Jump to content

Husky Reef ****future Tank.....!!!!!


Husky_Jim

Recommended Posts

Πω πω βλέπω τις σουπιές και εφαγα φρίκη. :love: Διαβάζω όμως ότι τα περισσότερα είδη γίνονται σχετικά μεγάλα.

Με κάνετε και γράφω στα παστά, άντε :P

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βλέπω τις σουπιές και εφαγα φρίκη. :love: Διαβάζω όμως ότι τα περισσότερα είδη γίνονται σχετικά μεγάλα.

Με κάνετε και γράφω στα παστά, άντε :P

Άννα το "έγκλημα" είναι προμελετημένο...

Οι σουπιές αυτές φτάνουν λίγο περισσότερο από 5 πόντους, και είναι τέλειες για ενυδρείο...

:)

*** όποια κουφάλα μου κλέψει την ιδέα και βάλει τις συγκεκριμένες θα φάει τρελό κράξιμο....τις έχω κατοχυρώσει εδώ και μιά πενταετία τουλάχιστον!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άννα το "έγκλημα" είναι προμελετημένο...

Οι σουπιές αυτές φτάνουν λίγο περισσότερο από 5 πόντους, και είναι τέλειες για ενυδρείο...

:)

*** όποια κουφάλα μου κλέψει την ιδέα και βάλει τις συγκεκριμένες θα φάει τρελό κράξιμο....τις έχω κατοχυρώσει εδώ και μιά πενταετία τουλάχιστον!!!!!!!!!!!!

Βέβαια υπάχρει και κάτι που σας απέκρυψα....

"Together with the blue-ringed octopus and Pfeffer's flamboyant cuttlefish, S. lineolata is suspected to be one of the few poisonous cephalopods.[4]"

:P

Link to comment
Share on other sites

Πωωω αν το κάνεις

θα είναι πολύ εντυπωσιακό,διαφορετικό

και ενδοιαφερον

Αν βάλεις όλα αυτά που λες

το ενυδρείο πόσο θα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε, αλλη χωρις δηλητήριο σε αυτο το μέγεθος δεν υπαρχει δηλαδη; Το φονιά θα παρεις και εσυ; Να δω πως θα βάζεις χερια μεσα.. Βεβαια μετα τα piranhas εχεις εκπαιδευτή, οτι αγαπάς σίγουρα ιδιαίτερο θα ειναι, σε πηρα γραμμή :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μελετη βλεπω και προετοιμασια. Ισως, ισως λεω αν βγει κατι....καλουυτσικο.....σε συγχωρησω για το ολισθημα.....

Link to comment
Share on other sites

Να με θυμηθείτε.. Αν ποτε κανει κατι, θα ειναι μετα απο αρκετο διάστημα. Εγω να τον πείσω θελω αλλα δεν το κόβω.. Το λεει και στην υπογραφή του ο κοκοβιος, ξέρουμε οτι βαζουμε την άλμη στη φέτα Μητσο, το συγκεκριμένης βαρύτητας αλατόνερο ομως το βαζουμε στο reef ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να το καλοβλέπω Μήτσο !!!

Τι μέγεθος ενυδρείο θέλουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να το καλοβλέπω Μήτσο !!!

Τι μέγεθος ενυδρείο θέλουμε ;

Το κόλημα μου από παλιά ήταν το refugium.Το ενυδρείο μπορεί αν είναι έως 150 λίτρα (ανάλογα με τις διαστάσεις) αλλά καθαρό χώρο (χωρίς τον χώρο για υλικά,αντλίες,σκίμμερ) για refugium θέλω άλλα τόσα.

Έχουν να γίνουν "πράγματα" στο refugium..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω 200 λίτρα refugium , 200 λίτρα σαμπ , 180 λίτρα ενυδρείο σου κάνουν ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...