Jump to content

Bristleworm Ή Κάτι Άλλο ???


Recommended Posts

Καλησπέρα.
Αγόρασα περίπου 3 κιλά ζωντανό βράχο από γνωστό ενυδρειάδικο και πάνω που χάζευε το κορίτσι μου τα ζούδια του βράχου,εντόπισε τον παρακάτω κύριο,μήκους περίπου 8-10 cm,ο οποίος,προς το παρών,βρίσκεται στην απομόνωση μέχρι να μου δώσετε τα φώτα σας.
Είναι bristleworm ή κάτι άλλο που πρέπει να πάρει πόδι επειγόντως?

photoa_zps09e4e2e9.jpg

photob_zps820092b8.jpg

photoc_zps896a9dcd.jpg

photod_zps43a840cd.jpg

Περιμένω την απάντησή σας σε αναμμένα κάρβουνα.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω 2-3 φιλε μου, bristleworm ειναι :geek: Τα εχω αφησει για τωρα εγω γιατι ανακατεβουν και την αμμο πολλες φορες,τρωνε υπολειμματα τροφων και θελω οταν βαλω wrasse να εχει να φαει κανενα bristleworm.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος απομόνωσης τότε.
Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μακάρι να 'ξερα ποσά έχω από δαύτα...

Καλό είναι να τα κρατάμε σε χαμηλό πληθυσμό είτε με κανένα wrasse ή με καμία γαρίδα stenopus...

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να 'χει πρεπει να δειχνουμε προσοχη σε τετοιους οργανισμους!!

Ποτε με γυμνο χερι!! Γαντια μια χρηση χωρις ταλκ η τα κλασικα κιτρηνα της κουζινας αρκει να ειναη καινουργεια και να ειναι μονο για δουλειες στο ενυδρειο μας!

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να 'χει πρεπει να δειχνουμε προσοχη σε τετοιους οργανισμους!!

Ποτε με γυμνο χερι!! Γαντια μια χρηση χωρις ταλκ η τα κλασικα κιτρηνα της κουζινας αρκει να ειναη καινουργεια και να ειναι μονο για δουλειες στο ενυδρειο μας!

+1000 και προσεχε τα γιατι μεγαλώνουν γρηγορα και παρα πολυ!

Εγω προσφατα εβγαλα ενα που ειχε φτάσει 30 πόντους..

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι 100% συγουρος δεν νομιζω Ευγενιε να εφταγαν τα σκουλικια, κατι αλλο επαιξε, πολυ χομπυστε ή και καταστηματα εχουν για μηνες κλαμς στον αραγωνιτη και δεν παθαινουν τιποτα....

Υγ: Ατακα Χαρη θεοχαρη, "σκουλικι!!!". Δεν αντεξα :P

Link to comment
Share on other sites

Και μετα βρες καποιον να το δωσεις το sixline για απ οτι ακουω ειναι τσαμπουκαδες...

Αφηστε βρε τα σκουληκακια να κανουν την δουλεια τους, αμαν πια!! Ολα φαι(για τα ψαρια) νομιζεται οτι ειναι :P:D

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα δει πανω στα κλαμ ακριδα, και μου το εχουν πει και αλλοι που την εχουν πατησει.Καποια στιγμη ειχα ενα κλαμ μικρο πανω ψηλα σε ενα βραχο. Ηταν μια χαρα. Οταν του αλλαξα θεση του την επεσαν. Τοτε μαλιστα μου ειχε πηδηξει εξω ενα wrasse που ειχα. Οποτε τα σκουληκια εκαναν παρτυ.

Wrasse δεν θα ηθελα να ξαναβαλω γιατι ειναι λιγο....διάολοι. (Κλεβουν την τροφή απο τα κοράλια (trachyphilia Κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...