Jump to content

Vortech Mp40 Σε Mp40Wes


Recommended Posts

Συγγνώμη καταρχήν αν υπάρχει κάπου αλλού στο φόρουμ αυτό που ρωτάω αλλά μετά από ψάξιμο δεν έχω βρει κάτι.

Υπάρχει δυνατότητα να αναβαθμιστεί μια vortech MP40 σε MP40wES με κάποιο τρόπο; και αν ναι πώς και με τι κόστος περίπου;

Ευχαριστώ πολύ :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεί να γίνει σχετικά εύκολα.Θα χρειαστείς το ecosmart upgrade kit MP40W το MP40wES.

Το κόστος ειναι περίπου στα 110E...

http://www.aquapro2000.de/en/Pumps/Stream-Pumps/Vortech/VorTech-MP40w-to-MP40wES-EcoSMART-Upgrade-Kit::9153.html

Link to comment
Share on other sites

Θαναση ειναι ολοκληρος ο controller η υπαρχει μονη της η πλακετα ωστε να την αντικαταστησεις στον ηδη υπαρχων;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον περιορισμό να την είναι κατασκευής από Ιανουάριο μεχρι Απρίλιο του 2010 και να εχω και την απόδειξη;;;

Γτ στη σελίδα που έστειλες αναφέρει το παρακάτω: "Upgrade Kit for owners purchased an MP40w between January and April 2010 only! You need the serial number and your invoice to buy this upgrade kit!"

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρος ο κοντρολλερ πωλειται και δεν χρειαζεται καμμια αποδειξη αγορας πριν απο αυτο που αναφερεις φιλε.

οσο για το κοστος απο οσο θυμαμαι ειναι κανα 120αρι.

απο την αλλη βεβαια αν κατεχεις το ''αθλημα'' αγοραζεις εναν κοντρολλερ arduino και με το καταλληλο software,με αυτα τα χρηματα που θα εδινες για τον νεο κοντρολλερ,μπορεις να αναβαθμισεις με 1000 καλουδια το arduino σου.(κοντρολ θερμοκρασιας,ψυξης,φωτισμου,αντλιες,κλπ.ατελειωτες προσθηκες και αναβαθμισεις).

Link to comment
Share on other sites

Θαναση ειναι ολοκληρος ο controller η υπαρχει μονη της η πλακετα ωστε να την αντικαταστησεις στον ηδη υπαρχων;

Είναι ολόκληρο του κουτί με την πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

οχι στρατο.σε ξυριζουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...