Jump to content

Δύο Ώρες Μπροστά Γυρνάει Τα Ρολόγια Της Η Ικαρία


Recommended Posts

Καλά.. οι άνθρωποι είναι απίστευτοι!!! Κ πολύ καλά κάνουν!

Δεν έχουν αίσθηση του χρόνου αλλά ούτε κ του χώρου..

Θέλαμε να πάμε σε ένα μοναστήρι που ήταν ούτε 5 λεπτά με την μηχανή κ μας έστειλαν από δρόμο που κάναμε πάνω από 2 ώρες μέσα στα βουνά..

Και ρωτήσαμε τουλάχιστον 5-6 ντόπιους.. όχι έναν..

Και πολλά άλλα ευτράπελα..

Παρόλα αυτά είναι ένα μέρος που θα μπορούσα να μείνω μόνιμα.. Είναι πανέμορφα άγριο τοπίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειναι και διπλα μου την επισκευτηκα πριν 5-6 χρονια..φτανω Δευτερα πρωι ,περνω μια Κυριακατικη και στρωνομαι σε καφε στον Αγιο Κυρηκο να διαβασω την εφημεριδα μου και να λιαστω..Παει μεσημερι,κοιταω να πληρωσω ..κανεις..αφηνω το αντιτιμο στο τραπεζι μαζι με κατι ενθετα και ναυλον απο την εφημεριδα και φευγω..Παω για μπανακι,γυριζω,ντουζακι,υπνο και κατα της 8 το βραδυ κατεβαινω παραλια για ουζακι..Τα ενθετα και τα ναυλον στο τραπεζι μαζι με τα χρηματα!!!!Τριτη μερα παραλια Γιαλισκαρι ,μπανακι και ανεβαινω στη μηχανη για χωριο Χριστος για φαι..Μπακαλοταβερνα παραδοσιακη,και η γιαγια μεσα πλεκει..Με κοιταει,την κοιταω με νοημα και στρωνομαι σε τραπεζακι στη σκια ,η ωρα 2 το μεσημερι..Στις 5 και 20 που εφυγα δεν ειχε βγει να με ρωτησει τι θα ηθελα :lolu: :lolu: .Τελικα εφαγα βραδυνο στον Αρμενιστη..Σαββατο και μαθαινω για beach party σε παραλια διπλα στον Αγιο κατα τα μεσανυχτα..Την πεφτω απο νωρις να μαι και φρεσκαδουρα και κατα της δωδεκαμιση -μην παω και πρωτος- σκαω στην παραλια..ψυχη..περιμενω περιμενω..δεν μπορει λαθος θα εκανα στην παραλια...πισω στον Αγιο κοιταω τις αφισες..δεν μπορει αυτη ειναι η παραλια..τελικα βαρεθηκα και γυρισα Ευδηλο..Το παρτυ βεβαια εμαθα εγινε κανονικοτατα :usd: .

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεμε Φετααα!

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειναι και διπλα μου την επισκευτηκα πριν 5-6 χρονια..φτανω Δευτερα πρωι ,περνω μια Κυριακατικη και στρωνομαι σε καφε στον Αγιο Κυρηκο να διαβασω την εφημεριδα μου και να λιαστω..Παει μεσημερι,κοιταω να πληρωσω ..κανεις..αφηνω το αντιτιμο στο τραπεζι μαζι με κατι ενθετα και ναυλον απο την εφημεριδα και φευγω..Παω για μπανακι,γυριζω,ντουζακι,υπνο και κατα της 8 το βραδυ κατεβαινω παραλια για ουζακι..Τα ενθετα και τα ναυλον στο τραπεζι μαζι με τα χρηματα!!!!Τριτη μερα παραλια Γιαλισκαρι ,μπανακι και ανεβαινω στη μηχανη για χωριο Χριστος για φαι..Μπακαλοταβερνα παραδοσιακη,και η γιαγια μεσα πλεκει..Με κοιταει,την κοιταω με νοημα και στρωνομαι σε τραπεζακι στη σκια ,η ωρα 2 το μεσημερι..Στις 5 και 20 που εφυγα δεν ειχε βγει να με ρωτησει τι θα ηθελα :lolu: :lolu: .Τελικα εφαγα βραδυνο στον Αρμενιστη..Σαββατο και μαθαινω για beach party σε παραλια διπλα στον Αγιο κατα τα μεσανυχτα..Την πεφτω απο νωρις να μαι και φρεσκαδουρα και κατα της δωδεκαμιση -μην παω και πρωτος- σκαω στην παραλια..ψυχη..περιμενω περιμενω..δεν μπορει λαθος θα εκανα στην παραλια...πισω στον Αγιο κοιταω τις αφισες..δεν μπορει αυτη ειναι η παραλια..τελικα βαρεθηκα και γυρισα Ευδηλο..Το παρτυ βεβαια εμαθα εγινε κανονικοτατα :usd: .

Έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις..

Πήγαμε για καφέ κ αφήσαμε κ εμεις τα χρήματα στο τραπεζάκι γιατί είχαν κλειδώσει..

Πήγαμε σε πάρτυ στις 2:00 κ ο κόσμος μαζεύτηκε στις 4:00...

Κάναμε κ εμείς Σάμο 3 υπέροχα χρονάκια κ έτσι δεν μπορούσαμε να μην πάμε κ Ικαρία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα την τυχη να παω ο ιδιος αλλα εχω γνωρισει ανθρωπους απο εκει. Πραγματικα εκει φυσαει αλλος αερας!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Ικαρια αγαπημένη... Εχω παει γύρω στις 6 φορες. Υπαρχει και μια μακρινή ριζουλα σε καταγωγή απο εκει. Απο τα ποιο υπέροχα και απίστευτα μέρη στην Ελλάδα.

Απο που να ξεκινήσω και που να σταματήσω. Ενα μονο θα πω διοτι δεν μου φτάνει ο χρόνος μεχρι το βραδυ...

Οποίος πάει σε παραδοσιακό πανήγυρη μετα τις 10 με 11 το βραδυ, το πρώτο που θα του κανει εντύπωση σε σχεση με αλλα μέρη της Ελλάδας ειναι οτι ολοι, μικροί/μεγάλοι άντρες/γυναικες εχουν γυαλιά ήλιου η στο κεφάλι, η στα χέρια η στο πουκάμισο/ φανελάκι. Γιατι ομως; Γιατι το γλέντι σταματάει την αλλη μερα στις 13 με 14 το μεσημέρι (ΟΛΟΙ χορεύουν) και να μωρε...πως να το κάνουμε... Ενοχλεί ο ήλιος εκεινη την ωρα...

Τα ρέστα μου :):P

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...