ Μ'ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΛΑΒΩ... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Kaτaρχην οπως εχουμε χαναπει τα Red Belly ειναι ψαρια τα οποια ειναι καλυτερα να ζουν σε ομαδες 4εως6 ψαρια, οποτε αν λαβουμε αυτο υποψη τοτε και το 250λιτρων ενυδρειο σε λιγο καιρο θα τους πεφτει κι αυτο μικρο Εσυ χρειαζεσαι τουλαχιστον400 λιτρα ενυδρειο αν σκεφτεις οτι καθε ενηλικο ψαρι χρειαζεται 80 λιτρα. Διαφορετικα σε λιγο η και μεγαλυτερο διαστιμα θα εχεις να αντιμετωπισεις το φαινομενο του καννιβαλισμου οπου θα δαγκωνονται μεταξυ τους και στιν συνεχεια <<καποια>> θα σου πεθανουν.Αν θελεις να φθιαξεις μονος σου ενα ενυδρειο (Αν και το θεμα εχει ανοιχτει στο ΑΖ μα δυστιχος δεν μπορεσα να το βρω)Θα σε παραπεμπσω σε μια σελιδα οπου μπορεις να δεις τι διμιουργια ενοσ ενυδρειου απο τοΑ ως τοΩ...http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Themata/kataskEnydr.htm Καλι επιτυχια σου ευχομαι σε Εσενα και τα ψαρακια σου Αν και ειμαι σιγουρος οτι με μερακι και αγαπη για το Hobby θα τα καταφερεις.

Παντα φιλικα.....και καλοπροαιρετα..........Στρατος

Link to comment
Share on other sites

Στράτο,

1 nattereri / 70 λίτρα...

Έχεις λάθος :rasp:

Εφόσον έχεις 3 ψαράκια ένα 200λιτρο ενυδρείο είναι ΥΠΕΡαρκετό...

Οπότε πάνε στο λινκ που σου έδωσε ο stratos και 8α εισαι κομπλε :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ταιτο εγω γνοριζω πως πρεπει να τα διατιρουμε σε ομαδες ανω τον τριον ατομον και πως το καθενα χρειαζεται 20γαλονια νερο δηλαδι 75,708λιτρα αν ο φιλος μας προσφεσει αλλα 2ψαρια τοτε δεν εχω δικαιο(γιατι μιλαμε παντα το πως θα πρεπει να εχουμε τα ψαρακια μας)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου :rasp:

Αλλά δεν είπε πως θα προσθέσει... γιαυτό έκανα το σχόλιο :lmao:

Φιλικά Στελιος :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...