Jump to content

Καμια Ιδέα Για Αλλαγή Ελαστικού;


Recommended Posts

Έχετε καμια ιδέα-πρόταση για ελαστικά μια και μάλλον θα πάω για αλλαγή λόγω φθοράς. Εννοώ καμιά μάρκα που έχετε μείνει ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι θελεις! Το τρεχεις; Το ταξιδευεις;

Το δικο που ειναι λιγο γρηγορο, μεχρι και που εκανα το παιδι φοραγα το Bridgestone Potenza! Σκληρο λαστιχο για να μην φθειρεται ευκολα με τις τριβες απο υψηλες ταχυτητες αλλα αργουσε να ζεσταθει. Μολις ζεσταινοταν ομως ηταν κορυφαιο!

Τωρα με το παιδι φοραω Goodyear Αsymetric τα οποια ειναι ημισκληρα και επισης κορυφαια λαστιχα! Απλα ζεσταινονται πιο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκίνητο παίδες, Citroen c5 turbo, 225/55/17

Tεο έχω ακούσει πολύ καλά για αυτά τα λάστιχα! Είναι όμως ακριβούτσικα ε;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια απο τα 2; Τωρα εχουν πεσει και τα δυο σε τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα μαγαζιά έχω ρωτησει τα μπιτζεστον μαζι με μισελεν και κοντινέντλ είναι τα πιο ακριβα, 650/680 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Το goodyear;

Λίγοι μου το έχουν προτείνει....

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα μαγαζιά έχω ρωτησει τα μπιτζεστον μαζι με μισελεν και κοντινέντλ είναι τα πιο ακριβα, 650/680 ευρω...

Το θεμα ειναι τι μεγεθος εχουν οι ζαντες σου... :)

Σε 16αρες ζαντες με ελαστικο μεσαι προφιλ , εγω παιρνω τα michelin pilot τιμη 350 με 400 ή τετραδα.

Έγινε επεξεργασία - nicpapa
Link to comment
Share on other sites

Λίγοι μου το έχουν προτείνει....

Λιγοι ειναι οι καλοι! :D

Ειναι απο τα κορυφαια λαστιχα που εχω βαλει ποτε!

Το bridgestone ειναι σκληρο πολυ. Αν δεν πηγαινεις γρηγορα δεν υπαρχει λογος να το βαλεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στις διαστασεις που εχεις και στις μαρκες που λες δεν θα βρεις μεγαλες διαφορες. ρωτα και για τα barum τα εχει γνωστος σε citroen saxo και λει οτι ειναι ευχαριστημενος . ρωτησα και για τι δικο μου opel astra sport και μου εδωσαν τιμη σε 195 . 60. .15 270 ευρο .

Link to comment
Share on other sites

για σπορ καταστασεις ειμαι ευχαριστημενος απο τα michellin primacy hp,τωρα εχω τα pirelli P7 και δεν εχει τα ιδια κρατηματα,Η Pirelli εδινε 18 μηνες εγγυηση η 20.000 χιλιομετρα.Οτιδηποτε παθεις στο αλλαζει γιαυτο και τα προτιμησα.

Link to comment
Share on other sites

Διαστασεις οπως εγραψα 225/55/17

Τωρα, το αμαξι ειναι οικογενειακο σενταν τουρερ. Δεν ειναι πολυ γρηγορο τυπου gti, cupra, κτλ.

Εχει ιπποδυναμη και ειναι περι τον 1,5 τονο.....

Δεν το τρεχω ιδιαιτερα και τα ταξιδια μου ειναι λιγα...

Τωρα φοραω μισελεν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μιας και τα εχω 3 χρονια , αγοραζοντας τα μεταχειρισμενα. Ειναι πραγματικα χαλια τωρα αλλα ΔΕΝ γλυστρανε... μεχρι να γινουν slic ( ελαχιστα απεχουν) η να σκασουν....

Προσανατολιζομαι σιγουρα οχι σε σκληρο λαστιχο... τεινω προς toyo που τα βρηκα σε σχετικα καλη τιμη. Καποιος επαγγελματιας μου προτεινε συν τα επωνυμα και καποια αγνωστα, πολυ φθηνοτερα τυπου barum, tigar κα.με το σκεπτικο οτι σε καποια χρονια θα πεταχτουν οπωτε....μην τρελαινομαι και πολυ δλδ.....

Link to comment
Share on other sites

Διαστασεις οπως εγραψα 225/55/17

Τωρα, το αμαξι ειναι οικογενειακο σενταν τουρερ. Δεν ειναι πολυ γρηγορο τυπου gti, cupra, κτλ.

Εχει ιπποδυναμη και ειναι περι τον 1,5 τονο.....

Δεν το τρεχω ιδιαιτερα και τα ταξιδια μου ειναι λιγα...

Τωρα φοραω μισελεν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μιας και τα εχω 3 χρονια , αγοραζοντας τα μεταχειρισμενα. Ειναι πραγματικα χαλια τωρα αλλα ΔΕΝ γλυστρανε... μεχρι να γινουν slic ( ελαχιστα απεχουν) η να σκασουν....

Προσανατολιζομαι σιγουρα οχι σε σκληρο λαστιχο... τεινω προς toyo που τα βρηκα σε σχετικα καλη τιμη. Καποιος επαγγελματιας μου προτεινε συν τα επωνυμα και καποια αγνωστα, πολυ φθηνοτερα τυπου barum, tigar κα.με το σκεπτικο οτι σε καποια χρονια θα πεταχτουν οπωτε....μην τρελαινομαι και πολυ δλδ.....

Ναι δεν το ειχα δει...

Link to comment
Share on other sites

τα michellin τα ειχα και σε octavia 4 1.600 κυβικα δεν μασανε μια.θα προτιμουσα κατι επωνυμο παντως

Link to comment
Share on other sites

τα michellin τα ειχα και σε octavia 4 1.600 κυβικα δεν μασανε μια.θα προτιμουσα κατι επωνυμο παντως

+1 στο επωνυμο....
Link to comment
Share on other sites

Michelin primacy hp στο vectra με πατητη οδηγηση βγαλανε γυρω στα 85000χλμ,bridgestone turanza μας βγαλανε 60000χλμ μαλακο και ανετο λάστιχο, dunlop blueresponse τα εχω στο starlet εδω κ 4000χλμ και παρόλο που το αμάξι το έχω ψηλωμενο το πιεζω και δεν γλυστραει ούτε στο στεγνό ούτε στο βρεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις πιρελι, ειναι στην ιδια τιμη με τα κοντινεταλ, μονο που απο το 2014 και μετα τα πιρελι εχουν ενυσχυμενα πλαινα και βγαζουν και παραπανω χιλιομετρα, εψαχνα καιρο και εμαθα 5-10 πραγματα, και εννοειτε εβαλα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...