Jump to content

Κατεψυγμένη Καρδιά


chrisvari

Recommended Posts

Καλημέρα.Επειδη σε κανα δυο βδομάδες έρχονται επιτέλους μετά απο 4 μήνες αναμονής οι δίσκοι μου,θα ήθελα να μου πείτε παρακαλώ αν γνωρίζετε απο που μπορώ να αγοράσω κατεψυγμένη καρδιά για να ταίζω καναδιο φορές την εβδομάδα.Έχω βρει σε κατάστημα, την ocean formula discus αλλά απο οτι είδα στα συστατικά της δεν έχει μοσχοκαρδιά.Είναι σαν αυτή που θα φτιάξω με γαρίδες,σπανάκι,σπιρουλίνα κτλ.

Όσοι δεν φτιάχνεται τη δική σας συνταγή με καρδιά,απο πού παίρνετε κατεψυγμένη μοσχοκαρδιά?Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν επερνα επερνα απο τον ωκεανο και απο τον φιλο KoKKinosk στην Θεσσαλονικη που εχει πολυ καλη ποιοτητα ποικιλια και σε παρα πολυ καλες τιμες

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν επερνα επερνα απο τον ωκεανο και απο τον φιλο KoKKinosk στην Θεσσαλονικη που εχει πολυ καλη ποιοτητα ποικιλια και σε παρα πολυ καλες τιμες

Ευχαριστώ φίλε μου.Απλά λόγο υψηλής θερμοκρασίας τώρα το καλοκαίρι ψάχνω να πάω να πάρω επιτόπου απο μαγαζί της Αθήνας.

Για παράδειγμα το συγκεκριμένο http://diskuszucht-stendker.de/gb/321,0,discus-food,index,0.html

το εμπορεύεται κανείς στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω γοα το συγκεκριμενο προιον παντως και ο ωκεανος στην αθηνα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο που ψάχνεις το έχει ο ΩΚΕΑΝΟΣ. το έχω πάρει και εγώ. Απο που σου έρχονται οι δίσκοι?

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Άσε μεγάλη ιστορία με τους δίσκους.Περίμενα απο τον Μάρτιο 8 δισκάκια του piwowarski κατευθείαν απο Γερμανία.Για διάφορους λόγους δεν έκατσε και τώρα θα φέρω 3 marlboro και 5 red tirquase piwo πιο μεγάλα απο κατάστημα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλως να σουρθουν

Περιμενουμε φωτο απο τα δισκακια

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια τροφή έφερε πριν κάτι μέρες (αν δεν κάνω λάθος) ο Ζαχαρόπουλος στον Άλιμο

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται γιατί είδα οτι έφερε και δίσκους απο τον συγκεκριμένο εκτροφέα.Θα μιλήσω και με τους σύο.Ευχαριστώ!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου

Link to comment
Share on other sites

Την Stenker την πλακετα την εχει και ο υδατινος στον πειραια.Απο εκει περνω εγω

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την ερώτηση, αλλά μιας και πιστεύω ότι είναι ίσως η κορυφαία καρδιά, ξέρετε ποια μαγαζιά φέρνουν την C.E.Essentials Beefheart? (εκτός από τον Υδάτινο Κόσμο)

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την ερώτηση, αλλά μιας και πιστεύω ότι είναι ίσως η κορυφαία καρδιά, ξέρετε ποια μαγαζιά φέρνουν την C.E.Essentials Beefheart? (εκτός από τον Υδάτινο Κόσμο)

Με ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση σε αυτήν την ερώτηση μιας κι εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα

Επίσης να αναφέρω οτι βρήκα σε ελληνικό μαγαζί κατεψυγμένη καρδιά μόσχου απο την ocean nutricion και σε 3 παραλλαγές.Την βρήκα ως discus food (καρδιά και σπανάκι)

http://www.oceannutrition.eu/en/products.aspx?Product=discusfood

Επίσης με 30% artemia http://www.oceannutrition.eu/en/products.aspx?Product=discusfood-%2b-30%25-artemia

και τέλος discus quintet που είναι ένα mix απο διάφορες τροφές για δίσκους http://www.oceannutrition.eu/en/products.aspx?Product=discus-quintet

Έγινε επεξεργασία - chrisvari
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χωρίς να θέλω να σε επηρεασω εγώ σταμάτησα το κρέας λόγω ασθενειών προτείνω να ρίχνω flakes πολλά και διάφορα και αυξημένο ποσοστό σε πρωτεΐνες που είναι ευκολοπεπτες πάρα το beefheart

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πατε στη βαρβακειο να παρετε καρδια και καθεστε και τα πληρωνετε χρυσαφι

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε πατε στη βαρβακειο να παρετε καρδια και καθεστε και τα πληρωνετε χρυσαφι

θα συμφωνησω με τον φιλο. εγω εδω και χρονια φτιαχνω μονος μου το μειγμα και ξερω τι βαζω μεσα. ασε που με 15ευρω φτιαχνεις τουλαχιστον 2 κιλα μειγμα και περνας πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατι δε πατε στη βαρβακειο να παρετε καρδια και καθεστε και τα πληρωνετε χρυσαφι

:bow::bow::bow::bow::bow: Ετσι κανω και εγω

Έγινε επεξεργασία - jonedessa
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάντως καλαμαράκια ή οτιδήποτε θαλασσινης ζωής πάρα ζωικής, ακόμη και στο l'aquarium στη Βαρκελώνη που πήγα όλα τα ψάρια τα ταιζαν καλαμαρια (λογικά πρέπει να τα είχαν στο μουλτι) Και γαρίδες

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις στον κ.Ζαχαροπουλο , ισως η καλυτερη τροφη. Ενα μυστικο για το ταισμα οπως λεει και ο Στενκερ, ξεπαγωμα της τροφης στο ψυγειο και τη ριχνεις απο εκει. Αρκετα μαλακη για να την φανε αλλα οχι τοσο ωστε να λιωσει και να κανει το ενυδρειο χαλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Καλησπερα !!! Η καρδια ειναι ενα πολυ πρωτεινουχο φαγητο για δισκους...αλλα επειδη ειναι τρομερα δυσκολοχονευτο ισως δημιουργισει φλαγκλετσ...ξεπερασμενη τροφη εδω και 15 χρονιαα... υπαρχουν τροφες πολυ καλυτερης ποιοτητας που βοηθανε και στα χρωματα ....πρωσοπικα στους δισκους μου ριχνω γαριδες με μπακαλιαρο μπαρμπουνια και α.λ. μεσα στο μειγμα αυτο και βιταμινες σε σκονη, εχω δει αρκετα καλα αποτελεσματα σε χρωμα πεψη..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...