Jump to content

Πλακοστομα


George Machlis

Recommended Posts

Παιδια καλισπερα εχω 2 πλακοστομα μεγαλα .Τα ειχα σε διαφορετικα ενυδρεια και οταν τα εβαλα μαζι (εδω και 2 ωρες περιπου) τσακονοντε συνεχεια.Θα ηρεμησουν η να τα χωρισω;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις το είδος; αν όχι ανέβασε φωτό.Πόσο είναι το μέγεθός τους;Σέ τι ενυδρείο τα έχεις; δώσε περισσότερες πληροφορίες για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Πάντως αν τσακώνονται συνέχεια μπορεί να φτάσουν μέχρι και στο θάνατο του ασθενέστερου, θα σου πρότεινα να τα χωρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος τους ειναι περιπου 30 εκατοστα τα εχω σε ενθδρειο 300 λιτρα με 4 οσκαρ και το ειδος τους δεν ξερω πως λεγετε. Ειναι το παρακατωpost-58920-0-26951000-1398890900_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν ειναι αεσενικα και τα δυο και τα εχεις σε ενυδριο κατο απο 600 λιτρα μπορι ανετα να φθασουν μεχρι θανατο οπως σου ειπαν και ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Συνιθος οι θυλικες του συγκεκριμενου ειδους αν τα δεις απο πανο ειναι ποιο πλατοιες απο του αρσενικους.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας! Νομιζω οτι ειναι και τα 2 αρσενικα. Θα τα χωρισω οπος μου ειπατε και εσεις :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ σου βλεπω εχεις ξιφοφορους με πλατυ,δεν υβριδιζουν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι υδριβιζουν

Έγινε επεξεργασία - George Machlis
Link to comment
Share on other sites

Τι θεμα μεταφερθικε στη σωστη κατηγορια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουν τα ψαρια για το ενυδρειο σου.. θα πρεπει να φυγουν αμεσα , αλλιως θα εχουν προβληματα νανισμου.. καθως γινονται θηρια!

επισης το μπλε χαλικακι ειναι ακαταληλο για ψαρια, τα στρεσσαρει και καλο θα ηταν να το αλλαξεις, οπως και τα ψευτικα διακοσμητικα..

Το ενυδρειο σου θα πρεπει να εχει 1 ζευγαρι οσκαρ, κι αυτα ειναι οριακα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...