Jump to content

Nano Reef 60 Litres


MfJones

Recommended Posts

Καλημερα κι απο μενα με μια μικρη παρουσιαση του κανουριου μου ενυδρειου (nano reefaki 60 ltr). Το ενυδρειο τρεχει περιπου 5 μερες με νερο απο το μεγαλο μου. Τεχνικος εξοπλισμος ειναι ενα eheim ecco pro 300 2036 (750 l/h) και ενας κυκλοφορητης fluval 1500 λ/ω.Θερμοστατης και ενα σκιμμερακι dophin ps2012 hang on, το οποιο θα λειτουργει 3-4 μερες την εβδομαδα κατα ποσο τα εχω σκεφτει εως τωρα. Το φωτισμο απαρτιζουν δυο υπεργαλαξιακες ati 24αρες (24watt) blue plus και actinic γιατι για να ειμαι ειλικρινεις με ενθουσιασε το αποτελεσμα.. (ακομα πειραματιζομαι με αυτο). Τελος η καμερα ειναι του χαβαλε περιμενω αρχες απριλη κατι καλυτερο εξοπλιστικα, δυστυχως δε βγαζει ουτε στο ενα εκατοστο το φωτισμο του ενυδρειου ετσι οπως ειναι, οποιος δεν με πιστευει ειναι ευπροσδεκτος να ερθει να το δει απο κοντα (και να φερει και μια καλη καμερα) ;) Λοιπον μερικες φωτο ελπιζοντας να ανοιξουν!10153712_222935637907360_2144251402_n.jpg

Καμαρακι...

1557426_222605374607053_1022329044_n.jpg

1962829_223781087822815_1068842857_n.jpg

1975032_222935617907362_1803689431_n.jpg

10150543_223780871156170_1449189593_n.jpg

post-57734-0-95945200-1396332991_thumb.jpg

post-57734-0-35807200-1396332992_thumb.jpg

post-57734-0-81849600-1396332992_thumb.jpg

post-57734-0-16602100-1396332993_thumb.jpg

post-57734-0-51952900-1396332993_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το μικρο σου κ ο φωτισμος δειχνει μια χαρα!

σε ευχαριστω φιλε μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το ενυδρειο σου φιλε mfjones :jig:

Οσο περναει ο καιρος θα γινεται και καλυτερο!

Πανεμορφα κοραλια!

Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας και για τον κοπο σου να ανεβασεις φωτο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το ενυδρειο σου φιλε mfjones :jig:

Οσο περναει ο καιρος θα γινεται και καλυτερο!

Πανεμορφα κοραλια!

Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας και για τον κοπο σου να ανεβασεις φωτο :thumbsu:

Τhx!! Εχει δουλεια ακομη δεν αγχωνομαι θελω να παει αργα και σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ανεβασω κι αλλες φωτο και απο το μεγαλο.. αλλα δεν τραβαει :cigar: χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφοι ζοανθοι ,να το χαιρεσε φιλε μου και μην ξεχνας η υπομονη ειναι αρετη.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφοι ζοανθοι ,να το χαιρεσε φιλε μου και μην ξεχνας η υπομονη ειναι αρετη.

Σε ευχαριστω κι απο δω!! Το project αυτο θα κυλησει μονο με καποια φραγκακια απο δω και περα, τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο φίλε μου!

Τα κόκκινα ζοανθακια ειναι πραγματικα ασυναγωνιστα δινοντας εντονο χρωμα στον υφαλο.

Τα ιδια τραβαω κι εγω με τις φωτο. Δυστυχως το κινητο δεν απεικονίζει την όμορφη πραγματικότητα ειδικα όταν αναβουν τα ακτινικ φωτα!

Καλη συνεχεια και όπως πάντα....share your paradise with us!

Link to comment
Share on other sites

Tα ζοανθους αυτα τα ειχα αγορασει καφε στο μαγαζι... αυτο λεω μονο! χαχα.. να σαι καλα φιλε digital θα προσπαθησω να βαλω κι αλλες αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Tα ζοανθους αυτα τα ειχα αγορασει καφε στο μαγαζι... αυτο λεω μονο! χαχα.. να σαι καλα φιλε digital θα προσπαθησω να βαλω κι αλλες αργοτερα.

ισχυει πολλα κοραλια τα αδικουμε εντος εισαγωγικων και δεν τα παιρνουμε.πολλα απο αυτα αλλαζουν χρωμα στο ενυδρειο μας προς το καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Οντως, προσωπικα το εχω παθει αρκετες φορες και ενα κοραλι μεταμορφωνεται κατω απο τις ATI :bowdown: Η οτι αλλο δυνατο φωτισμο μπορει να εχει καποιος. Οι λογοι ειναι πολλοι ενας που εχω ξεχωρισει ειναι οτι τα περισσοτερα μαγαζια εχουν τραγικους φωτισμους και σπανια καλα συντηρημενους.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να τα έχω κι εγω.

Ενας φίλος μου είχε δωσει ενα μικρούλη frag με δαυτα και τώρα έχουν γινει μια πανεμορφη αποικια!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο ενυδρειο

θα συμφωνησω πως τα κοκκινα zoanthus ειναι κορυφη

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο ενυδρειο

θα συμφωνησω πως τα κοκκινα zoanthus ειναι κορυφη

:thumbsu:

Να εισαι καλα. Σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο ωραιο ρε φιλε.εχεις πολυ ψωμι ακομα!ζοανθακια και lps ακια φουλ! :thumbsu: :thumbsu:

Thx man!!! Χεχεχε... ε σιγα σιγα θα ισιωσει!! Σημερα καναμε καλη προσθηκη :bow:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αυτα τα κοκκινα zoanthus

Στην τελευταια φωτο το πρασινο τι κοραλια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αυτα τα κοκκινα zoanthus

Στην τελευταια φωτο το πρασινο τι κοραλια ειναι?

Xαχαχα... FAVIA brain coral!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρα παρα πολυ ομορφο φιλε mfjones!

Απο τα καλυτερα.Εχεις πολυ ομορφα ζωντανα :thumbsu:

Ευχαριστουμε πολυ για τη φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια μαγκες. Εχει παντως δρομο, ακομα κανει το κυκλο του. Θα ανεβασω μολις βγαλω με τη καμερα κι αλλες γιατι αυτη ειναι απο κινητο της πλακας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...