Jump to content

Χελωνακι (Ασπρο Στιγμα Στο Καβουκι)


Mihaela

Recommended Posts

Καλησπερα σ'ολους και παλι θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και αν μπορουσατε να με βοηθησετε, μια φιλη μου εχει ενα χελωνακι καπου 2 χρονων το εχει σ'ενα ενυδρειο 100 λιτρα εχει λαμπα uvb,θερμανση φιλτρο εξωτερικο τρωει δαφορες τροφες οχι μονο γαριδες του δινει ασβεστιο και βιταμινες μεσα στο νερο αλλα παρατηρησε εδω και ενα μηνα οτι εχει ενα στιγμα ασπρο πανω στο καβουκι του μονο απο την μια μερια σαν μια ασπρη κουκιδα μεγαλη και ολο το υπολοιπο καβουκι ειναι φυσιολογικο.Το χελωνακι εχει ορεξη για φαγητο και ειναι δραστηριο,εδω εχω καποιες φωτο που μου εστειλε ελπιζω να μπορειτε να βοηθησετε γιατι ανησυχει ...Ευχαριστω εκ των προτερων!

post-60502-0-65624000-1423604852_thumb.jpg

post-60502-0-39780300-1423604868_thumb.jpg

post-60502-0-29803600-1423604884_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό. Πιθανόν απλή αλλαγή χρωματισμού ή κολλημένος εξωσκελετός, που δεν αποκολλήθηκε κατά την έκδυση

Link to comment
Share on other sites

Mr_zoo σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και εγω αυτο σκεφτομουνα αλλα ειπα να ρωτησω και καποιον που εχει περισσοτερη εμπειρια απο χελωνακια γιατι ανησυχουσαμε,ωστοσο αυτο θα φτιαξει η απλως θα μεινει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό. Πιθανόν απλή αλλαγή χρωματισμού ή κολλημένος εξωσκελετός, που δεν αποκολλήθηκε κατά την έκδυση

+1

Ποσες ωρες αναβει η λαμπα?

Βλεπει την χελωνα να καθετε καθολου στην στερια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...