Jump to content

Τα Εξαρχεια Αλλιως....


Recommended Posts

Πραγματικα μου κανουν τρομερη εντυπωση ολα αυτα που διαβαζω... γιατι δεν εχουν καμια σχεση με τη πραγματικοτητα. Πραγματικα καμια σχεση. Μαλλον εχετε πολυ καιρο να κυκλοφορησετε στα εξαρχεια και βλεπετε πολυ μεγκα.. δεν εξηγειται αλλιως.

Μη το λες, δεν αντιλαμβάνονται όλοι τα πράγματα με τον ίδιο τροπο ούτε εχουν όλοι τα ίδια βιώματα. Ο κάθε ενας το βλέπει απο τη δική του οπτική γωνία και δέχεται διαφορετικά ερεθίσματα. Mega και γενικα ελληνική τηλεόραση έχω να δω πάνω απο 1,5 χρόνο αρα σίγουρα δε φταίει το συγκεκριμένο ή άλλο κανάλι για την άποψή μου. Συγχώρεσέ με που δε μπορω να γίνω πιο αναλυτικός, θέλω πολλά να γράψω αλλα μάλλον κακό θα κανω παρά κατανοητός θα γίνω.
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες, δεν αντιλαμβάνονται όλοι τα πράγματα με τον ίδιο τροπο ούτε εχουν όλοι τα ίδια βιώματα. Ο κάθε ενας το βλέπει απο τη δική του οπτική γωνία και δέχεται διαφορετικά ερεθίσματα. Mega και γενικα ελληνική τηλεόραση έχω να δω πάνω απο 1,5 χρόνο αρα σίγουρα δε φταίει το συγκεκριμένο ή άλλο κανάλι για την άποψή μου. Συγχώρεσέ με που δε μπορω να γίνω πιο αναλυτικός, θέλω πολλά να γράψω αλλα μάλλον κακό θα κανω παρά κατανοητός θα γίνω.

Δεν παρεξηγουμαι φιλε μου, φιλικα μιλαω παντα, το εχω ξεκαθαρισει απειρες φορες. Φιλε μου μενεις Αθηνα? Οτι θες το αναλυουμε χωρις κολληματα δεν εχω θεματα για τσακωμους και χαζομαρες. Οτι αισθανομαι το λεω, μου εκανε τρομερη εντυπωση το ειπα. Σε καμια περιπτωση δεν προσβαλω κανεναν και τα βιωματα του απλα θελω να τα συγκρινω με τα δικα μου και το πως εγω αντιλαμβανομαι καποιο θεμα. Ωστοσο ειμαι ανοιχτος σε οποιαδηποτε αλλη αποψη και πιστεψε με θα τη διαβασω και θα τη σεβαστω οσο λιγοι πλεον στη κοινωνια μας.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την γνωμη μου μιας και περναω απο τα Εξαρχια γιατι πηγαινω σε μια συγκεκριμενη καφετερια καπου εκει.......

Το ''προβλημα'' ειναι οτι εχει γινει μια περιοχη συμβολο για συγκεκριμενες ομαδες παιδιων-νεων-ανθρωπων με συγκεκριμενα πολιτικα πιστευω....αυτο δημιουργει το θεμα οτι,ναι,δεν μπορεις να εκφρασεις δημοσια και ανοιχτα τις πολιτικες σου αποψεις,ναι,δεν μπορεις να κυκλοφορησεις μονος σου με στολη αστυνομικου,ναι,κυκλοφορουν διαφοροι ''περιεργοι'' τυποι που εκει βρισκουν ''αβατο'' και ''ασυλο''.......

Και αυτα συμβαινουν.....ας μην γελιομαστε......τα εχω δει με τα ματια μου και αν θελετε σας λεω και παραδειγματα.......

Απο την αλλη ομως.....η κλεψια και η εγληματικοτητα ειναι σε πολυ μικροτερο βαθμο απο οτι σε αλλες περιοχες της Αθηνας οπως π.χ. Κυψελη,Βικτωρια κ.α.

Εκει δεν κυκλοφορεις νυχτα.....στα Εξαρχια κυκλοφορεις......

Εχει εκατονταδες μπαρακια,ουζερι,τσιπουραδικα που παει ενα σωρο κοσμος με αυτοκινητα κλπ. χωρις κανενα προβλημα.....κι εγω με το αυτοκινητο παω............αλλα...........αν του τη βαρεσει του αλλουνου που περναει μπροστα απο το αυτοκινητο σου και ειναι πιωμενος ή τσαντισμενος θα στο σπασει και δεν μπορεις να κανεις και τιποτα......

Απο την αλλη ομως.......εμενα μου εχουν τρακαρει το αυτοκινητο στο Μοσχατο και εχουν εξαφανιστει.....του πατερα μου του εσπασαν το τζαμι για να κλεψουν στην Καλλιθεα κλπ.........στα Εξαρχια οχι......

Ειναι περιεργη περιπτωση τα Εξαρχεια.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι περιπτωση τα Εξαρχεια γιατι η Αστυνομια δεν εχει ρολο εκει! Πολυ κακως!

Εχουν παρει ομως τον νομο στα χερια τους! Αυτο τι λεει για ενα κρατος και τους θεσμους του και τι λεει για τους κατοικους της συγκεκριμενης περιοχης;

http://www.koutipandoras.gr/article/109769/apagogi-mystirio-sta-exarheia

http://ysterografa.gr/greece/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%B1

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι περιπτωση τα Εξαρχεια γιατι η Αστυνομια δεν εχει ρολο εκει! Πολυ κακως!

Εχουν παρει ομως τον νομο στα χερια τους! Αυτο τι λεει για ενα κρατος και τους θεσμους του και τι λεει για τους κατοικους της συγκεκριμενης περιοχης;

http://www.koutipandoras.gr/article/109769/apagogi-mystirio-sta-exarheia

http://ysterografa.gr/greece/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%B1

Έλα ρε Θοδωρή, σώπα τωρα, καμιά πράξη απο θέατρο δρόμου θα ηταν αυτο που συνέβη.....όμως διάβασα και την "ανάληψη ευθύνης".....μμμμμ μάλλον κάτι σοβαρό συμβαίνει εκει τελικά!
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο αρθρο το ανελυε πιο πολυ και δεν μου φαινεται και πολυ εξωπραγματικο! Ελεγε λοιπον πως ηταν ξεκαθαρισμα λογαριασμων. Πως οι αναρχικοι που παρεχουν προστασια και μπραβιλικια στην περιοχη και τα μαγαζια της, δεχτηκαν εκλληση απο αυτα τα μαγαζια και γιαυτο παρενεβησαν!

Οπως και να χει οποιος νομιζει πως τα Εξαρχεια ειναι απλα μια "παρεξηγημενη" περιοχη γελιεται οικτρα!

Τα Εξαρχεια ειναι ενας εγκληματογονος πολος ελξης αναρχικων στοιχειων και σημειο εκτροφης τρομοκρατων!

Προσωπικα μου κανει τρομερη εντυπωση που νομιζετε οτι ειναι τοσα αθωα περιοχη! Εγω οσες φορες εχω παει και σαν πιτσιρικας αλλα και πιο μεγαλος, παντα κοιταγα πισω μου!

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να επιλεγει τις περιοχες που του αρεσουν να πιει τον καφε του, το ποτο του, να φαει κτλ! Σε αλλους αρεσει το Ψυρη, σε αλλους η Πλακα, σε αλλους το Κολωνακι, σε αλλους τα Εξαρχεια κτλ! Προσωπικα δεν αλλαζω τον Περαια με τιποτα!

Παρα ταυτα ομως οφειλουμε ολοι να αναγνωρισουμε το ποιον της περιοχης και την σημασια του για καποιους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες πράγματα τα οποία ήθελα να γράψω αλλά απεφευγα να το κανω για κάποιους λόγους. Το έκανες εσυ λοιπόν και δε μπορω παρά να συμφωνήσω. Καλώς ή κακώς τα πράγματα έτσι εχουν είτε σε κάποιους αρεσει είτε όχι. Ας μη φοράμε παρωπίδες.

Link to comment
Share on other sites

εχω φαι ξυλο στα εξαρχεια με το τσουβαλι και δεν το εφαγα ουτε απο αναρχικους ουτε απο κατοικους ουτε απο αλοδαπους...απο ασφαλιτες το εφαγα.. δεν ειχα ταυτοτητα μαζι μου

και θεορισανε οτι ειμαι ναρκωμανης και εγκληματιας λογο κουρεματος.... και φυσικα εχω και αλλες εμπειριες πανομοιοτυπες στην περιοχη αυτη οπως πολυ αλλοι . 25 χρονια εμενα κεντρο

προς θεου δεν εχω κατι με τους αστυνομικους εχω και φιλους απλα καποιοι ανεγκεφαλοι με τις πραξεις τους μαυρονουν και τους σωστους με αποτελεσμα να διμιουργειται μισος μεταξυ καπιον.

υπαρχουν τοξικομανης αστεγοι αλοδαποι και οτι αλλο θελεις οπως και σε καθε περιοχη της αθηνας αλλα φταιχτης ειναι το ιδιο το κρατος που δεν φροντιζει να παρεχει την καταλληλη φροντιδα

για αυτους τους ανθρωπους με αποτελεσμα να τους εγκλωβιζει σε οριμενες περιοχες οπως τα εξαρχεια χωρις να εχουν καποια ελπιδα τι θα απογινουν

ελπιζω να μην προσβαλα κανεναν ..παντα φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Κανονιστε να το γυρισετε στο πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο και θα δειτε ενα ωραιο λουκετακι που θα μπει! :P

Link to comment
Share on other sites

Κανονιστε να το γυρισετε στο πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο και θα δειτε ενα ωραιο λουκετακι που θα μπει! :P

Τι είσαι εσυ ρε παιδάκι μου;;; Ούτε να πλακωθούμε δε μπορούμε εδώ μέσα πια!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας κανω ρε?Αφου μου ανοιγετε θεματα που με 100% σιγουρια θα οδηγησουν σε λουκετο,εγω φτιαω? :P

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας κανω ρε?Αφου μου ανοιγετε θεματα που με 100% σιγουρια θα οδηγησουν σε λουκετο,εγω φτιαω? :P

Καμπανο-θεματα :P

Link to comment
Share on other sites

Τι είσαι εσυ ρε παιδάκι μου;;; Ούτε να πλακωθούμε δε μπορούμε εδώ μέσα πια!

:hysterical::hysterical::hysterical:

Μπαμπουλας ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καμπανο-θεματα :P

αχαχαχαχαχαχα ετσι ετσι!

Νομιζω πρεπει να ανοιξουμε νεα κατηγορια και να ανοιγονται αυτα τα θεματα εκει! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονιστε να το γυρισετε στο πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο και θα δειτε ενα ωραιο λουκετακι που θα μπει! :P

Πως το ειπες αυτο; Για ξαναπεστο! :P

Link to comment
Share on other sites

Πως το ειπες αυτο; Για ξαναπεστο! :P

Πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο :P

Link to comment
Share on other sites

Πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο :P

Ασε ρε μεγάλε.....copy paste το έκανες!
Link to comment
Share on other sites

Πολιτικοαστυνομικοαναρχικοκομματικο :P

O Rasta είναι και γλωσσοπλάστης!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

αχαχαχαχαχαχα ετσι ετσι!

Νομιζω πρεπει να ανοιξουμε νεα κατηγορια και να ανοιγονται αυτα τα θεματα εκει! :P

Ναι, να την ονομασουμε "το ρινγκ του ακουαζον" :lol:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...