Jump to content

Βοηθεια Σχετικα Με Led


submarine1981

Recommended Posts

Καλησπερα σας.... Χρειάζομαι την βοήθεια των ειδηκών που για μένα μπορεί να είναι βουνό όμως για εσάς κατι απλό :)

Εχώ βλάβη σε ενα φωτιστικό λεντ στην σειρά με τα άσπρα.

Το φωτιστικο ειναι αυτο : http://www.reefshops.com/maxspect-led-for-aquarium.html

Το φωτιστικό εσωτερικα ειναι έτσι : http://www.ultimatereef.net/uploader/2011Q1/Photo570.jpg

Εχει 18 ασπρα Led των 3 watt τα οποία δεν μπορώ να τα ανάψω επειδή καΐκε η πλακέτα τους.

Πως μπορω? - και τι θα χρειαστω για να τα ανάψω με δικό μου εξοπλισμο? (Δηλαδη να παρακάμψω τον "μαμα" εξοπλισμο και να το δουλεψω με κλασσικους χρονοδιακοπτες,και αλλα εξαρτηματα)

Γενικα εχω λίγο μεσάνυχτα απο αυτα τα θέματα αλλα θέλω να το σώσω γιατι δεν υπάρχουν χρήματα για νέο φωτιστικό.

Όσο για το Customer support απο την εταιρία - αντιπρόσωπο....θα το χαρακτήριζα σχεδόν ανύπαρκτο

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ευγένιε, εγω στη θεση σου θα απευθυνόμουν στο aquamasters.gr

Τα παιδιά εκει κατασκευάζουν φωτιστικά και μπορεις να ρωτήσεις μια τιμή να στο επισκευάσουν.

Αν τα led δεν εχουν καει και δουλεύουν, δεν θα χρειαστείς αρκετά χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη....ουτε καν που πηγε το μυαλο μου σε αυτους. Αυριο κιολας θα τους παρω τηλ να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλο Νικο. Απλα λογο κόστους σκεφτόμουν αν δεν φτιαξω το υπάρχον φωτιστικό μου να επιστρέψω σε Τ-5. Οι Τ-5 ίσως βγούν οικονομικότερες.

Αυτο που μου εστειλες εχει 380 + μεταφορικά....γύρο στα 400!

Link to comment
Share on other sites

Καλο Νικο. Απλα λογο κόστους σκεφτόμουν αν δεν φτιαξω το υπάρχον φωτιστικό μου να επιστρέψω σε Τ-5. Οι Τ-5 ίσως βγούν οικονομικότερες.

Αυτο που μου εστειλες εχει 380 + μεταφορικά....γύρο στα 400!

Ναι αλλα φως χωρις να διαφωνο σε αυτο που λες,εγω βεβαια λαμπες δεν θα εβαζα αυτα ειναι γουστα φυσικα,και μην ξεχνας οτι τελειωνεις απο φως,παρολο την τιμη του σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα. Μα και γω δεν ειχα σκοπο να αλαξω το λεντ. Ημουν πολυ ευχαριστημενος απο χρωματα και λειτουργιες. Απλα λογο του προβληματος που εχω + το ξενερωμα που εφαγα με ωθουν προς Τ-5.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...