Jump to content

Μεταξύ Φίλτρων...


ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

Recommended Posts

To 1501 χθες το βρηκα στο καταστημα του Κορυδαλλου με αυτη την τιμη 260€. Στο site του καταστηματος αναφερει το 1500 στα 160€ μετα απο εκπτωση. Ισως επειδη το καταστημα αυτο μολις ανοιξε να εχει μον ο το καινουριο μοντελο. Θα το κοιταξω και αλλου.

Link to comment
Share on other sites

To 1501 χθες το βρηκα στο καταστημα του Κορυδαλλου με αυτη την τιμη 260€. Στο site του καταστηματος αναφερει το 1500 στα 160€ μετα απο εκπτωση. Ισως επειδη το καταστημα αυτο μολις ανοιξε να εχει μον ο το καινουριο μοντελο. Θα το κοιταξω και αλλου.

Ελεος θα μας τρελανουν..Oυτε το 1901 δεν κανει τοσο..θελεις Link?

Έγινε επεξεργασία - Synagridas
Link to comment
Share on other sites

Το jbl 1500 ρε παιδια 35 watt δεν καταναλωνει ή κανω λαθος?Πως ειναι οικονομικο?

Οσο για το 1501greenline ειναι 20 watt αλλα σε καμια περιπτωση δεν κανει 260ευρω!!Καπου 160 εχει..

ναι, στο greenline αναφερομουν

Έγινε επεξεργασία - tsala
Link to comment
Share on other sites

Ελεος θα μας τρελανουν..Oυτε το 1901 δεν κανει τοσο..θελεις Link?

Για βαλε link.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε sturm συμφωνω για την τιμη....και για το fluval, μονο ρε παιδι μου αυτοι οι σωληνες του μου σπανε τα νευρα. Σκεπτομαι να βαλω εξωτερικο θερμοστατη και σε αυτες τις σωληνες δεν μπαινει, χρειαζονται αυτες τις λευκες υποδοχες μαλλον....αυτες που συνδεονται στις υποδοχες του φιλτρου....τελος παντων, προσωπικες επιλογες ειναι αυτες και εχουν το κοστος τους....

Συνεχιζοντας την κουβεντα σκεφτομαι μηπως δεν χρειαζεται τοσο μεγαλο φιλτρο και θα μπορουσα να κανω αξιοπρεπως την δουλεια μου με το 306 πχ η το jbl e 900... υπαρχει οριο στην φιλτρανση; Η παμε οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα....

ΥΓ θα κοιταξω και μεταχειρισμενο μαλλον.

Δεν αλλαζουν ρε συ οι σωληνωσεις;

Κι εγω προτεινω πιο μεγαλο απο τα υποτιθεμενα λιτρα σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζουν ρε συ οι σωληνωσεις;

Κι εγω προτεινω πιο μεγαλο απο τα υποτιθεμενα λιτρα σου!

Αλλαζουν φυσικα και βαζεις οτι θελεις, απλα τους εχεις πληρωσει τους αλλους....ξερω γω....Συμφωνω για το μεγεθος και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν φυσικα και βαζεις οτι θελεις, απλα τους εχεις πληρωσει τους αλλους....ξερω γω....Συμφωνω για το μεγεθος και εγω.

Χαχαχαχαα σιγα τον θησαυρο ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

αν λετε για τα λαστιχα, αλλαξε το με αλφαδολαστιχο ~1 ευρω το μετρο.. και βλεπεις και ποτε λερωνει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, από μια έρευνα που κάνω αυτές τις ημέρες στο διαδίκτυο, διαπίστωσα ότι κάποιες μάρκες φίλτρων (eheim, jbl, fluval,tetra κα) είναι αρκετά διαδεδομένες. Κάποιες άλλες, πχ Hydor, Elite, Cisse όχι και τόσο. Τι γίνεται; Καμιά γνώμη για τις δεύτερες δεν έχουμε; Είναι μάπα ή απλά δεν είναι τόσο διαδεδομένες;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να ειναι μαπα.. απο elite εχω ακουσει καλα λογια για τα φιλτρα.. εγω δεν εχω ..παραμονο μια αεραντλια... που ειναι μια χαρα..

η Hydor ειναι καλη εταιρια.. εχω εσωτερικο φιλτρο πανω απο 5 χρονια .. και δουλευει μια χαρα.

Αυτα απο μενα... αν σε βοηθησαν λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως μια εταιρια χτιζει μεσα στο χρονο ενα καλο ονομα και ο καθενας που ψαχνει ποιοτητα και αξιοπιστια πρωτα κοιταει τα προς τα γνωστα ονοματα, με συνεπεια αυτο καμια φορα να μεγενθυνει κι αλλο τη φημη,οχι παντα τοσο δικαιολογημενα.Επιπλεον παιζει ρολο και ο εισαγωγεας και διακινητης σε καθε χωρα.Ας πουμε στην Ιταλια τα sicce ειναι πιο γνωστα,στην Τουρκια τα jbl κ.ο.κ ...Αν βρεθει καποιος να υποστηριξει μια εταιρια και να την προμοταρει σωστα,δεδομενου οτι εχει καλο προιον,θα ακουστει(πχ fluval στην Ελλαδα) ενω σε αλλη περιπτωση μπορει να το θαψει(εχω παραδειγμα αλλα ας μην το πω..).Στην προκειμενη περιπτωση για τα elite crystal flo εχω ακουσει καλα λογια(νομιζω δεν εχει η σειρα πολυ μεγαλα και ειναι ενα πλην αυτο στην εικονα τους..)ενω ενα εσωτερικο που εχω jet flo ειναι πολυ καλο,καποια της σειρας hydor prime τα εχω δει απο κοντα και ειναι μια χαρα φιλτρα.Ενα αλλο προιον της sicce που ειχα(οχι φιλτρο) δεν ηταν καλης ποιοτητας..Το καλυτερο ειναι να βρεις καποιον που εχει αυτο που σε ενδιαφερει και να παρεις γνωμη απο πρωτο χερι..Το θεμα ειναι βεβαια οχι απλα να ειναι καλο το φιλτρο ,αλλα να εχεις και υποστηριξη μετα την αγορα γιατι και το καλυτερο και το χειροτερο απο ενα λαστιχακι κρεμονται,απο ενα αξονακι κεραμικο,απο ενα μπιχλιμπιδι τελος παντων που αν χαλασει και δεν το βρισκεις..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανως μια εταιρια χτιζει μεσα στο χρονο ενα καλο ονομα και ο καθενας που ψαχνει ποιοτητα και αξιοπιστια πρωτα κοιταει τα προς τα γνωστα ονοματα, με συνεπεια αυτο καμια φορα να μεγενθυνει κι αλλο τη φημη,οχι παντα τοσο δικαιολογημενα.Επιπλεον παιζει ρολο και ο εισαγωγεας και διακινητης σε καθε χωρα.Ας πουμε στην Ιταλια τα sicce ειναι πιο γνωστα,στην Τουρκια τα jbl κ.ο.κ ...Αν βρεθει καποιος να υποστηριξει μια εταιρια και να την προμοταρει σωστα,δεδομενου οτι εχει καλο προιον,θα ακουστει(πχ fluval στην Ελλαδα) ενω σε αλλη περιπτωση μπορει να το θαψει(εχω παραδειγμα αλλα ας μην το πω..).Στην προκειμενη περιπτωση για τα elite crystal flo εχω ακουσει καλα λογια(νομιζω δεν εχει η σειρα πολυ μεγαλα και ειναι ενα πλην αυτο στην εικονα τους..)ενω ενα εσωτερικο που εχω jet flo ειναι πολυ καλο,καποια της σειρας hydor prime τα εχω δει απο κοντα και ειναι μια χαρα φιλτρα.Ενα αλλο προιον της sicce που ειχα(οχι φιλτρο) δεν ηταν καλης ποιοτητας..Το καλυτερο ειναι να βρεις καποιον που εχει αυτο που σε ενδιαφερει και να παρεις γνωμη απο πρωτο χερι..Το θεμα ειναι βεβαια οχι απλα να ειναι καλο το φιλτρο ,αλλα να εχεις και υποστηριξη μετα την αγορα γιατι και το καλυτερο και το χειροτερο απο ενα λαστιχακι κρεμονται,απο ενα αξονακι κεραμικο,απο ενα μπιχλιμπιδι τελος παντων που αν χαλασει και δεν το βρισκεις..

Συμφωνώ φίλε απλά ακόμη είμαι στην αναζήτηση.....και δημιουργούνται απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...