Jump to content

Αναβαθμιση Reef


petrossol

Recommended Posts

Ευχαριστω!

Εχουν αρχισει να ερχονται και τα εντοστια σιγα σιγα αλλα το βλεπω να τραβαει λιγο καιρο ακομα.

Θα ηθελα αν ξερει κανεις και εχει δοκιμασει καποιο καλο λεντ στα 420 με 430νμ γιατι δεν εχω βρει κατι αξιολογο.

Hyper Violet στα 430 nm.

Ξανακοίτα λίγο την διάταξη των led κατά τη γνώμη υπάρχουν μεγάλες αποστάσεις των λευκών με τα μπλε και αν δεν θέλεις disco effect προσπάθησε να τα βάλεις σαν ΄΄μπουκέτα΄΄.

Δώσε μεγάλη προσοχή στην διάταξη γιατί εγώ για να πετύχω το απότελεσμα που ήθελα τα κόλλησα και τα ξεκόλησα τα led 3 φορές.

Και να βάλεις 90 αρες φακούς , σε εμένα έχουν καλύτερη διασπορά στο φως.

Link to comment
Share on other sites

Και καθως το φωτιστικο προχωραει με αργους ρυθμους αρχιζω να ασχολουμαι με το tank.

Οπως εχω γραψει πιο πανω εχω ηδη ενα rio 300 το οποιο θα χρησιμοποιηθει (για οικονομικους λογους) με καποιες μετατροπες.

Εχει βγει το πανω περιμετρικο και θα αλλαχτει το μπροστινο τζαμι γιατι εχει τα μαυρα του τα χαλια!!!

Ολο το τανκ ειναι με 8αρι τζαμι και οπως ηδη ειπωθηκε δεν παιζει για rimless.

Εγω τωρα σκεφτομαι...

Το μπροστινο τζαμι αφου θα παει για σκραπ να γινει διπλος πατος αφου κοπει στις σωστες διαστασεις,

και αφου το ενυδρειο ειναι φτιαγμενο γυρο απο τον πατο και οχι πανω σε αυτον να αλλαχτει και το πισω τζαμι και την θεση τους να παρουν δυο 10αρια.

Ετσιθα εχω ενα ενυδρειο με δυο 8αρηδες πατους τα πλαινα θα ειναι 8αρια και τα μπρος πισω 10αρια.

Η ερωτηση μου τωρα,

με αυτη την αλλαγη θα μπορει να ειναι rimless η εστω με δυο κοντρες κατα μηκος;

Αυτο που θελω ειναι να μην μπουν καθετες κοντρες οι οποιες δεν μου αρεσουν ουτε οπτικα αλλα ουτε λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...