Jump to content

Νωχελικο Ψαρι Και Θολο Νερο


Recommended Posts

To ψαρι ειναι comet τελικα..

Αδυνατο το βλεπω.. Τακη, πρεπει να αναλαβεις το ταισμα :D

Γαβριελα, το νερο γεμισε το τερμα!

και σκεψου τι θα κανεις με το ψαρακι....

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε πως μπήκε σφουγγάρι , ενυδρειακό βαμβάκι και ελαφρόπετρα από τα δικά μου τα ενυδρεία, βγήκαν πλαστικά φυτά, καραβάκι και το πολύχρωμο χαλίκι και μπήκε άμμος από το χρυσοψαράδικο μου και λίγες ρίζες sagittaria subulata (που ίσως γίνουν σαλατίτσα), πλέον το ενυδρειάκι έχει στρωμένα υλικά αλλά θέλει προσοχή για λίγες ημέρες και ελαφρύ τάισμα και για καμιά εβδομάδα αλλαγή 5-6 λίτρα κάθε 2-3 ημέρες. Επίσης να πω πως το ψαράκι έχει μια δυσμορφία στο ρύγχος του , το πάνω σαγόνι είναι πιο στενό από το κάτω αλλά όπως μου είπε η Γαβριέλα τρώει κανονικά, ελπίζω πλέον να μην είναι νωχελικό αλλά ζωηρό όπως είναι τα χρυσόψαρα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αδυνατο το βλεπω.. Τακη, πρεπει να αναλαβεις το ταισμα :D

Οχι βρε, δεν θα χωράει μετά το κακόμοιρο, μη το συγκρίνεις με τα δικά μου τα γομάρια :)

Link to comment
Share on other sites

Το γεμισα με νερο ... ολα ειναι μια χαρα και πλεον ειναι ενα ζωηροτατο χρυσοψαρο!!!! Οσο με το τι θα κανω με το ψαρακι μου θα ηθελα καπου να το δωσω που να χωραει και να μην το ταλαιπωρω !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το γεμισα με νερο ... ολα ειναι μια χαρα και πλεον ειναι ενα ζωηροτατο χρυσοψαρο!!!! Οσο με το τι θα κανω με το ψαρακι μου θα ηθελα καπου να το δωσω που να χωραει και να μην το ταλαιπωρω !!!! :D

Αν δεν μπορείς να πάρεις ένα μεγαλύτερο ενυδρειο αυτό είναι οτι καλύτερο μπορεις να κάνεις. Μπράβο για την απόφαση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να πάρεις ένα μεγαλύτερο ενυδρειο αυτό είναι οτι καλύτερο μπορεις να κάνεις. Μπράβο για την απόφαση σου.

Δυστιχως δεν εχω χωρο για κατι μεγαλυτερο οποτε θα ψαξω να το δωσω σε καποιον που διαθετει τον σωστο χωρο για το ψαρακι !!!!

Link to comment
Share on other sites

μπαραβο και στους δυο σας παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μια σωστή λύση! Οι περισσότερη αντί να δώσουν το χρυσόψαρο και να βάλουν έναν μονομάχο, φέρνουν 10 τούμπες τη ζωή τους και τα οικονομικά τους μέχρι να χωρέσουν ντε και καλά κάπου μερικά χρυσόψαρα. :thumbsu:

ΥΓ. Μιλάω για παρόμοιες περιπτώσεις που ο κάτοχος θέλει ένα μικρό ενυδρειάκι με κάποιο ψαράκι μέσα

Έγινε επεξεργασία - DEX
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και από μένα Γαβριελα και μπράβο για το ενδιαφέρον σου! Είναι πολύ όμορφο το ψαράκι σου. ^_^

Αν έχεις κάποιο μπαλκόνι η αυλή μπορείς να φτιάξεις εύκολα και οικονομικά μια λιμνούλα. Θα έχεις χρυσόψαρα άρχοντες και ένα υπέροχο στολίδι! ;)

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...