Jump to content

Αλλαγη Ballast Απο Τ8 Σε Τ5


GiorgosK

Recommended Posts

Εννοεις για να εχουν φουλ αναπτυξη κτλ; Γιατι στο δικο μου δεν εχω διοξειδιο. Βεβαια δεν μπορω να πω οτι πανε σφαιρα αλλα δεν εχω προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Για να εχουν σωστη και υγειη αναπτυξη.Επισης το δικο σου δεν το λες και φυτεμενο..με 5 φυτα σε τοσα λιτρα.:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οχι σε καμια περιπτωση δεν το λεω φυτεμενο! Δηλαδη παει με τη φυτομαζα ας πουμε. Οσο πιο πολλα τοσο πιο πολυ διοξειδιο, σωστα; Με τα λιτρα ομως δεν καταλαβα! Μηπως παει λιτρα σε συναρτηση με φυτα;

Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο πολλα φυτα,τοσο πιο πολυ αναγκη σε co2.

Στα πολλα λιτρα πας σε περισσοτερα φυτα αν το θες φυτεμενο,οπωτε πολυ co2,οπως και πιο πολυ νερο,οπωτε παλι πιο πολυ co2.Δεν ξερω να το εξηγησα σωστα.:P

Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο πολλα φυτα,τοσο πιο πολυ αναγκη σε co2.

Στα πολλα λιτρα πας σε περισσοτερα φυτα αν το θες φυτεμενο,οπωτε πολυ co2,οπως και πιο πολυ νερο,οπωτε παλι πιο πολυ co2.Δεν ξερω να το εξηγησα σωστα. :P

Το πιασα! Εμ γιαυτο εγω δεν το φυτευω! :P

Link to comment
Share on other sites

Αφου το σκεφτηκα καλα, δεν θα αλλαξω μπαλαστ μιας και το εχει πανω εργοστασιακο το καπακι και να μην μπαινω σε περαιτερω εξοδα γιατι και η κριση μας γονατισε . και ειναι ποιο φτηνες οι Τ8. Βρηκα ενα αλλο μπαλαστ φτηνο αλλα σε αυτο μπορω να συνδεσω μια λαμπα. Αρα θα εχω 3 λαμπες και θα δω στο μελλον αν θα χρειαστω και τεταρτη. θα βαλω και την μπουκαλα co2 κομπλε συστημα . Το θεμα ειναι τι λαμπες να βαλω και τη μαρκα απο Τ8 λαμπες 90 cm? Σκεφτομουν για 2 groloux και 1 aquastar της Sylvania .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...