Jump to content

Κατασκευη Ενυδρειου


Spiros Tai Ki

Recommended Posts

καλησπερα , το ερωτημα ειναι , αν τα τζαμια αξιζει να κοπουν οπως το μεταλο με γωνια 45 μοιρων ωστε να εχει μεγαλυτερη επιφανεια εφαρμογης η σηλικονη ??? ειναι οικονομικο το θεμα η απλα δεν κανει κατι περισσοτερο αυτο πανω στο θεμα της αντοχης ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορεις να κοψεις με φαλτσο τα τζαμια αλλα ακομα και αν μπορεις θα σακατεψεις την αντοχη τους αφου θα δημιουργησεις ραγισματα.Φαντασου οτι και με τον παραδοσιακο τροπο με το διαμαντι αν αργησεις να κοψεις το τζαμι αφου το χαραξεις ξεκιναει να ραγιζει εσωτερικα.Φυσικα δεν ειναι ορατο στο ματι αλλα χανει την αντοχη του το γυαλι.

Link to comment
Share on other sites

τεσπα δεν ειναι δικο μου το γυαλι , αλλα αν το κανει το παλικαρακι ετσι οπως λεει , θα αντεχει σαν κατασκευη ? εγω στο δικο μου τα εχω δει κολημενα το ενα πανω στο αλλο και ειναι κομπλε βασικα .... και τα εδειξα να τα δει , εισπρατοντας ενα ¨..εγω θα τα κανω στο μαγαζι του πατερα μου και θα τα γωνιασω ¨ και απορρησα , εξ ου και η ερωτηξης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν θα αντεξει και δεν προκειται καν να κοπει και να κοληθει σωστα.

Αν οντως τα καταφερει βαλε μας μια φωτογραφια να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

... αμα το κανει , πραγματικα θα το παρω φωτο , ειμαι περιεργος να το δω . παντος με τρωει ο κ***ς μου και μενα να αρχησω ενα αφρικανικο σιγα σιγα καινουργιο στο σπιτ π μενω με την γυναικα , γτ το αλλο το αποχωριστηκα πια και μου λειπουν τα ψαρακια μου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άτομα στο φόρουμ με 45 μοίρες γωνία ... το αν κρατάει παραπάνω η όχι δεν το γνωρίζω ! Σίγουρα ομως γίνεται και είναι όμορφο ( προσωπική άποψη ) !!

Οσο για το Αφρικάνικο εδώ ειμαστε και περιμένουμε να το δούμε !!

Θα ψάξω μήπως βρώ κάποιο θέμα παιδιού που έχει ενυδρείο με 45αρα γωνία

Link to comment
Share on other sites

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2252919 ( είναι έλληνας απλά δεν βρήκα απο Aquazone το θέμα του )

ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το συνδεσμο φορουμ του εξωτερικού ! ;)

Έγινε επεξεργασία - giannisss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως θα ανεβαζει πολυ το κοστος ομως αυτο το γωνιασμα

Link to comment
Share on other sites

Για τι παχος τζαμια μιλαμε?

Ρωταω γιατι στο θεμα που εβαλε πιο πανω ο Γιαννης,τα τζαμια ειναι πολυ χοντρα..Αν τα τζαμια ειναι πιο ψιλα σε παχος δεν νομιζω οτι θα αντεξει το ενυδρειο..ασε που θα πρεπει να το πλακωσει στη σιλικονη και δεν θα φαινεται και ωραιο..

Εγω προσωπικα δεν θα το εκανα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω θα το εκανα ραστα , μαλλον για δεκαρακι το παει . τεσπα , εγω ειμαι εν αναμονη προσφορασ απο τον φιλο που εφτιαξε και το αλλο μου και απλα περιμενω για την νεα αφρικανικη λιμνη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...