Jump to content

Λιτρα


nikolas makris

Recommended Posts

Εξαρταται το μεγεθος και τον αριθμο. Δικη μου αποψη απο 500 και πανω για 8 ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις καποια λιτρα αυτο ειναι γεγονος.

Ο παραγωντας για λιγα λιτρα ειναι αποτρεπτικος.

Ο λογος γι αυτο ειναι σε περιπτωση γεννας θα υπαρχουν τσακωμοι, για να εχει το ζευγαρι το χωρο του.

Απο εκει και υστερα στρεσαρισμα στους υπολοιπους και αυτο μπορει να οδηγησει σε ασθενειες και θανατους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα εχεις οσο ειναι μικρα η αν βαλεις ενα σιγουρο ζευγαρι

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός κανόνας όσο περισσότερα λίτρα τόσο καλύτερα... στους δίσκους είναι μονόδρομος!

Η προσωπική μου άποψη είναι απο 300 λίτρα και πάνω σκέφτεσαι απροβλημάτιστα για δίσκους...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ελαχιστο 300 οπως σου ειπαν τα παιδια παραπανω.........

Σημαντικος παραγοντας και οι διαστασεις γιατι 200 λιτρα ειναι και ενας κυβος 60x60x60

Link to comment
Share on other sites

Kαθαρο νερακι και 300 λιτρα ,κρατας δισκους.Σιγουρα ενα μεγαλυτερο ενυδρειο,παντα δινει ανεση,σε ολα τα ψαρια,Συνηθως στα μεγαλα ενυδρεια μπαινουν και πιο πολλα ψαρια,αρα μεγαλη η αισθηση κοπαδιου,που ειναι σημαντικο θεμα και οχι ο χωρος.Αν βγει ζευγαρι θα πεσει ξυλο και ειτε θα πρεπει να εχεις μεγαλο ενυδρειο με λιγα ψαρια για να γλυτσεις το πολυ ξυλο,ειτε καλυτερα να απομονωσεις το ζευγαρι.

Οποτε και στα 300 μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου.Και στα 200 εχω κρατησει καποια χρονια πριν δισκους,αλλα τα περιοριζεις σε χωρο και βαζεις δυσκολα στον εαυτο σου,οποτε αν το φτιαχνεις τωρα,μεγαλωσε το ,αν σε παιρνει. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει σε 200 λίτρα δισκάρες αλλά μην παρεξηγηθώ μιλάω για 6-7 άτομα μόνα τους και με πολύ σοβαρή ρουτίνα και απασχόληση .
Δεν το θεωρώ απαγορευτικό το 200αρί αλλά το θεωρώ δύσκολο !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...