Jump to content

Πολύ Λουκέτο Πέφτει Τελευταία!


Recommended Posts

Πανο πιστευεις ( οπως σου εδωσε ο Χρηστος το λινκ ) οτι θα βγει καποιος να ζητηση συγνωμη, κι ας το εχει

καταλαβει οτι η συμπεριφορα του ηταν καπως?

Τωρα για το θεμα που εχεις ανοιξει.

Ας προσπαθησουμε ολοι, ο καθενας απο την πλευρα του, να ειμασται ποιο ρεαλιστες.

Να δινουμε τοπο στην οργη και τα προβληματα τις καθημερινοτητας να μην τα βγαζουμε σε ενα πληκτρολογιο

επιδει ο αλλος δεν μας ξερει, δεν τον ξερουμε.

Ολοι ειμαστε αρχαριοι ( γηρασκω αι διδασκομενος ).

Καθε μερα μαθαινουμε κατι νεο, για ολη την πορεια τις ζωης μας.

Δημήτρη δε περιμένω κάτι τέτοιο (αν και το είδα τελευταία απο ενα μέλος) και ούτε αυτό ειναι το ζητούμενο. Το ζητούμενο ειναι αυτο που γράφεις στο δεύτερο σκέλος του μηνύματός σου, δηλαδή να είμαστε πιο ρεαλιστές και να μη βγάζουμε τα προσωπικά μας προβλήματα ή "θέματα" σε αυτό το φόρουμ. Να βάζουμε τον καταραμένο εγωισμό μας στην άκρη και να αντιληφθούμε επιτέλους το σκοπό ύπαρξης του φόρουμ για να κερδίζουμε μονο απο αυτό και όχι να χάνουμε έστω το παραμικρό. Εδώ φτάσανε κάποιοι στο σημείο να "αποχωρήσουν" απο το φόρουμ ρε

Δημήτρη για ενα εγωισμό, τι να λέμε τωρα;;;

Ενα θέμα οταν ανοίγει έχει το σκοπό του. Αν τον αντιληφθούμε σωστά θα κερδίζουμε γνώση απο αυτό. Αν δε τον αντιληφθούμε, ας αφήσουμε τους άλλους να απαντήσουν, αν ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ να τον αντιληφθούμε, κάποιο λάθος κάνουμε και δε πρεπει να βρισκόμαστε σε αυτη την παρέα. Όλα αυτα τα λέω γιατι θέλω η "παρέα" μας να εκπληρώνει τον τελικό σκοπο της και όχι να παρεκκλίνει απο αυτόν..... και σίγουρα δε το κάνει οταν ταυτόχρονα συζητιούνται και άσχετα με τα ενυδρειακά θέματα. Οπως πολύ σωστά είπε στην αρχή και ο Χρήστος, δεν έχουμε ενα φίλο για να συζητάμε τα πολιτικά, έναν άλλο για τα αθλητικά, άλλο για τα ενυδρειακά και άλλον για τη μαγειρική. Δε νομίζω οτι κανείς πιστεύει πως ο σκοπός του φόρουμ έχει αλλάξει χαρακτήρα ή κινδυνεύει να το κάνει. Την καληνύχτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρεπει ολοι να χαλαρωσουμε...ειμαι ακομα νεος στο φορουμ(ετσι νοιωθω) και ολο το καλοκαιρι σας βλεπω παντου να τρωγεστε με το καθε τι κ με τον καθενα.

Δεν παει καλα το πραγμα αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Για να μην παρεξηγηθω δεν γνωριζω κανενα προσωπικα.

Το αισθημα που μου αφηνει καθε επισκεψη στο forum ειναι πως σε καμια τον περιπτωσεων δεν ειστε παρεα οσο κ να βροντοφωναζετε σε καθε ποστ σας.Δεν πειθετε...

Λογικο καποιες παρεες να εχουν δημιουργηθει στην πορεια αυτου του forum αλλα μεχρι εκει...

Καποιοι δεν σηκωνουν μυγα στο σπαθι τους νεοι παλιοι εμπειροι αρχαριοι...αλλοι νομιζοθν οτι τα ξερουν ολα αλλοι μπενουν για να ξεσπασουν κ το forum γινεται μπαχαλο...

Αν ετσι ειναι το μεγαλυτερο φορουμ ενυδρειων στην Ελλαδα (οπως λετε συνεχεια) φανταζομαι τι θα γινετε σε αλλα...

Συγχωρεστε με αλλα δεν φαινετε ωραιο ολο αυτο που γινετε σε εμας τα απλα μελη!!!

Επισης πολλα μελη αποχωρουν ή δεν ξανασχολουντε το τελευταιο διαστημα....δε σας λεει τιποτα αυτο???

Με ολη την καλη μου διαθεση εγραψα ολα τα παραπανω,παροτι νεος στο χομπι κ αρχαριος το εχω αγαπησει ηδη κ θα θελα ενα υγιες φορουμ να γινομαι καλυτερος!

Και για να μην παρεξηγηθω δεν ανηκω σε αλλο φορουμ ενυδρειου!!!

Έγινε επεξεργασία - Christos07
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα - όπως νόμιζα ο ανόητος - να βοηθήσω γράφοντας στο ποστ 15 αλλά μάλλον δεν αξίζει .....

Γειά.........

Link to comment
Share on other sites

Ας δώσουμε λίγο προσοχή σε όσα μας λέει ο Christos07. Όσοι ενδιαφερόμαστε για το forum ας αφήσουμε τον εγωισμό μας και ας προσέξουμε την εικόνα που βάζουμε προς τα έξω. Αυτούς που θέλουν να προβάλουν τον εαυτό τους και μόνο ας τους απομονωσουμε χωρίς κόντρες και προστριβές. Και να ξέρετε ότι οι τελευταίοι δεν είναι και λίγοι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...