Jump to content

Αναγνωριση Αλγης


mike1247

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση! Ειχα διαβασει ρο αρθρο που μου παραθετεις και χοντρα χοντρα εκει ειχα καταληξει! Υπαρχει καποιο σημειο που θα με κανει να ξεκαθαρισω ποια ειναι? Αν ναι ποιο ειναι? Πως χρησιμοποιω το υπεροξιδιο του υδρογονου 6%?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Ειχα διαβασει ρο αρθρο που μου παραθετεις και χοντρα χοντρα εκει ειχα καταληξει! Υπαρχει καποιο σημειο που θα με κανει να ξεκαθαρισω ποια ειναι? Αν ναι ποιο ειναι? Πως χρησιμοποιω το υπεροξιδιο του υδρογονου 6%?

Mηπως ενoεις 3 % , τοσο βρισκεις στα φαμακεια.

Ακριβες δοσολογια δεν γνωρισω , στο περιπου ειναι στα 10 -20 ml ανα 50 λιτρα...

το κανεις στοχευμενα στις άλγες επάνω , οταν ειναι ανοικτα τα φωτα , και τα φιλτρα τα εχεις κλειστα για κανενα 10 λεπτο..

Αυτη ομως ειναι προσωρινη λυση ...

Μπορεις να την εξωλοθρευσεις και σε μια εβδομαδα ή και γρηγοροτερα να ειναι πάλι γεματα τα φυτα....

Πρεπει να βρεις την αιτια.

Αν και βλέπω την αιτια να ειναι το co2..

Link to comment
Share on other sites

διοξυδιο βαζω με φιαλλη της ΤΕΤΡΑ αλλα μετρησεις δεν μπορω να κανω.. το ειχα διαλεισει και το ζαναεφτιαξα προ 10 ημερου και ετσι τα φυτα δεν απορροφουν αρκετα θρεπτικα..

Link to comment
Share on other sites

διοξυδιο βαζω με φιαλλη της ΤΕΤΡΑ αλλα μετρησεις δεν μπορω να κανω.. το ειχα διαλεισει και το ζαναεφτιαξα προ 10 ημερου και ετσι τα φυτα δεν απορροφουν αρκετα θρεπτικα..

Με αυτα τα συστηματακια θα εχεις παντα προβληματα με αλγες..ειναι αχρηστα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν να ξεχωριζω και καφε...τα φυτα σου παντως ειναι σε πολυ χαλια κατασταση ολα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...