Jump to content

Πολλά Λεφτά Δεν Είναι;


orestispap2001

Recommended Posts

Ρε παιδιά πήγα να μου κόψουν ενα τζαμί απο ενα ενυδρείο που είχα και έχει ράγισμα με διαστάσεις 100*50 και πάχους 6mm και κόντρες πανω κάτω τελάρο και μου ειπαν 60 κάτι ευρο χωρίς φπα... Και με κόντρες 5mm 64€ με το ΦΠΑ... Υποτίθεται οτι δεν είχε κανονικό απλό τζάμι και θα μου έκοβε extra clear αλλά δεν μου το χρεώνει... Μάλλον μουφα μου λέει οτι δεν μου το χρεώνει... Και όλα αυτά χωρίς ροντε. Πολλά δεν είναι ή κάνω λάθος;

Έγινε επεξεργασία - orestispap2001
Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι 60 ευρώ για απλό τζάμι, για crystal clear όμως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω και αλλού εννοείται...! Απλα να πω οτι οι κόντρες δεν θα είναι clear αλλά απλό και μάλιστα 5αρι για να πέσει υποτίθεται η τιμή.. Αλλα μάλλον μου πουλάει φουμαρα ότι δεν με χρεώνει το clear, ας μου έλεγε οτι δεν έχει απλό και έχει μόνο clear. Η κουτοπονηρια αυτή με τσαντιζει. Λες και στην εποχή που σε δέκα λεπτά έχεις μπει στο ίντερνετ και έχεις βρεί τι και πώς, το παίζουν ξύπνιοι, λες και είναι Μίνο αυτοί έξυπνοι. Έλεος... Αμα τον κάνω ξεφτυλα εδώ πχ όμως θα γινομουν κακός, ενω αμα ηταν σωστός θα του εκανα και διαφήμιση. Χαζοι τελείως. Να τσεπωσουν 20€ παραπάνω και άγιος ο Θεός... Τέλος πάντων.. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας ώστε να ξέρω τι μου γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μηπος σου χρεωνει το ροντε που παει με το μετρο;

Εμας εδω Σαμο εχει περιπου ενα ευρω το τρεχον μετρο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι πολλα ..διπλα λεφτα..Εδω στη Σαμο που ειναι και φωτια το 6αρι εχει κατω απο 40 ευρω το τετραγωνικο..Για κραξιμο ειναι..γυαλι ειναι δεν ειναι swarovski...

Link to comment
Share on other sites

πανε leroy , εχουν 6αρι τζαμι, αρκετα φθηνοτερο απο τζαμαδες.. αν θυμαμαι καλα περσυ που ειχα ρωτησει μου ειπαν 28-29 ευρω το τετραγωνικο (για 6αρι)

Link to comment
Share on other sites

πανε leroy , εχουν 6αρι τζαμι, αρκετα φθηνοτερο απο τζαμαδες.. αν θυμαμαι καλα περσυ που ειχα ρωτησει μου ειπαν 28-29 ευρω το τετραγωνικο (για 6αρι)

το κακο ειναι οτι δεν το κοβουν καλα ειμαι παθών γ αυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν το κοβουν καλα ειμαι παθών γ αυτο το λεω

Λυκουργο κι εγω παθων ειμαι..αλλα στο καταστημα της Θεσσαλονικης..περιμενα να ειναι αλλιως της Αθηνας...αλλα απ'οτι βλεπω τα ιδια ειναι κι εκει... :calm:

ισως στης Λαρισας να ειναι καλυτερα τα πραματα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Ενημέρωση.

Ο κύριος όταν πήγα να πάρω το σπασμενο τζάμι μου που του το είχα παει για δείγμα, με ρώτησε γιατί και πως και του είπα οτι ρωτησα στο forum που είμαι για τα ενυδρεία (του είχα πεί οτι είναι για ενυδρείο) και μου είπαν ότι είναι διπλάσια χρέωση από αλλού ειδικα για απλό τζαμι και χωρίς ροντε. Κατάλαβε οτι έχει κάνει άσε μην πω τι, και δικαιολογήθηκε οτι και καλά έκανε λάθος η κοπέλα που με πήρε και αλλά τέτοια κουλα και μου το άφησε ενα 20αρικο για την παρεξήγηση...! Τζάμι clear 6mm, 6 κόντρες 5cm 3 39αρες και 3 99αρες με απλo τζάμι 5mm και 1*99cm*10cm με φάλτσο και 1*39cm*99cm χωρίς ροντε όλα. Τελικά του είπα οκ και περιμένω να δω αν θα μου δώσει clear... Και αγιος φοβερα θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα τα τζάμια και όλα καλά... Ήδη έχει κολληθει το κεντρικό τζάμι και σειρά έχουν οι κόντρες... Όλα καλά... Προχωράμε δυνατά και σταθερά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποια διαφορα το clear σε αυτες τις διαστασεις.. ελαχιστα πραγματα. Πεταμενα λεφτα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αδερφέ... Θα δείξει μόλις γεμίσει τι διαφορά ή όχι θα έχει... Άλλωστε στην ουσία δεν πλήρωσα τπτ παραπάνω αν διαβασες όλη την συζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα στο ματι δεν θα δεις, στην αντανακλαση μονο. Θελει πολυ μεγαλο τζαμι. Ναι βρε διαβασα, γενικα το ειπα. οτι ειναι πεταμενα λεφτα σε λιγα λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

αντε καλογεμιστο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...