Jump to content

Το Ταπεινό Δισκαδικο Μας....


petran halen

Recommended Posts

Στα πιο παλθα χρονια δεν υπηρχαν φορουμ,ιντερνετ, γενικοτερα πηγες πληροφοριων... ολα μονοι του.. πειραματα , επιτυχειες,τρομερες αποτυχειες... και δυστυχος κανα δυο που ας πουμε ηξεραν... δεν ελεγαν τιποτα...η καυε πληροφορια κοστιζε πολλλλαα σε τηλ.στη γερμανια.. αλλα νομιζω πως αυτη ειναι η αληθινη αγαπη... για αυτο τωρα εμεις ας φτασουμε το χομπυ... ποιο ψηλα!!

Και ολοι αυτοί που δεν λέγανε τιποτα που καταλήξανε; Στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, οποτε η ιδια η ιστορια έδειξε το δρόμο και πως εξελίχθηκαν τα πραγματα. Η γνωση πρεπει να μοιράζετε, αυτο παει τα ενυδρεια όλων μπροστα.

Μετα απο αυτο το πρόλογο :) , μου αρεσε το velisneria cloud, διπλή χρήση περα απο τη σκιά οτι πρεπει να τραβαει θρεπτικα του σκασμού βοηθώντας απιστευτα στην ολη ποιότητα του νερου!! Ωραία τα πόστερ σου, εεεε οι δίσκοι σου :P και ειναι ωραιο να βλέπεις παλια ενυδρεια που δουλεύουν ασταμάτητα πολλα χρονια. 25 χρονια δουλευει το ιδιο ενυδρειο με τις ίδιες σιλικόνες κτλ κτλ; Ψαρωσα......

Το μήλο κατω απο τη μηλιά θα πέσει, ειναι δυνατόν περα απο το ροκ να μην σου αρέσουν τα ωραια ενυδρεια; Ε; Ετσι εξηγούνται πολλα :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και ολοι αυτοί που δεν λέγανε τιποτα που καταλήξανε; Στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, οποτε η ιδια η ιστορια έδειξε το δρόμο και πως εξελίχθηκαν τα πραγματα. Η γνωση πρεπει να μοιράζετε, αυτο παει τα ενυδρεια όλων μπροστα.

Μετα απο αυτο το πρόλογο :) , μου αρεσε το velisneria cloud, διπλή χρήση περα απο τη σκιά οτι πρεπει να τραβαει θρεπτικα του σκασμού βοηθώντας απιστευτα στην ολη ποιότητα του νερου!! Ωραία τα πόστερ σου, εεεε οι δίσκοι σου :P και ειναι ωραιο να βλέπεις παλια ενυδρεια που δουλεύουν ασταμάτητα πολλα χρονια. 25 χρονια δουλευει το ιδιο ενυδρειο με τις ίδιες σιλικόνες κτλ κτλ; Ψαρωσα......

Το μήλο κατω απο τη μηλιά θα πέσει, ειναι δυνατόν περα απο το ροκ να μην σου αρέσουν τα ωραια ενυδρεια; Ε; Ετσι εξηγούνται πολλα :D

Απο τοτε εχουν μεταφερθει σε αλλα ενυδρεια (update) εχουν αλλαχτη πολλλαα ψαρια και τρομερα ωραιες στιγμες!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψάρια!Τους έδωσες κ πολύ χώρο,ώστε να φτιάξεις ένα καλό κοπαδάκι και να χαρείς και την κινήση τους.

Πόσα ψάρια έχεις κ πόσο καιρό;

Θα συμφωνήσω επίσης με τον fan,τα ξύλα δεν εξυπηρετουν έτσι τις αναγκές των ψαριων,που κρύβονται οταν χρειαστεί;

Επίσης,πόσο είναι η στήλη νερού;

Καλή συνέχεια κ να χαίρεστε το ενυδρείο κ τα ψάρια σας :)[/q

Ναι οντως ισως να μην εχουν πολλες κρυψονες δεν εχεται αδικο..

εννοεις αυτα τα ψαρια ποσο καιρο τα εχουμε?μερικα απο αυτα ειναι δυστυχος γερικα εχουμε και μερικα νεαρα.. και ψαχνουμε κατα καιρους για αγορα νεων...

γιατην στιλη νερου δεν σε καταλαβα?? Τι εννοεις :)

Link to comment
Share on other sites

Στηλη νερού,εννοώ το ύψος της στάθμης κ ρώτησα απο περίεργεια,γιατί μου φάνηκε αρκετά πιο χαμηλό απο τους 75 πόντους που ανέφερες.

Οτι είναι γέρικα κάποια ψάρια μόνο στενάχωρω δεν είναι,για να ζήσουν αρκετά κάποιος τα φρόντησε. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τος ο δισκας!!!!

Οι βαλεσινεριες βρησκονται αρκετα εως πολλα χρονια στο ενυδρειο χωρις να εχουν δημιουργηση καποιο θεμα ειναι για πρακτηκους λογους στα γλαστρακια (αυτοσχεδια) τους.. σιγουρα περα απο τα δικα μας εχουν μπει και μερικα ποιο καινουργια ψαρακια μεσα και μακαρι να μπουν κιαλλα για αυτο υπαρχη αυτη η διαφορα μεγεθους... αλλα στην πληοψιφια σχεδον ολα ειναι τα ιδια... το στισημο γενικοτερα και αυτο ειναι χρονια ετσι..το λαθος ειναι η αμμο κατω που μπηκε μετα και το μετανιωσαμε καλητερα χωρις αμμο και για πρακτηκους λογους..δυστηχος μερικα ειναι λιγο στρεσσαρισμενα αυτες της μερες διοτι δεν βλεπουν ανθρωπο γιατι το σπιτι ειναι σχεδων ακατοικιτο που ειναι το ενυδρειο αυτο τρωνε ομως ολα κανονικοτατα!

Τα πιστοποιιτικα δεν αφορουν φυσηκα ολα τα ψαρακια ημερομηνια θα την γραψω το απογευμα οταν παω διπλα..ο λευκος σωληνας κανει ασ πουμε μια μικρη ελαχιστα ροη πανω απο την αμμο,και το λευκο πλαστηκο για να ταιζουνε εκει μεσα μην μπλεκετε το φαγητο μεσα στη ζουγκλα...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΟΛΟΨΥΧΑ να ξεκινησεις και το ρεεφ γιατι ωραιοι οι δισκοι αλλα η θαλασσα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!

1. ΔΕΝ είπα ότι θα δημιουργήσουν θέμα... στους δίσκους ΔΕΝ αρέσουν (και εξήγησα τον λόγο) έγραψα. ;)

Βέβαια τα "πέτρινα χρόνια" ήταν σύνηθες να βλέπεις βαλλισνέριες γιατί πίστευαν ότι οι δίσκοι λόγο σχήματος μπαίνουν ανάμεσα τους.

Ακόμα θυμάμαι μάλιστα μια φωτογραφία (ασπρόμαυρη φυσικά) που είχα δει στο ένα βιβλίο του Tony Silva και της Barbara Kotlar... από τα πρώτα που αγόρασα... και είχε ένα ψηλό ενυδρείο με τεράστιες βαλλισνέριες (και ΔΕΝ έφταναν καν στην επιφάνεια) στην πίσω πλευρά, όπου κολυμπούσαν μέσα δίσκοι (και μερικά σκαλάρια).

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F06%2F16%2Fthumbnail%2Fga3ybymy.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fforum.simplydiscus.com%2Fshowthread.php%3F114544-Digging-thru-old-boxes&h=598&w=449&tbnid=-CYwNiARIwzKDM%3A&zoom=1&docid=hG03k_UK-ZK-ZM&itg=1&ei=1dyzVPbALoarU9m9hPAK&tbm=isch&ved=0CCMQMygEMAQ&iact=rc&uact=3&dur=4050&page=1&start=0&ndsp=38

Σε γλαστράκια πάντως... μάλλον ανούμπιες (ή κάτι τέτοιο) πρέπει να είδα.

Όπως επίσης σύνηθες ήταν να υπάρχει σκουρόχρωμος βυθός για να ΜΗΝ στρεσσάρονται (κι αυτό λάθος κατά την άποψη μου)... αλλά αργότερα εντελώς τυχαία ανακάλυψα την τεράστια διαφορά που είχαν χρωματικά, όταν ο βυθός ήταν λευκός.

Τώρα πλέον βέβαια οι δίσκοι έχουν γίνει "ουράνιο τόξο" από χρώματα (κάτι που σε μένα ΔΕΝ αρέσει... είμαι περισσότερο των χρωμάτων που πλησιάζουν κάπως τα "άγρια" πρότυπα... και τα μπλε ή πράσινα)... και τα χρώματα τους ΔΕΝ επιρρεάζονται σε όλες τις χρωματικές ποικιλίες που βρίσκεις στο εμπόριο... το ίδιο (σε κάποιες μάλιστα... καθόλου).

2. Η μόνη αλήθεια για τα bare bottom... φαντάζομαι αυτό εννοοούσες όταν έγραψες για το λάθος περί της άμμου... είναι ο εύκολος καθαρισμός. Προσωπικά σπάνια... έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Στο σαλόνι όμως ένα ενυδρείο με σκέτα τζάμια... ΔΕΝ είναι ωραίο θέαμα. Εκτός αυτού "ακυρώνονται" και οι ρίζες (συνήθως)... κάτι που για μένα είναι απαίτηση των ψαριών... όσο "λούληδες" και να έχουν γίνει σε σχέση με τους προγόνους τους (το DNA παραμένει).

3. Έχεις δίκιο... η παρουσία ανθρώπων στον χώρο... τα κάνει πιο κοινωνικά και μειώνεται σημαντικά το στρες.

4. Από τα 24 ψάρια (που έγραψες πιο πάνω)... βλέπω 9... τα άλλα τι απέγιναν;

5. Το θαλασσινό είναι απωθημένο... το έχω σαν σχέδιο από τα μέσα του '80... αλλά είμαι των "άκρων". Στο σπίτι που μένω (εξ'ανάγκης αλλά... ελπίζω για λίγο ακόμα)... ΔΕΝ μπορούσα να βάλω αξιοπρεπές ενυδρείο (σαν το δικό σας ή λίγο μεγαλύτερο) για τους δίσκους (λόγω αδυναμίας πρόσβασης γερανού)... ΑΝ έκανα θάλασσα, θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1 τόνο (για τα ψάρια, που μου αρέσουν).

6. Ελπίζω ο πατέρας σου... να τα διαβάζει.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ολοι αυτοί που δεν λέγανε τιποτα που καταλήξανε; Στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, οποτε η ιδια η ιστορια έδειξε το δρόμο και πως εξελίχθηκαν τα πραγματα. Η γνωση πρεπει να μοιράζετε, αυτο παει τα ενυδρεια όλων μπροστα.

Μετα απο αυτο το πρόλογο :) , μου αρεσε το velisneria cloud, διπλή χρήση περα απο τη σκιά οτι πρεπει να τραβαει θρεπτικα του σκασμού βοηθώντας απιστευτα στην ολη ποιότητα του νερου!! Ωραία τα πόστερ σου, εεεε οι δίσκοι σου :P και ειναι ωραιο να βλέπεις παλια ενυδρεια που δουλεύουν ασταμάτητα πολλα χρονια. 25 χρονια δουλευει το ιδιο ενυδρειο με τις ίδιες σιλικόνες κτλ κτλ; Ψαρωσα......

Το μήλο κατω απο τη μηλιά θα πέσει, ειναι δυνατόν περα απο το ροκ να μην σου αρέσουν τα ωραια ενυδρεια; Ε; Ετσι εξηγούνται πολλα :D

Ποίος χρειάζεται τη σκιά... σε ψάρια "μπαρμπούνια" και με μάτια σαν το κεφάλι καρφίτσας... ωρέ "αλμυρέ" δίσκε; :kookoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψάρια!Τους έδωσες κ πολύ χώρο,ώστε να φτιάξεις ένα καλό κοπαδάκι και να χαρείς και την κινήση τους.

Πόσα ψάρια έχεις κ πόσο καιρό;

Θα συμφωνήσω επίσης με τον fan,τα ξύλα δεν εξυπηρετουν έτσι τις αναγκές των ψαριων,που κρύβονται οταν χρειαστεί;

Επίσης,πόσο είναι η στήλη νερού;

Καλή συνέχεια κ να χαίρεστε το ενυδρείο κ τα ψάρια σας :)[/q

Ναι οντως ισως να μην εχουν πολλες κρυψονες δεν εχεται αδικο..

εννοεις αυτα τα ψαρια ποσο καιρο τα εχουμε?μερικα απο αυτα ειναι δυστυχος γερικα εχουμε και μερικα νεαρα.. και ψαχνουμε κατα καιρους για αγορα νεων...

γιατην στιλη νερου δεν σε καταλαβα?? Τι εννοεις :)

Ποία ονομάζεις γέρικα;

ΑΝ αυτό που είδα ισχύει (2007)... ακόμα στην εφηβεία είναι!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω κι εγώ...

1. Μετρήσεις νερού και διαστάσεις του ενυδρείου... μπορείς να γράψεις;

2. Αυτό το... halen στο nick name σου ... πολύ με μπερδεύει... μου θυμίζει Van Halen!!!!! :wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο ελλην van halen ahahahah!!! μετρησεις δεν κανουμε πια... μισο οσμοσης νερο μισο βρυσεις και τελος αχαχαχααχχ πιο παλια ειναι απο του 2007..εγω οταν ηρθαν πρεπει να ημουν 10 12 χρονων (θα παω διπλα να τα τσεκαρω) και ειμαι 26 τωρα... ΘΑ ΣΑς ΚΑΨΩ!!! ΠΑΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΒΙΒΛΙΑ.... ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ φωτος

ΠΩΩΩΩΩΩΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΤΟΤΕ!! ποιο αργα ισως βαλω και τον ιδιωκτητη του ενυδρειου να γραψει και αυτος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.... ειμαι ο ιδιωτητης αυτου του ενυδρειου...δυστυχος δεν τα καταφερνω με το νετ γι αυτο δεν εχω χρηστη (ακομα)

για της βαλεσινεριες .... ναι μεν προσφερει σκια...αλλα της εχω πιο πολυ για τα θρεπτικα... οπως ειπε ο φιλος πιο πανω.. οσο για το στισιμο του ενυδρειου και τα ξυλα που δεν προσφερουν κρυψονες υπαρχουν κρυψωνες απλα δεν βοηθησαν και τοσο φωτος (πιστευω οταν το ψαρη αρχιζει καια ναζητα κρυψωνα κατι δεν παει καλα) οσο για της μετρησεις νερου... πριν πολλα χρονια ημουν με ενα δοκιμαστικο σωλινακη στο χερι και μετρουσα εδω κι καποια χρονια εχω βρει μια (ρεγουλα) και ξερω πως μετα μεγεθοι των ψαριων θα αλλαξω χ νερο οσομοσης και βρυσης και ολα ειναι οκ.... η αποψη μου ειναι ειναι καθολου χημικα μεσα...μου διδαξε ενας πολυ καλοσ φιλος απο τη γερμανια πρωτοπορος στο ειδος να πρωτημο μονο φυσικους τροπους συντυρισεις..

το κακο ειναι οτι δεν εχω το χρονο που θα ηθελα να αφειερωσω στο παθος αυτο..εχω μονο μια ωρα με μια μισι την βδομαδα..

ακουστηκε για την τοτε εποχη που ξεκινισαμε...πειραματιζομασταν οι ελαχιστοι που υπηρχαν τοτε με αυτοσχεδιους τροπους και μεσα.. (πατεντες) βεβαια τοτε δεν υπηρχαν τροποι για να μεταδοθη η γνωση και η εμπειρια.... βεβαια εκεινα τα χρονια υπηρχαν ελαχιστοι ΔΙΣΚΑΔΕΣ και ισως για αυτο το λογο μαθαμε..με το δυσκολο τροπο μετα που μπηκε στη ζωη μας τα βιβλια και το νετ διαπιστωσα οτι παρολαυτα λιγοι πραγματικα ξερανε...

χωρις να θελω να προσβαλω τα νεα παιδια!! αγοραζουν φαρμακα ακριβα μηχανηματα εγω σαν πιο (παλιως) χρησιμοποιο λιγα πραματα που μετα απο τοσα χρονια αποδειχτηκαν αλανθαστα...

η καλυτερη γνωση ειναι η πρωσοπικη σας εμπειρια...εγω θα ακουσω με σεβασμο που μολισ ξεκινησε το χομπυ γιατι μπορει αυτος να εχει δει κατι που εγω δεν το εχω δει... ΣΥΝΧΑΡΙΤΗΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΝ !!!!!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΣΑΣ..

ελπιζω συντομα να σας γνωρισω ολους απο κοντα.. και να μιλησουμε για τον βασιλια του ενυδρειου.... Symphysodon σας!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.... ειμαι ο ιδιωτητης αυτου του ενυδρειου...

ΚΑΛΩΣ τον... και συγχαρητήρια για τον χώρο και την αγάπη που τους δίνεις.

δυστυχος δεν τα καταφερνω με το νετ

Κι εγώ μια από τα ίδια... λίγο-λίγο το μαθαίνω όμως. Είναι δύσκολο να μάθεις σε γέρικο σκυλί καινούργια κόλπα... όπως λένε.

γι αυτο δεν εχω χρηστη (ακομα)

για της βαλεσινεριες .... ναι μεν προσφερει σκια...

Οι δίσκοι που έχεις όμως... ΔΕΝ την χρειάζονται (όπως εξήγησα πιο πάνω) και τόσο πολύ.

αλλα της εχω πιο πολυ για τα θρεπτικα... οπως ειπε ο φιλος πιο πανω..

Υπάρχουν κι άλλα φυτά που κάνουν πολύ καλή δουλειά σε αυτό και οι δίσκοι ΔΕΝ τα αποφεύγουν... αντίθετα τοποθετούν και τα αυγά τους πάνω... αν προκύψει.

οσο για το στισιμο του ενυδρειου και τα ξυλα που δεν προσφερουν κρυψονες υπαρχουν κρυψωνες απλα δεν βοηθησαν και τοσο φωτος (πιστευω οταν το ψαρη αρχιζει καια ναζητα κρυψωνα κατι δεν παει καλα)

ΔΕΝ είναι πάντα έτσι... ο μικρός snakeskin για παράδειγμα που είναι ο πιο αδύνατος από όλους... πιστεύω θα το εκτιμούσε δεόντως. ΙΣΩΣ όπως λες να ΜΗΝ φαίνονται καλά στις φωτογραφίες... πιστεύω όμως ότι θα τις είχα εντοπίσει.

οσο για της μετρησεις νερου... πριν πολλα χρονια ημουν με ενα δοκιμαστικο σωλινακη στο χερι και μετρουσα εδω κι καποια χρονια εχω βρει μια (ρεγουλα) και ξερω πως μετα μεγεθοι των ψαριων θα αλλαξω χ νερο οσομοσης και βρυσης και ολα ειναι οκ....

Είναι αλήθεια ότι η εμπειρία σε βοηθάει αλλά... μια φορά τον μήνα θα μπορούσες να έχεις έναν έλεγχο αφού χρησιμοποιείς όσμωση. Φαντάζομαι την τσεκάρεις αν δουλεύει σωστά... εεεε; Κάθε πότε ... την μετράς; Γιατί βάζεις νερό από την βρύση... και όχι από τα προφίλτρα της; Τα προφίλτρα (επειδή έχεις και μεγάλο ενυδρείο)... κάθε πότε τα αλλάζεις;

η αποψη μου ειναι ειναι καθολου χημικα μεσα...μου διδαξε ενας πολυ καλοσ φιλος απο τη γερμανια πρωτοπορος στο ειδος

Για να είμαστε ακριβείς... οι πρωτοπόροι του είδους... μας έχουν αφήσει χρόνους... εγώ και πολύ καιρό.

να πρωτημο μονο φυσικους τροπους συντυρισεις..

το κακο ειναι οτι δεν εχω το χρονο που θα ηθελα να αφειερωσω στο παθος αυτο..εχω μονο μια ωρα με μια μισι την βδομαδα..

ακουστηκε για την τοτε εποχη που ξεκινισαμε...πειραματιζομασταν οι ελαχιστοι που υπηρχαν τοτε με αυτοσχεδιους τροπους και μεσα.. (πατεντες) βεβαια τοτε δεν υπηρχαν τροποι για να μεταδοθη η γνωση και η εμπειρια.... βεβαια εκεινα τα χρονια υπηρχαν ελαχιστοι ΔΙΣΚΑΔΕΣ και ισως για αυτο το λογο μαθαμε..με το δυσκολο τροπο μετα που μπηκε στη ζωη μας τα βιβλια και το νετ διαπιστωσα οτι παρολαυτα λιγοι πραγματικα ξερανε...

Και όσοι ξέρανε... "τάφος".

χωρις να θελω να προσβαλω τα νεα παιδια!! αγοραζουν φαρμακα ακριβα μηχανηματα

Πρέπει πάντως να ομολογήσουμε ότι... η τεχνολογία βοηθάει στη λύση προβλημάτων και κάνει τα πράγματα πιο απλά.

εγω σαν πιο (παλιως) χρησιμοποιο λιγα πραματα που μετα απο τοσα χρονια αποδειχτηκαν αλανθαστα...

Ήρθε η ώρα... για να τα αποκαλύψεις!!!!!

η καλυτερη γνωση ειναι η πρωσοπικη σας εμπειρια...εγω θα ακουσω με σεβασμο που μολισ ξεκινησε το χομπυ γιατι μπορει αυτος να εχει δει κατι που εγω δεν το εχω δει... ΣΥΝΧΑΡΙΤΗΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΝ !!!!!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΣΑΣ..

ελπιζω συντομα να σας γνωρισω ολους απο κοντα.. και να μιλησουμε για τον βασιλια του ενυδρειου.... Symphysodon σας!!!!

Τα γράφω για 2η φορά... γιατί η ΔΕΗ φρόντισε να κάνει πτώση τάσης... λίγο πριν στείλω αυτά που έγραψα (και κάνω και 1 ώρα για κάθε σειρά)!!!!! :nurse:

Κανόνισε με τον Πέτρο... κι έλα να γνωριστούμε. :bigemo_harabe_net-193:

Βλέπω τους άλλους... να φοράνε ωτοασπίδες ή να φεύγουν με ζαλάδα!!!!! :hysterical:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να δεχτείτε και τα δικά μου συγχαρητήρια για την επιμονή αλλά κυρίως την υπομονή σας στην συντήρηση του αγαπημένου σας (μας) hobby.

Η πολύχρονη εμπειρία σας θα μας φανεί σε εμάς τους ''νέους'' χρήσιμη.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ εισται ολοι σας καλα...σας ευχαρηστω πολυ για τα καλα σας λογια και για το χρονο που αφειερωνεται στο ενυδρειο μου...

discus fans πολυ θα ηθελα να σε γνωρισω φιλε μου κ απο κοντα (θα γινει σιγουρα) να αρχησουμαι μια ομορφη κουβεντα που δεν τελειωνει ΠΟΤΕ!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...