Jump to content

EΡΩΤΗΣΗ


Recommended Posts

ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟς ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ ΜΕ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ?

Άν τον θέλεις αύριο σε φέρετρο κάνε το! Αν βέβαια βρείς απομινάρια! :rasp:

ΟΙ αφρικάνες από την φύση τους είναι πειρακτήρια. Μην τολμήσεις να βάλεις μέσα τον μικρό γιατί θα τον κατασπαράξουν. Εξάλλου τα δύο είδη θέλουν διαφορετικές συνθήκες νερού.

Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκιμασα.

22:00 ο τζακ μπαινει στο 60αρι με 6 αφρικανες

22:01 οι αφρικανες πανε ολες γυρω του και το κοιτανε για 1 λεπτο περιπου ολες ακινητες

22:30 ο τζακ εχει παει διπλα στο φιλτρο και καθετε ανεπαφος

01:00 μετα απο τοσες ωρες ετοιμοτιτας πεφτω για υπνο και ο τζακ ειναι καλα

07:00 φευγω για τη δουλεια ο τζακ ζει

12:00 η sister αναβει το φως του ενυδρειου ο τζακ αφαντος

15:00 γυρναω σπιτι ο λευκος αρχηγος του ενυδρειου μου ειναι στη σπηλια του,υποπτο. μετα απο λιγο ψαξιμο ο λευκος βγαινει. εχει μεγαλη κοιλια και απο τον τζακ εχει μεινει μονο το κεφαλι.

ο τζακ ηταν ενας ομορφος μονομαχος crowntail νομιζω πως λεγεται το ειδος

ζουσε σε ενα 2λιτρο βαζο με μπαμπου και αραζε συνεχος στις ριζες. οταν

πηγαινα κοντα με τροφη πηδουσε απτο νερο και την επιανε. βλεποντας

καποιο post εδω αποφασισα να τον βαλω στο 60αρι μεχρι να μπορεσω

να του παρω δικο του ενυδρειο. μεγαλη XXXXXX . χιλιες φορες στο

βαζο. τωρα εχω ενα 20αρι χωρισμενο στα 2 με τον τζακ2 και τον

χοσε, μονομαχοι του ιδιου ειδους και αυτοι και πολυ ομορφοι

αλλα σαν τον τζακ δεν ειναι. ηταν το πρωτο μου ψαρι.

και καντε μου τη χαρη να μην απαντησετε σε αυτο το post γραφοντας λυπαμε κιαλλα τετοια

το θεωρω χαζομαρα τουλαχιστον. δε γινετε να γραφει καποιος τι εγινε και απο κατω να εχουν

γραψει 20 ατομα λυπαμε. λεει ο ανθρωπος κατι που επαθε, διαβασε το, μαθε απο αυτο και φυγε

τα προσωπακια δε βοηθανε σε τιποτα.

Υ.Γ. filoxenos μην παρεξηγηθεις και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και την συμβουλη

που μου εδωσες

MOD NOTE: Δεν χρειαζεται να βριζουμε!

Έγινε επεξεργασία - Manogr
Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκιμασα.

22:00 ο τζακ μπαινει στο 60αρι με 6 αφρικανες

22:01 οι αφρικανες πανε ολες γυρω του και το κοιτανε για 1 λεπτο περιπου ολες ακινητες

22:30 ο τζακ εχει παει διπλα στο φιλτρο και καθετε ανεπαφος

01:00 μετα απο τοσες ωρες ετοιμοτιτας πεφτω για υπνο και ο τζακ ειναι καλα

07:00 φευγω για τη δουλεια ο τζακ ζει

12:00 η sister αναβει το φως του ενυδρειου ο τζακ αφαντος

15:00 γυρναω σπιτι ο λευκος αρχηγος του ενυδρειου μου ειναι στη σπηλια του,υποπτο. μετα απο λιγο ψαξιμο ο λευκος βγαινει. εχει μεγαλη κοιλια και απο τον τζακ εχει μεινει μονο το κεφαλι.

ο τζακ ηταν ενας ομορφος μονομαχος crowntail νομιζω πως λεγεται το ειδος

ζουσε σε ενα 2λιτρο βαζο με μπαμπου και αραζε συνεχος στις ριζες. οταν

πηγαινα κοντα με τροφη πηδουσε απτο νερο και την επιανε. βλεποντας

καποιο post εδω αποφασισα να τον βαλω στο 60αρι μεχρι να μπορεσω

να του παρω δικο του ενυδρειο. μεγαλη μαλακια. χιλιες φορες στο

βαζο. τωρα εχω ενα 20αρι χωρισμενο στα 2 με τον τζακ2 και τον

χοσε, μονομαχοι του ιδιου ειδους και αυτοι και πολυ ομορφοι

αλλα σαν τον τζακ δεν ειναι. ηταν το πρωτο μου ψαρι.

και καντε μου τη χαρη να μην απαντησετε σε αυτο το post γραφοντας λυπαμε κιαλλα τετοια

το θεωρω χαζομαρα τουλαχιστον. δε γινετε να γραφει καποιος τι εγινε και απο κατω να εχουν

γραψει 20 ατομα λυπαμε. λεει ο ανθρωπος κατι που επαθε, διαβασε το, μαθε απο αυτο και φυγε

τα προσωπακια δε βοηθανε σε τιποτα.

Υ.Γ. filoxenos μην παρεξηγηθεις και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και την συμβουλη

που μου εδωσες

Φίλε μου, αν δεν έμπαινα σε αυτό το site, σίγουρα εγώ προσωπικά να έκανα χειρότερα λάθη από τον μονομάχο σου. Πως να το κάνουμε όταν τα περισσότερα καταστήματα απλά θέλουν να πουλάνε? Γιάυτό και εγώ δεν κατηγορώ κανένα. Να προλάβουμε θέλουμε αυτά τα "λυπάμαι" και συμπάσχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

OK ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΠΙΑΣΑ.ΑΚΥΡΟ.ΤΙ ΨΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗς ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

OK ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΠΙΑΣΑ.ΑΚΥΡΟ.ΤΙ ΨΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗς ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ?

Έλα φίλε μου, έχεις να κάνεις με κιχλίδες, για μένα τα εξυπνότερα ψάρια γλυκού νερού, με τα τόσα και τόσα είδη και ακόμα ψάχνεις το κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου, έχεις να κάνεις με κιχλίδες, για μένα τα εξυπνότερα ψάρια γλυκού νερού, με τα τόσα και τόσα είδη και ακόμα ψάχνεις το κάτι άλλο?

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟ ΣΕ ΥΨΟΣ.87 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΟΙ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ ΕΠΑΝΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΕΙΝΑ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΕΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟ ΣΕ ΥΨΟΣ.87 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΟΙ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ ΕΠΑΝΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΕΙΝΑ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΕΣ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΛΟΙΠΟΝ

Τέτοιο είναι το ύψος? Νομίζω το πλέον κατάλληλο για δίσκους όσο το φαντάζομαι φυσικά.

(ΟΙ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ ΕΠΑΝΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ)

A! Τυχαία γι'αυτό το θέμα, διάβασα στο παρελθόν ένα αμερικάνικο site που δεν θυμάμαι βέβαια τώρα. Όταν δώσεις ύψος στον βράχο ή πέτρες στο ενυδρείο σου (με γερό κόλλημα και στήριξη) τότε οι κιχλίδες δεν μένουν στον πάτο αλλά ανεβαίνουν όπου και ο βράχος. Εγώ το έπραξα και έχουν δίκαιο. Κινούνται σε όλα τα μίκη και πλάτη του ενυδρείο και δεν αφίνουν ίντζα ήσυχη! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

...βλεποντας καποιο post εδω αποφασισα να τον βαλω στο 60αρι μεχρι να μπορεσω να του παρω δικο του ενυδρειο...

Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω τι διάβασες σε αυτό το ποστ, που σε έκανε να βάλεις το Μονομαχο μαζί με τις αφρικάνες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...