Jump to content

Ανήσυχη Η Unesco Για Την Απόθεση Υλικών Στο Μεγάλο Κοραλλιογενή Υφαλο


Recommended Posts

Γρηγορη μου,μεταφερθηκε το θεμα στη σωστη κατηγορια :thumbsu:

Δεν ξερω αν αυτη η λασπη ειναι επικινδυνη η' οχι αλλα μακαρι να μην ειναι και αν ειναι,να το διακρινουν εγκαιρως και να μην τους επιτρεψουν να τη ριξουν και να τρεχουν μετα!

Χαιρομαι ομως που θα αναλαβουν δραση για τον κοραλιοφαγο αστερια!

Εχω δει ντοκυμαντερ τα οποια ανεφεραν το ποση ζημια κανει!Ειναι και ολοκληρο θηριο!

Εχω δει τα απειρα ντοκυμαντερ για τον μεγαλο υφαλο και πραγματικα,μακαρι να κανουμε ολοι(ακομα και εμεις απο εδω) οσα μπορουμε για να μεινει ετσι για πολλα χρονια!

Μακαρι να μας αξιωσει ο θεος να μπορουσαμε να τα δουμε και απο κοντα αυτα ρε γρηγορη!

Πλακα πλακα αν σου ελεγαν οτι εχεις τσαμπα εισητηρια για να βοθτηξεις σε καποιο υφαλο του κοσμου,ποιον θα διαλεγες? :angel:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη εκεί θα πήγαινα φίλε, ελπίζω μόνο να προλάβουμε προτού καταστραφεί από ανθρώπινο ή φυσικό παράγοντα, έχω δει και εγώ αρκετά ντοκιμαντέρ για τον μεγάλο κοραλλιογενή της Αυστραλίας και εκτός του ότι είναι ένα αξιοθέατο που τους δίνει αρκετά δις δολλάρια κάθε χρόνο είναι κάτι φανταστικό, σίγουρα όνειρο ζωής και αν μου δινόταν η ευκαιρία δεν θα την έχανα.

Έγινε επεξεργασία - grigoros
Link to comment
Share on other sites

Τι να τρεχεις μεχρι την Αυστραλια αφου εφερες τον υφαλο στο σπιτι σου!!!Παντως επειδη πιστευω πως η Αυστραλια ειναι σοβαρη χωρα δεν νομιζω να επιτρεψει κατι που θα επιφερει βλαβες στον υφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ειπες ολα γρηγορη!

Και εγω μαλλον εκει θα πηγαινα,αν και θα ηθελα να ριξω μερικες απλωτες με κανεναν αχιλλεα στη hawaii :jig:

Τεσπα...ονειρα :dj:

Εχεις δικιο φιλε johnbaggio,οντως ειμαστε πολυ τυχεροι που μπορουμε και εχουμε μερικα απο αυτα τα πανεμορφα ζωντανα στα ενυδρεια μας,να τα θαυμαζουμε/παρατηρουμε :thumbsu:

Προσωπικα θα ηθελα πολυ να τα δω live για να θαυμασω και τα μεγεθη τους!

Να δω τελικα μεγεθη σε ψαρια,να δω κοραλι στον πραγματικο υφαλο που στο ενυδρειο μου δεν χωραει ουτε το 5% απο την αποικια του,κτλ! :w00t:

Αχ.... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο johnbaggios αλλά να το δεις από κοντά είναι άλλο πράμα, όπως τα λέει ο Μιχάλης.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχομαι καποια στιγμη να μπορεσετε το δειτε και μεσα απο τη μασκα σας!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου αλλά με αυτή την κρίση που μας έμπλεξαν σε καμιά 30αρια χρόνια μας βλέπω να πηγαίνουμε, θα είμαι όμως στην καλύτερη ηλικία, χωρίς υποχρεώσεις, ώριμος, θα με πληρώνει το κράτος ενώ θα κάθομαι και στα ντουζένια μου στα 68 χαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε johnbaggios,απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι! :jig:

Στα 68???Γρηγορη παπαδες θα κανουμε τοτε ρε συ! :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντες θα είμαστε, δεύτερη εφηβεία χαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...