Jump to content

Είναι Ζευγάρι Αλλά....


ROBIN

Recommended Posts

Δύο δίσκοι μου είναι ζευγάρι.Δηλαδη ένας αποθέτει  αυγά και ο άλλος περνάει από πάνω τους.Επίσης έχουν τη συμπεριφορά ζευγαριού. Όμως έχουν κάνει καμμιά εικοσαριά γέννες και ουρίτσες δεν έχω δεί. Προσπάθησα βάζοντας τα αυγά σε νερό όσμωσης και μπλέ του μεθυλαινίου αλλά τίποτα.Δεν γονιμοποιούνται.Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ph τους εχεις; εχεις κ αλλα ψαρια μεσα στο ενυδρειο ;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος διαχειριστής να σβήσει τα πολλαπλάσια ποστ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δύο δίσκοι μου είναι ζευγάρι.Δηλαδη ένας αποθέτει αυγά και ο άλλος περνάει από πάνω τους.Επίσης έχουν τη συμπεριφορά ζευγαριού. Όμως έχουν κάνει καμμιά εικοσαριά γέννες και ουρίτσες δεν έχω δεί. Προσπάθησα βάζοντας τα αυγά σε νερό όσμωσης και μπλέ του μεθυλαινίου αλλά τίποτα.Δεν γονιμοποιούνται.Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Φίλε μου αυτή η περιγραφή δεν πιστοποιεί απαραίτητα ότι είναι ζευγάρι. Μπορεί να είναι αλλά μπορεί και να μην είναι. Μπορεί ακόμα οι δίςκοι σου να είναι νεαροί και να μην έχουν την κατάλληλη εμπειρία . Τι άλλα ψάρια έχεις μέσα? Τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου?

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπε κ ο Βασίλης,μπορεί κ να μην είναι.Αλλα και πάλι

-Απειρία του ζευγαριού

-Και αλλά ψαρια στο ενυδρείο,που στρεσάρουν τους γονείς

-Υψηλή kh

είναι κάποιοι πιθανοί λόγοι τις αποτυχίας.Δώσε μας και άλλες πληροφορίες για το ενυδρείο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Δύο δίσκοι μου είναι ζευγάρι.Δηλαδη ένας αποθέτει αυγά και ο άλλος περνάει από πάνω τους.Επίσης έχουν τη συμπεριφορά ζευγαριού. Όμως έχουν κάνει καμμιά εικοσαριά γέννες και ουρίτσες δεν έχω δεί. Προσπάθησα βάζοντας τα αυγά σε νερό όσμωσης και μπλέ του μεθυλαινίου αλλά τίποτα.Δεν γονιμοποιούνται.Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Αυτή την περιγραφή... ΔΕΝ μπόρεσα να την καταλάβω. Είναι εύκολο να την διατυπώσεις πάλι... πιο αναλυτικά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...