Jump to content

Αναγνωριση


Recommended Posts

Που την βρηκες Πετρο?μαντις και μαλιστα θρασυτατη ,βγαλτη εαν τα καταφερεις ,θα σου τρωει καβουρια σαλιγκαρια ερημιτες γαριδες και οταν πεινασει πολυ και ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Νικο μου κι εγω με μια γρηγορη αναζητησα που εκανα για μαντις την εβγαλα αλλα δεν το πιστευα.. εισαι σιγουρος?

Μα καλα πως μπηκε μεσα?

Εχω να βαλω κατι μεσα στο νανο πανω απο μηνα και δεν ειδα τιποτα περιεργο εδω και καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Νικο μου κι εγω με μια γρηγορη αναζητησα που εκανα για μαντις την εβγαλα αλλα δεν το πιστευα.. εισαι σιγουρος?

Μα καλα πως μπηκε μεσα?

Εχω να βαλω κατι μεσα στο νανο πανω απο μηνα και δεν ειδα τιποτα περιεργο εδω και καιρο..

http://www.reeflex.net/tiere/1739_Gonodactylaceus_falcatus.htm

το πιθανοτερο να μπηκε με τον βραχο

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να μεγαλωσει και να του κανει ζημια?

Πρωτα απο ολα ειναι ενα πανέμορφο ζωντανο. Δεύτερον ειναι τρελός θηρευτής και πιάνει καλο τελικο μέγεθος που δεν μπορεις να το αγνοήσεις. Αν θελεις να χάσεις ολα σου τα ψαρια στο ενυδρειο που ειναι άστην εκει. Δεν εχουν ελπίδα επιβίωσης.

Βεβαια ενα ενυδρειο με mantis ειναι ενα εξαιρετικό predator ενυδρειο. Μονο που αν οντως θελει το ζωντανο αυτο, μπορει να σου σπάσει μεχρι το τζαμι.

Παρε μια ιδεα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mantis είναι φίλε.. παραφύλα να δείς που κοιμάτε και βγάλε μετά τον βράχο σε κουβά να την βγάλεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...