Jump to content

Προσπαθεια Για Ψυξη


paris soroni

Recommended Posts

Μολις σημερα πηρα τα υλικα

4 ανεμιστιρακια απο το eshop μονο 13 ευρω και τα τεσσερα;post-58762-0-12307900-1401799141_thumb.jpg

Ενα τροφοδοτικο απο καταστημα τις ροδου μονο 11ευρωpost-58762-0-97381400-1401799216_thumb.jpg

Και ενα κοντρολερ απο καταστημα τις ροδου με 39 ευρωpost-58762-0-71205300-1401799401_thumb.jpg

Και αυτο ειναι το καπακι στο οποιο θα προσαρμοστουν τα παραπανωpost-58762-0-49771700-1401799489_thumb.jpg

Η συνεχεια επι τις οθονης

Έγινε επεξεργασία - paris sorono
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα τα βάλεις φίλε μου έτσι και αλλιώς εύκολο είναι.

Αλ έχω μια ερώτηση στο μπροστά flap θα τα βάλεις? γιατί το πιο λογικό είναι να τα βάλεις στο πίσω flap.

Link to comment
Share on other sites

Οχι θα τα βαλω στο πισω και επειδη θα τα εχω ολα για εισαγωγη θα αφαιρεσω το μπροστα για να βγαινει ο αερας εξω . δε ξερω αν ειναι σωστω ετσι αλλα καπως ετσι το σκεφτηκα

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί έβαλες το μπροστά στην photo.

Γιατί να το βγάλεις το μπροστά ? έτσι και αλλιώς ο αέρας θα φεύγει από πίσω από τις οπές που έχει για το εξωτερικό φίλτρο και τα καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το μπροστα το πισω ειναι απλα δε φαινετε στη φωτο το κοψιμο για τα καλωδια που εχει δεξια

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιλογη fan εχεις κανει, τα ιδια εχω παρει και εγω και ψαχνω χρονο να τα τοποθετησω. 20db και 75 CFM δυνατα και αθορυβα, ελπιζω να μας κανουν δουλεια. Καλη συνεχεια με την κατασκευη

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα και συ καλη συνεχεια με το δικο σου με βοηθαει τωρα ενα φιλαρακι ηλεκτρονικος με τις συνδεσεις γιατι απο ηλεκτρολογικα εχω μαυρα μεσανηχτα πιστευω οτι μεχρι το βραδυ θα ειναι ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφεραμε και ιδου το αποτελεσμαpost-58762-0-79808300-1401888982_thumb.jpg

Τωρα απομενει μα βρω τροπο να καλυψω τα καλωδια

Πρωτη μετρηση ........εγκεφαλικο 27,6

Και μετα απο 45 λεπταpost-58762-0-01764500-1401889305_thumb.jpg 26.9

Νομιζω οτι θα παρει κανα τριωρο να καρεβασει στο 25,5 που το εχω ριθμισει

Παιδια τοσο πολυ αργει καποιος που το χει δουλεψει μπορει να μας πει;

Δυστχως δε μπορω να περιμενω να δω σε ποσες ωρες θα κατεβασει γιατι πρεπει να παω δουλεια θα δω αργα τοβραδυ το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Τα εχεις βαλει ολα να βαρανε μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωσε τη δοκιμη σου που ειναι σε εξελιξη και στη συνεχεια δοκιμασε πχ τα δυο αριστερα μεσα και τα δυο δεξια εξω για να δεις διαφορες. Αντι για 25,5 μπορεις να βαλεις 26 ακομα και μισος βαθμος σε εκεινα τα επιπεδα με ζεστη ειναι δυσκολο να κατεβει

Link to comment
Share on other sites

Μολις με ειδοποιησαν απο το σπιτι εχει παει 25,8 πιστευω οτι επειδη ηταν πρωτη φορα ζοριστικε οταν παει στην επιθημιτη θερμοκρασια θα ειναι πιο ευκολο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τα βαλες απο τη μεσα μερια ,να μη φαινονται?

nplh1.jpg

Έγινε επεξεργασία - kalafan
Link to comment
Share on other sites

Πάρη έτσι αργά πάει και εγώ αν δεις σε άλλο θέμα το ίδιο έγραψα.

Τώρα που έπιασε η δροσιά μονό μια φόρα άναψαν τα δικά μου και έχω βάλει 3 , περιμένω ένα ακόμα.

Περιμένω τώρα να δω που θα πιάσουν οι ζεστες πόσο αργά θα πέσει η θερμοκρασία και παρατήρησα και εγώ όπως έγραψε και ένα παλικάρι πιο πάνω αρκετά μεγάλη εξάτμιση νερού.

http://www.aquazone.gr/forums/topic/93265-aiaaieoocnaeea-ooi-eadhaee-nic-dhnio-oa-iaaoa-c-aaiu/page-3

Έγινε επεξεργασία - dankannn
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφεραμε και ιδου το αποτελεσμαattachicon.gif20140604_112533.jpg

Τωρα απομενει μα βρω τροπο να καλυψω τα καλωδια

Πρωτη μετρηση ........εγκεφαλικο 27,6

Και μετα απο 45 λεπταattachicon.gif20140604_121149.jpg 26.9

Νομιζω οτι θα παρει κανα τριωρο να καρεβασει στο 25,5 που το εχω ριθμισει

Παιδια τοσο πολυ αργει καποιος που το χει δουλεψει μπορει να μας πει;

Δυστχως δε μπορω να περιμενω να δω σε ποσες ωρες θα κατεβασει γιατι πρεπει να παω δουλεια θα δω αργα τοβραδυ το αποτελεσμα

Όταν θα πιάσουν οι ζέστες τα ανεμηστηράκια θα χρειαστούν βοήθεια από Air condition για να ρίχνουν θερμοκρασία σε αυτά τα επίπεδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...