Jump to content

Χελωνιτσα Και Λαμπα Uvb.


Mihaela

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Εχω μια ερωτηση και εαν μπορουσε να με βοηθησει καποιος,χρησιμοποιω στο χελωνακι μου τωρα ενα μην μια λαμπα UVB Glo 5.0 (25 watt).Και ηθελα να ρωτησω εαν ειναι καλη η χρειαζεται λιγοτερα η περισσοτερα watt? και αν πρεπει να την αλλαξω τωρα που την εχω ενα μηνα δεν ξερω ποσο κραταει η διαρκεια τους? Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Έγινε επεξεργασία - Mihaela
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο νομίζω θέλουν αλλαγμα.. Δεν διάβασες πάνω στο κουτί;

Στάλθηκε από το ST23i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γυριστρουλα! Βασικα το πεταξα καταλαθος και δεν προλαβα...:( Αλλα οκ ελπιζω να βρω λυση ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου!

Link to comment
Share on other sites

Ή κάθε χρόνο ή κάθε έξι μήνες,ξέρω δεν βοηθάω και πολύ.. μόλις έρθουν οι δικές μου θα κοιτάξω το κουτί.. μέχρι τότε κοίτα μήπως απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Mr_zoo Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Γυριστρουλα να τις χαιρεσαι πρεπει να ειναι πολυ γλυκουλες τωρα που ειναι μικρες εαν θελεις βαλε καμια φωτογραφια να τις δουμε και εμεις! :)

Link to comment
Share on other sites

όσο αυξάνει η ένταση των watt, είναι απλά σαν να έχουμε ποιο "καθαρό" και έντονο ήλιο, αφού κάνουμε spot φωτισμό, που απλά θα κάνει το ζώο να κάνει γρηγορότερη "ηλιοθεραπεία".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...