Jump to content

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Πρώτα από όλα θέλω να πω ότι είμαι σχετικά αρχάριος ως προς το χόμπι του ενυδρείου και επειδή θέλω να κατασκευάσω ένα γύρο στα 700lt αλάτι (έχω Ίδη ένα δικής μου κατασκευής 85Χ35Χ45 γλυκό) αποφάσισα να εμπλουτίσω της γνώσεις μου και άρχισα να ψάχνω ατελείωτες ώρες και ημέρες στο διαδικτιο και σαιτ και να παρακολουθώ όλους εσάς με της υπομονετικές απαντήσεις σας και προσπαθώντας να μας δώσετε να καταλάβουμε και σας ευχαριστώ όλους για αυτή την προσπάθεια που κάνετε εκτιμώντας ότι χάνεται αρκετές ώρες από τον πολύτιμο χρόνο σας. Επειδή ώμος η γνώσει δεν έρχεται μόνο διαβάζοντας η ακούγοντας αλλά και βλέποντας και φτιάχνοντας, παρακολουθώντας ένα νέο μέλος που ρωτούσε για sump και που με ενδιαφέρει και εμένα άμεσα κατάλαβα ότι δεν…. κατάλαβα….μου γεννήθηκε τότε το ερώτημα γιατί δεν γίνεται ένα απλό σχέδιο επικοινωνίας tank με sump με της εισαγωγές και εξαγωγές τα χωρίσματα τα σωληνάκια επιστροφής αντλίες και υπερχειλίσεις κτλ. Νομίζω ότι θα το καταλάβαινε κάποιος πολύ καλύτερα. Αυτά είχα να σας πω και σας ευχαριστώ και πάλη όλους ζητώντας από όλους σας να με σηνχωρησεται εάν σας κούρασα

Link to comment
Share on other sites

….μου γεννήθηκε τότε το ερώτημα γιατί δεν γίνεται ένα απλό σχέδιο επικοινωνίας tank με sump με της εισαγωγές και εξαγωγές τα χωρίσματα τα σωληνάκια επιστροφής αντλίες και υπερχειλίσεις κτλ. Νομίζω ότι θα το καταλάβαινε κάποιος πολύ καλύτερα. Αυτά είχα να σας πω και σας ευχαριστώ και πάλη όλους ζητώντας από όλους σας να με σηνχωρησεται εάν σας κούρασα

Γεια χαρά,

κάτι τέτοιο ψάχνεις?

http://www.melevsreef.com/allmysumps.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...