Jump to content

Αγνωστος Οργανισμος Στον Βραχο


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.. εχω παρατηρησει τα βραδια που κλεινει το φως απο το ενυδρειο μου βγαινει μεσα απ τον βραχο ενα ζωιφιο. δεν μπορω να το βγαλω φωτο γιατι με το πο δει φως εξαφανιζεται! αν μπορω να το περιγραψω ειναι: σαν σαρανταποδαρουσα δεν εχει κεφαλι, περπαταει επανω στους βραχους και ειναι καφε-ροζ. ελπιζω να σας το περιεγραψα καλα!

Link to comment
Share on other sites

δεν το βγαζεις καλυτερα εαν μπορεσεις

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια κοκκινη ζελατινα μπροστά απο το φακο, για να το δεις χωρις να φυγει.

προσεξε μην το πιασεις με γυμνα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες πληροφορίες

Bristleworms.jpg

δες και τι άλλο κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία βρήκα και αυτό.... παγίδα για σκουλήκια, αλλά δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΩ;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να τα απομακρύνεις;

Εγω εχω δυο-τρια μεσα και ποτε δεν μου πείραξαν κοράλλια. Ισα-ισα που ειναι και χρήσιμα.

Αν τωρα θελεις οπωσδήποτε να τα βγάλεις, καλύτερα παρε ενα ψαρι wrasse. Θα τα ξετρυπώσει και θα τα φάει.

Ειναι πολυ δυσκολο να τα εντοπισεις επι τουτου και να τα βγάλεις..Ασε μη σε τσιμπήσει και τρεχεις...

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΩ;;

Γιατι να τα απομακρύνεις;

Εγω εχω δυο-τρια μεσα και ποτε δεν μου πείραξαν κοράλλια. Ισα-ισα που ειναι και χρήσιμα.

Αν τωρα θελεις οπωσδήποτε να τα βγάλεις, καλύτερα παρε ενα ψαρι wrasse. Θα τα ξετρυπώσει και θα τα φάει.

Ειναι πολυ δυσκολο να τα εντοπισεις επι τουτου και να τα βγάλεις..Ασε μη σε τσιμπήσει και τρεχεις...

Aπο τους καλυτερους,αν οχι ο καλυτερος θηρευτης τους.

pseudocheilinus evanidus

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+1378+1152&pcatid=1152

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...