Jump to content

Αυτοματη Ταιστρα


Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω πάρει μια αυτοματη ταΐστρα της juwel την εχω τοποθετήσει δοκιμαστικά στο καπακι και τν έβαλα εχτες να δουλεψει γιατι σε λιγες μερες θα φυγω , εριξα λιγη τροφη μεσα flake στην αρχη έριξε κανονικα σημερα που το παρατήρησα ειχε κολλήσει απο την υγαρσια η τροφη και με το που γύρισε η ταιστρα δεν έριξε τιπιτα. Τι μπορω να κανω ? ...επειγον γιατι σε μια βδομαδα θα φυγω...ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπιλιες μονο γιατι τα φλεικ το παθαινουν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν παίρνει πολύ υγρασία μέσα,θα επηρεαστούν και οι μπίλιες.

Link to comment
Share on other sites

της juwel εχω παρει και εγω αλλα εχει αφυγραντηρα για την υγρασια.εαν ειναι κοντα το μαγαζι που την πειρες αλλαξε την τροφη απο flakes σε pellets(οχι για σομπα).παντως ο πετσοπας επρεπε να στο πει για την υγρασια.η αλλη λυση ειναι να βαλεις καποιον να στα ταιζει.

Link to comment
Share on other sites

εχω μπιλιες που ειναι τροφη βυθου για τα σαλλιγκαρια τα πηρα θα κανουν δουλεια γιατι βλεπω και τα ψαρια τα τρωνε??

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό θα λείψεις και πόσα ψάρια και τι είδος είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια f1 ταιστρα και έχει το ίδιο πρόβλημα. Την συνδεσα με αέρα από το μπουρμπουλιθρατορ και είναι οκ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό θα λείψεις και πόσα ψάρια και τι είδος είναι ;

δεκα μερες θα λειπω εχω 4 πλατυ και 4 μ ολλυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τάιζα καλά πριν φύγω. Για 10 ημέρες δεν παθαίνουν τίποτα τα ψαράκια. :) Το έχω κάνει με τα δικά μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τάιζα καλά πριν φύγω. Για 10 ημέρες δεν παθαίνουν τίποτα τα ψαράκια. :) Το έχω κάνει με τα δικά μου.

Εκει που ταιζεις πχ. 2 φορες την ημερα καντο 3.

Πριν φυγεις μια καλη αλλαγη νερου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τάιζα καλά πριν φύγω. Για 10 ημέρες δεν παθαίνουν τίποτα τα ψαράκια. :) Το έχω κάνει με τα δικά μου.

Αυτό ακριβώς θα έκανα και εγώ, για αυτο σε ρώτησα ποσες ημέρες θα λείψεις.

Και ταυτόχρονα δεν θα επιβαρυνθεί το νερό με ρύπους και δεν θα χρειασθεί αλλαγή νερού αυτες τις ημέρες. Ταισε τα καλα τις τελευταίες ημέρες, κάνε μια γενναία αλλαγή νερού λίγο πριν φύγεις και καλά να περάσεις :). Οταν με το καλό γυρίσεις μη τα πλακώσεις απότομα στο φαι, ήρεμα , και μόλις γυρίσεις είναι προτιμότερο να κάνεις πρώτα μια αλλαγή νερού και μετα ταίζεις ελαφρά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...