Jump to content

Λίγη Βοήθεια Ρε Παιδιά Για Την Πρώτη Μου Νεροχελονα


Recommended Posts

Ειναφίλτρο χρόνων απο οτι λεει ο πετσοπας. Ειναι αυτη με την κίτρινη κοιλιτσα. Αυριο καταρχην θα παω να παρω λαμπες υν α κ υν β.. θερμοστάτη λιγο αργότερα Για χειμώνα λεω. Γιατι η θερμοκρασία ειναι οκ. Εχω 2-3 ερωτησουλες. 1. αν χρειάζεται η λαμπα υν α αν υπάρχει φως ημέρας (οχι απευθείας εκθεση στον ηλιο) αλλα το δωματιο ειναι πολύ φωτεινό. Απλα το ενυδρείο δεν το χτυπάει ο ήλιος. 2) το φίλτρο ειναι απαραίτητο? Εφόσον αλλάζω το νερο καθε 2-3 μερες σχεδόν ολο. Η οχι? Και 3) κ τελευταία. Λέω να πάρω κ αλλη μια αλλα εκεινες με τα κόκκινα μαγουλα. Υπαρχει θεμα συμβιωσης οντας διαφορετικο ειδος? Και ρε παιδια οσο αφορα το φυλο σύμφωνα με αυτά που εχω διαβασει πρεπει να ειναι κοριτσι. Αλλα απο την αλλη διαβασα καπου οτι μετα το 3ο έτος ειναι εμφανές. Αληθεύει?

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τον χωρο και το ποσο μεγαλος ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας απο τωρα αν χριαζεται φιλτρο οταν μεγαλωσουν τι θα κάνεις ειναι πολυ απαιτητικά ζωα ειδικα στην αρχη δες σοβαρα αν μπορεις να την κρατησεις

δες τα θεματα που υπαρχουν στο φορουμ υπαρχουν ολες οι απαραιτητες οδηγιες και εικονες απο ετοιμα ενυδρεία

υγ.μπραβο

kixlidatos που απαντας σε φιλους των χελώνων

Έγινε επεξεργασία - Billias
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...