Jump to content

Recommended Posts

30ε;

Εγώ δεν έχω ιδέα πόσες είναι ...

Είναι χωμρνες .

Το καλό είναι οτι βλέπω συχνα μικρά οποτε δεν ανυσηχω.

Θερμοκρασία τις έχω στους 28.5 οικονομία στο ρεύμα...

Link to comment
Share on other sites

ναι τοσα ενυδρεία που εχεις στον 1,5 βαθμό κόλισες και εσυ χαμένε

ανέβασε σε λέωωωωωω θα δεις άλλες γαρίδες.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ωραιο ρε φιλε το ενυδρειο σου και οι γαριδες σου! Μπραβο για το μερακι σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παλίκαρε! Καταπληκτικό ενυδρείο! Πολύ όμορφο στήσιμο αν και μου στραβοκάθονται κάπως οι αλγες! Είναι τόσο απαραίτητες οι συγκεκριμένες για τις γαριδούλες;

Βέβαια, και να ήθελες να απαλλαγείς τώρα είναι μάλλον απίθανο :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

οι γαρίδες πουληθηκανε σε 10 χομπίστες . συνολικα βγηκαν 180 κομματια. ωραία ήταν που τις φιλοξενουσα 8 μηνες αλλα πάμε γι αλλα. το ενυδρειο πωλείται. :jig:

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα βαρεθηκα ρε ! είχα 8 ενυδρεία στο σπίτι. τα 4 τα είχα πουλησει τον οκτωβριο. θα δωσω και τα υπολοιπα τωρα και θα κανω πάλι μεγαλο στον τόνο. να φτιαξε οσμωση με mineral στο ενα. να μισο - μισο οσμωση - βρυση στο αλλο. να σκετο οσμωση στο άλλο . να αλλαγες καθε βδομαδα στο άλλο . αγανακτησα. αααααααααααααααχαχαχα . να κόψε λαχανικα να φάνε τα αλλα. ένα μεγαλο και μια καραντίνα και τέλος. :gunsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα βαρεθηκα ρε ! είχα 8 ενυδρεία στο σπίτι. τα 4 τα είχα πουλησει τον οκτωβριο. θα δωσω και τα υπολοιπα τωρα και θα κανω πάλι μεγαλο στον τόνο. να φτιαξε οσμωση με mineral στο ενα. να μισο - μισο οσμωση - βρυση στο αλλο. να σκετο οσμωση στο άλλο . να αλλαγες καθε βδομαδα στο άλλο . αγανακτησα. αααααααααααααααχαχαχα . να κόψε λαχανικα να φάνε τα αλλα. ένα μεγαλο και μια καραντίνα και τέλος. :gunsmilie:

Έλα πές την αλήθεια....αφού και την καραντίνα θα την κάνεις κανονικό ενυδρείο, και μετά θα πάρεις άλλη καραντίνα που με την σειρά της θα την κάνειςς και αυτήν ενυδρείο...και ούτο καθεξής....αχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

πάντως ήταν τέλειο μπράβο και εμένα οι γαρίδες είναι αδυναμία μου!μου αρέσουν καλύτερα απο ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε περιμένουμε το θέμα

με το νέο ενυδρείο (να φανταστώ πως θα

πάς σε channa? Κάπως έτσι δεν λέγονται?)

Link to comment
Share on other sites

Έλα πές την αλήθεια....αφού και την καραντίνα θα την κάνεις κανονικό ενυδρείο, και μετά θα πάρεις άλλη καραντίνα που με την σειρά της θα την κάνειςς και αυτήν ενυδρείο...και ούτο καθεξής....αχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχχα

φιλαράκι με ξέρεις καλά εσύ τελικά ααααααααααααχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πάντως ήταν τέλειο μπράβο και εμένα οι γαρίδες είναι αδυναμία μου!μου αρέσουν καλύτερα απο ψάρια!

το θέμα είναι να πέρνεις ότι είδος τραβάει η ορεξή σου , να το μεγαλώνεις , να βλέπεις συμπεριφορές , να κάνεις αναπαραγωγή και να πας σε άλλα. τουλάχιστον εγω έτσι λειτουργώ. δε θα σταματησω μέχρι να κάνω αναπαραγωγή όσα είδη αντέξω. ακόμα και ΓΛΥΦΤΕΣ!! ααααααααααχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε περιμένουμε το θέμα

με το νέο ενυδρείο (να φανταστώ πως θα

πάς σε channa? Κάπως έτσι δεν λέγονται?)

βρε αν είχα τη δυνατότητα θα είχα και τα 40 περιπου είδη channa που υπάρχουν. αφου είμαι channas τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...