Jump to content

Γεια Χαρα!νεος Και Αποριουλα Με Μονομαχο+Anubia


Recommended Posts

ευχαριστω kalliroi.

τον μονομαχο αποφασισα να τον ανταλλαξω με γαριδουλες αν δινει καποιος η με αλλο ψαρακι πχ που να μην επιβαρυνει το 63αρι ενυδρειο με 5 guppies και 4 mollies. Από ότι γνωρίζω, και οι γαρίδες και τα μεγάλα σαλιγκάρια τα λαμβάνουμε υπόψη στην ιχθυοφόρτιση. Αλλά σου είπε και ο rastafarian ότι δεν σε παίρνει για άλλα ψάρια. θα προτιμουσα γαριδουλες ομως και δινω κ διαφορα πχ.

(δεν μπορω να δημοσιευσω αγγελια μαλλον γτ ειμαι νεο μελος)

ειναι υγιεστατος χωρις ick η fin rot αποσο βλεπω.

σχετικα με το μπολι ειμαι ανω πατησια/γαλατσι αν μπορω να παρω απο καποιον.σε ανταλλαγμα του δινω siporax mini?γτ το φιλτρο μου ειναι μικρο και εχω βαλει τετοια μεσα.

Για τις αγγελίες δεν ξέρω, μπορείς να ρωτήσεις. Επίσης μπορείς να δεις το θέμα "Που βρίσκω μπόλι σε όλη την Ελλάδα" και να ρωτήσεις ο ίδιος με π.μ. τα άτομα που είναι κοντά σου. ;)

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .

Θα πάρω τα πράγματα από την αρχή !
Φίλε μου ξεκίνησες λάθος όπως πολλοί φίλοι εδώ μέσα αλλά το ότι μας βρήκες νωρίς είναι καλό για να διορθώσεις τα λάθη σου και να μπεις σε μία σωστή σειρά που θα σε προστατεύει από λάθη επόμενα και από θανάτους ψαριών που ίσως είχες από λάθος επιλογές και λάθη πανικού κτλ !

Διάβασε και κάνε το καλύτερο για τα ψάρια σου σύμφωνα τις απαιτήσεις του και μην βιάζεσαι να υπερφορτώσεις το ενυδρείο σου σπαταλάς χρήματα που δεν σου περισσεύουν και ρισκάρεις τις ζωές των ζωντανών σου !!!


Τώρα ήρθε η ώρα που θα γίνω ο δικηγόρος του διαβόλου
Σπάνιο δεν είναι να δώσει ο πετσοπάς σωστή συμβουλή σπάνιο είναι να πει ο άλλος ότι έκανε λαλακία ακόμα και μετά την προειδοποίηση του πετσοπα όλοι λέμε για τους πετσοπάδες τους κακούς και αδιάφορους αλλά πόσοι από εμάς έχουμε πάει να πάρουμε κάτι αφού πρώτα το ψάξουμε και δούμε τι ανάγκες έχει ????
Ο κακός πετσοπας φταίει που αν εμένα μου λένε 300 άτομα ότι δεν μπαίνουν ψάρια σε γυάλα και μου πει ένα ότι μπαίνουν θα ακούσω τον έναν μόνο και μόνο για να αποποιηθώ την ευθήνη και όταν γίνει το κακό να πω ο τάδε μου το είπε ???
Δηλαδή ο πετσοπας που μου λέει ότι πρέπει να κάνω αλλαγή 1 φορά την εβδομάδα είναι βλάκας και ο κουμπάρος του μπατζανάκη μου που μου λέει 1 τον μήνα σε ενυδρείο 80 λίτρα με 10 χρυσόψαρα και ότι μπορώ να βάλω άλλα 5 είναι ο σωστός και μόλις γίνει πάλη η στραβή δεν ήξερα .....

Επίσης κανένας πετσοπας δεν είναι και δεν μπορεί να είναι guru σε όλα τα θέματα το σωστό όμως για κάτι που δεν γνωρίζει είναι να πει δεν ξέρω και όχι να μας γεμίζει με βλακείες, σε πετσοπα που μου λέει δεν ξέρω θα ξαναπάω γιατί σημαίνει πως αν τον ρωτήσω κάτι και μου απαντήσει θα το ξέρει!!!

Πάντα γράφω με φιλική διάθεση προς όλο το forum και θεωρώντας όλους τους συνχομπύστες φίλους μου !
Και καλό θα ήταν σε άτομα που γράφουν για πρώτη φορά στο forum ΜΑΣ να απαντάμε προσεκτικά και όχι να τους στήνουμε στον τοίχο για λάθη που κάνανε εν αγνοία τους και να τους κάνουμε να αισθανθούν άνετα ώστε σε επόμενο πρόβλημα τους να μην που δεν ξαναγράφω εκεί που με την πρώτη κουβέντα με κράζουν !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...