Jump to content

Nano Reef 50Litr


sothes

Recommended Posts

τη εξοπλισμό θα χρειαστώ για ένα reefaki στα 50 λίτρα χρειάζομαι σκιμερ η φτάνει ένα εσωτερικό φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

Οσμωση οπωσδηποτε αραγωνητη με ενα εσωτερικο φιλτρο εισαι οκ βραχο ζωντανο και νεκρο η μονο νεκρο κυκλοφορητη θερμοστατη κανα ανεμηστιρακι για ψηξη αλατι ρεφρεκτομετρο φωτιστικο και υγρα τεστ κατα προτιμηση salifert

Αν ξεχασα κατι συμπληρωστε με

Link to comment
Share on other sites

Οσμωση οπωσδηποτε αραγωνητη με ενα εσωτερικο φιλτρο εισαι οκ βραχο ζωντανο και νεκρο η μονο νεκρο κυκλοφορητη θερμοστατη κανα ανεμηστιρακι για ψηξη αλατι ρεφρεκτομετρο φωτιστικο και υγρα τεστ κατα προτιμηση salifert

Αν ξεχασα κατι συμπληρωστε με

γιατι απαραιτητα οσμωση?? αλλα ενυδρεια λειτουργουν και χωρις οσμωση..Βεβαια αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα τοτε θα ηταν καλο να παρει....

Link to comment
Share on other sites

τη εξοπλισμό θα χρειαστώ για ένα reefaki στα 50 λίτρα χρειάζομαι σκιμερ η φτάνει ένα εσωτερικό φιλτρο

Nαι χρειαζεσαι σκιμμερ. Και φιλτρο για τη χημεια σου. Φωτισμο και εναν κυκλοφορητη.

Link to comment
Share on other sites

Nαι χρειαζεσαι σκιμμερ. Και φιλτρο για τη χημεια σου. Φωτισμο και εναν κυκλοφορητη.

Εγω στο δικο μου το νανο που ειναι 40 λιτρα δεν εχω σκιμμερ εχω μονο ενα φιλτρο

Για τα υπολιπα συμφονο μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

γιατι απαραιτητα οσμωση?? αλλα ενυδρεια λειτουργουν και χωρις οσμωση..Βεβαια αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα τοτε θα ηταν καλο να παρει....

Εαν θελει να μην εχει ανεπιθιμητες αλγες πρεπει να εχει
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου το νανο που ειναι 40 λιτρα δεν εχω σκιμμερ εχω μονο ενα φιλτρο

Για τα υπολιπα συμφονο μαζι σου

Kακως δεν εχεις. Το σκιμμερ ειναι μια ασφαλεια. Αλλα αυτο ειναι απλα η αποψη μου. Εξαρταται βεβαια και απο τα κοραλια που εχεις και το γενικοτερα ''φορτωμα'' του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε και απο μενα και καλη αρχη !!!

επισης θα χρειαστεις αντιφωσφορο\ανθρακα

ενα σταμπιλιτι ( για τα βακτηρια)

τωρα για την θερμοκρασια εγω κανω το εξης-

εχω το καπακι λιγο ανοιχτο με ενα αντικιμενο στερεομενο και εχω ενα μικρο ανεμιστηρα και δουλευει αψογα

ριχνει την θερμοκρασια στα επιπεδα που θελω και ειναι μια χαρα και πολυ φτηνη λυση !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...