Jump to content

Ένα Αρσενικό Για Αρχή;


DEX

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα 60άρι στρωμένο, φυτεμένο, όλα έτοιμα για να βάλω ένα χαρεμάκι γκάπυ. Το πρόβλημα είναι ότι όσο κι αν ακούγεται περίεργο, περιμένω εδώ και 2 μήνες να φέρει ο πετσοπάς ψαράκια και... ακόμα περιμένω! Σήμερα έφερε αλλά για κακή μου τύχη μόνο αρσενικά! Θα φέρει και θηλυκά αλλά έχω βαρεθεί τη ζωή μου να βλέπω ένα άδειο ενυδρείο.

Ερώτηση: Μπορώ να βάλω μέσα ένα αρσενικό (μόνο και έρημο) μέχρι να έρθουν τα υπόλοιπα ή θα αρχίσει να "κουτουπώνει" τα φυτά και τις πέτρες μέχρι να έρθει το χαρέμι του; :lookatme:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς.

Σε ευχαριστώ και την λακωνική αλλά ξεκάθαρη απάντηση! Είχα αμφιβολίες αλλά αφού γίνεται όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό θα μείνει μόνο του τα ψαράκι ; :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μπορώ να βάλω μέσα ένα αρσενικό (μόνο και έρημο) μέχρι να έρθουν τα υπόλοιπα ή θα αρχίσει να "κουτουπώνει" τα φυτά και τις πέτρες μέχρι να έρθει το χαρέμι του; :lookatme:

Καλησπέρα. Μπορείς για λίγο σχετικά καιρό

Και μην του βάλεις φεγγαρόπετρες...!!!!!! :notfair:

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό θα μείνει μόνο του τα ψαράκι ; :)

Ελπίζω για 1-2 εβδομάδες. Αφού έφερε αρσενικά πιστεύω πως είμαστε σε κάπως καλό δρόμο...

Από την άλλη δεν θέλω να βάλω 2 αρσενικά γιατί μετά πρέπει να βάλω 6 θηλυκά κάτι που θα ήταν υπερβολικό για ξεκίνημα σε αυτά τα λίτρα αν υπολογίσουμε ότι οι γέννες θα είναι περισσότερες.

Έχω σκοπό να μην αφήσω να αναπτυχθεί πολύ ο πληθυσμός δίνοντας ψαράκια όταν γίνονται περισσότερα απ'ό,τι πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...