Jump to content

My South America Tank


manos23

Recommended Posts

φίλε μανο θα σου πω την αληθεια δεν μου αρεσει το στήσιμο πρόχειρο το βλέπω, εγω ετσι ΄οπως το βλέπω θα έκανα το εξής έξω ο βράχος το φυτακι που έβαλες θα το μετέφερα στον σωλήνα δίπλα και θα έβαζα αλλο ενα δίπλα του επειδη θα πάρει ύψος και θα το κρύψει στο μέλλον και με τις ρίζες θα έπαιζα αλλιως δεν ξερω πως διότι απο φωτογραφια τις βλέπω αλλα θα δοκίμαζα άλλο τροπο τοποθετήσεις.

ακόμα δεν μπορώ να παίξω με τις ρίζες γιατί επιπλέουν! Το θέμα είναι ότι χρειάζεται λίγο βράχος για τις Κιχλιδες!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ναι αλλά με συνδυασμό τις ρίζες την όσμωση την τυφρη και τα φυτά πιστεύω ότι το κοντρολαρω!

Link to comment
Share on other sites

οκ εσυ ξερεις απο γλυκό δεν το εχω οποτε δεν ξερω να απαντήσω

υπόθεση κάνω οι ιδική σε αυτα τα νερά είναι ο south και ο husky!
Link to comment
Share on other sites

Αν ο βραχος δεν ειναι ασβεστολιθικος δεν θα εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ο βραχος δεν ειναι ασβεστολιθικος δεν θα εχεις προβλημα!

όχι νεκρός θαλασσινό είναι!
Link to comment
Share on other sites

Ασε τα θαλασσινα για τη θαλασσα! Εδω ειναι αλλη κατασταση. Και ο αραγωνιτης που εχεις και ο βραχος θα σου σκληρυνουν το νερο. Θες χαλαζιακη ουδετερη αμμο και μη ασβεστολιθικο βραχο ή πετρες. Τετοια ειναι συνηθως οι λαβες!

Link to comment
Share on other sites

Μανο με ουδετερη αμμο, ξυλα κ πετρες φτιαχνεις ενα πολυ ομορφο βιοτοπικο Κ. Αμερικης

Δεν χρειαζεται τυρφη κ οσμωση, με νερακι βρυσης μια χαρα πανε

Δεν υπαρχουν ειδικοι εδω μεσα, ολοι εχουμε τις εμπειριες μας, χωρις να θελω να θιξω τα παιδια προς θεου

Φιλικα Βασιλης :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα θαλασσινα για τη θαλασσα! Εδω ειναι αλλη κατασταση. Και ο αραγωνιτης που εχεις και ο βραχος θα σου σκληρυνουν το νερο. Θες χαλαζιακη ουδετερη αμμο και μη ασβεστολιθικο βραχο ή πετρες. Τετοια ειναι συνηθως οι λαβες!

ο βράχος δεν θα το σκλυρινη ο αραγωνιτης 5 κιλά ούτε αυτός τα άλλα 15 είναι άσπρη χαλαζιακη.
Link to comment
Share on other sites

Μανο με ουδετερη αμμο, ξυλα κ πετρες φτιαχνεις ενα πολυ ομορφο βιοτοπικο Κ. Αμερικης

Δεν χρειαζεται τυρφη κ οσμωση, με νερακι βρυσης μια χαρα πανε

Δεν υπαρχουν ειδικοι εδω μεσα, ολοι εχουμε τις εμπειριες μας, χωρις να θελω να θιξω τα παιδια προς θεου

Φιλικα Βασιλης :thumbsu:

εφόσον τα έχω καλό κάνουν όχι κακό!
Link to comment
Share on other sites

ο βράχος δεν θα το σκλυρινη ο αραγωνιτης 5 κιλά ούτε αυτός τα άλλα 15 είναι άσπρη χαλαζιακη.

Μην εισαι απολυτος.Και ο βραχος αλλα και ο αραγωνιτης θα επηρεαζουν το νερο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι απολυτος.Και ο βραχος αλλα και ο αραγωνιτης θα επηρεαζουν το νερο σου :)

βρε Στράτο μου 6 κιλά βράχο και 5 κιλά αραγωνιτη στα 850 λίτρα νερό που είναι νερό Οσμοση έχει τυφρη και ρίζες πόσο να το μεταβαλουν; τι λες εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Ph από 6,5 μέχρι 7,5 και η σκληρότητα μάξιμουμ 8

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να το καταφερεις............γνωμη μου

τι άλλο πρέπει να κάνω; τυφρη έβαλα ρίζες έβαλα φυτά έβαλα και θα βάλω και άλλα νερό από όσμωση έβαλα!
Link to comment
Share on other sites

αφού θέλεις να πετύχεις όλα αυτά, τα ασβεστολιθικά τι τα ήθελες και τα πέταξες μέσα; και μια μικρή ποσότητα να έχεις θα βοηθάει στη μεταβολή του νερού και στη μη σταθερότητα των τιμών!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Sammy όσον αφορά την αστάθεια στις τιμές!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε καινούργιες προσθήκες και κάπου εδώ κλείνουμε απι cichlids με ένα ζευγάρι Green teror και μια ομάδα 5 ψαριών GEOPHAGUS surinamensis!

Έγινε επεξεργασία - manos23
Link to comment
Share on other sites

Τα green terror ισως να σου δημιουργησουν θεμα. Ειναι παραπολυ επιθετικα. Τι μεγεθος εχουν; Το ζευγαρι ειναι επιβαιβεωμενο;

Ποσο καιρο σκοπευεις να το κρατησεις αυτο το ενυδρειο, οσο ειχες πει μεχρι, τον Νοεμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο επιθετικά από τα jack dempsey δεν είναι! Επιβεβαιωμενο από την ενια να έχει κάνει γέννα δεν έχει κάνει αλλά κάνει μπαμ ότι είναι αρσενικό και θυλικο! Όσο είμαι πνιγμένος από την δουλειά δεν θα το πειραξω αλλά μόλις δω ότι έχω χρόνο θα το γυρίσω σε θαλασσινό!

Τώρα το μόνο που μένει είναι να μπει το σαλαχι και η awuana!

Link to comment
Share on other sites

όταν ειχα γλυκό πάντα ήθελα να βαλω green terror αλλα οι διάστασεις του ενυδρειου μου δεν κάνανε εύχομαι να τα χαρείς και να πανε ολα καλα ειναι πανέμορφα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μανο δεν ακους, δεν ακους!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μανο δεν ακους, δεν ακους!

τι δεν ακούω; πάντως το μόνο που με προβληματιζει είναι ότι οι γνώμες δεν είναι σταθερές στο θέμα πως πρέπει να κρατάμε τα blue acara και τα Green teror δηλαδή ορισμένοι υποστηρίζουν ότι μόνο ζευγάρι και άλλοι υποστηρίζουν ότι πρέπει να είναι ομάδα εσείς τι έχετε να μου πείτε για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...