Jump to content

Που Θα Βρω Χαλικι?


argy1

Recommended Posts

Φτιαχνω ενα ενυδερειο (το πρωτο μου ουσιαστικα) και θελω να βαλω μεσα ψιλο χαλικι max 4-5χιλ.

Μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω σε καλη τιμη?

Καπου ειδα (εδω μεσα) οτι παιζουν και τιμες του τυπου 5 ευρω τα 10 κιλα αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω.

Αν ξερετε καποιο μαγαζι που πουλαει χαλικι-αμμο-πατρες σε νορμαλ τιμες θα ηθελα να μου πειτε μην τα παρω απο πετ σοπ και τα πληρωσω χρυσα..

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε!!!!

Αυτο εψαχνα,το ειδα και πριν αλλα μετα εχασα την σελιδα και δεν μπορουσα να το βρω.

Ευχαριστω! :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειχα παρει απο εκει μαυρη χαλαζιακη!!! και μου ανεβασε το ph και τα αλατα στα τερματα!!!

ειναι ασβεστολιθηκα τα χαλικια που εχει και κανουν μονο για αφρικανικα ενυδρεια!!!

GH 21od , ΚΗ 20od ΚΑΙ PH 8-9 ειχα!

εβγαλα και εγω ενα κουταλακι του γλυκου χαλικι και το εβαλα σε ενα ποτιρι εριξα μεσα ακουαφορτε και αφριζε σαν κουνημενη cocacola!!!

Έγινε επεξεργασία - tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις να σε αμφισβητω και χωρις να θελω να σε προσβαλω γιατι πιστευω οτι δεν μιλαμε για το ιδιο χαλικι?

Εχουν βαλει παρα πολλα μελη απο εδω χωρις προβλημμα και το παιδι που τα πουλαει ειναι απολυτα συνεργασιμος και ευγενικος.Καθε φορα τα δοκιμαζει μπροστα σου με υδροχλωρικο.

Εισαι σιγουρος οτι πηρες μη ασβεστολιθικο? Το δοκιμασε μπροστα σου?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το δοκίμασε! Δεν πειράζει καλη καρδια! Ενας πακιστανος ηταν εκει κ μ την εδωσε

Link to comment
Share on other sites

Εγραφε ενα ταμπελακι πανω χαλαζιακη για ενυδρεία

Link to comment
Share on other sites

Ο ωκεανος στην Βουλιαγμένης εχει 4€ τα 5 κιλα! Που ρωτησα σημερα

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνω ενα ενυδερειο (το πρωτο μου ουσιαστικα) και θελω να βαλω μεσα ψιλο χαλικι max 4-5χιλ.

Μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω σε καλη τιμη?

Καπου ειδα (εδω μεσα) οτι παιζουν και τιμες του τυπου 5 ευρω τα 10 κιλα αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω.

Αν ξερετε καποιο μαγαζι που πουλαει χαλικι-αμμο-πατρες σε νορμαλ τιμες θα ηθελα να μου πειτε μην τα παρω απο πετ σοπ και τα πληρωσω χρυσα..

Αυτο δεν ειναι ψιλο χαλικι,το ψιλο χαλικι ειναι 1-2mm.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...