Jump to content

Electric Aquarium Vacuum Cleaner Pumps Sand Washing + Water Siphon


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρική σκούπα βυθού.

Link to comment
Share on other sites

καθαριζει τις βρομιες απο την αμμο?

Σωστά, περνας επιφανειακά ή την βιθύζεις λίγο μέσα στην αμμα και τραβάει τις βρωμιές. Μη φανταστεις όμως πως κάνει καλή δουλειά, στο καθαρισμό θεωρώ πως πιο πολύ παιδεμα είναι . Γιατι έχει κοντο κυλινδρο και αν δεν προσέξεις τραβαει και άμμο ή χαλίκι, πιο καλή δουλειά κάνει η απλή χωρίς αντλία και με μακρύ κύλινδρο.

Την αγορασα και εγώ, την χρησιμοποίσα 1-2 φορες και την έβαλα στην άκρη,

Τώρα ουτως ή άλλως δεν κάνω σκούπα βυθού, μια φορα στους 2-3 μήνες και αυτο μόνο στο χρυσοψαράδικο, στο φυτεμενο το έκοψα γιατί πιο πολύ κακο έκανα παρα καλό, έτσι και αλλιως τα σαλιγκαρια και οι γαρίδες μου έχουν κάνει το βυθό να λάμπει. Για τις αλλαγές με μια απλή φτηνή κινεζικη αντλία για να αδειάζω τα νερά κάνω μια χαρα τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

αν οντως καθαριζουν τα αποβλυτα του βυθου οι γαρυδες και τα σαλιγγαρια τι μου προτεινεται να βαλω στο ενυδρειο μου?

εχω μεσα λευκη αμμο μη ασβεστολιθικη και αγγελοψαρα

Link to comment
Share on other sites

αν οντως καθαριζουν τα αποβλυτα του βυθου οι γαρυδες και τα σαλιγγαρια τι μου προτεινεται να βαλω στο ενυδρειο μου?

εχω μεσα λευκη αμμο μη ασβεστολιθικη και αγγελοψαρα

με αγγελόψαρα μόνο γαρίδες αμανο, οτιδήποτε άλλο θα είναι μεζεδακι, θα σου ζητάνε και ουζάκι τα αγγελοψαρα :)

Μπορείς να βάλεις και μερικά κορυ.

Για περισσότερες όμως λεπτομέρειες θα είναι καλύτερα να κανεις μια παρουσιάση το ενυδρείο σου για να δουμε όλες τις πιθανότητες αλλά και δυνατότητες του ενυδρείου σου, αλλιώς λέμε σκόρπια λόγια και εικασίες

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να κανω παρουσιαση?

Εδώ ανοίγεις ένα θέμα και παρουσιάζεις το ενυδρείο σου

http://www.aquazone.gr/forums/forum/255-aaioaenaassa-iaaethi/

συμπληρώνοντας και αυτή τη φόρμα

http://www.aquazone.gr/forums/topic/50683-oeunia-dhanioossaoco/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...