Jump to content

Καλό Μου Ξεκίνημα Στα Ζωοτόκα Με 70 Λίτρα! Παρουσίαση!


AGAPI7

Recommended Posts

Έχω 2 καλά νέα για τα πλατακια μου...

1. Έχω γεμίσει πανέμορφα μωρά που δείχνουν να τα πηγαίνουν πολύ καλά!

2. Η αναβάθμιση του φίλτρου έγινε.

Πλέον το 70λίτρο δουλεύει με εξωτερικό φίλτρο eheim 2213

http://www.google.gr/search?q=eheim+2213&biw=1280&bih=800&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PeEBVd73JojhywPl8oDgBw&ved=0CBoQsAQ

Θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφίες με τα μωρά..αν τα καταφέρω!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ενυδρείο είναι αυτό που έχεις στήσει(μάρκα)? Γιατί σκέφτομαι να πάρω το rekord 700 και μου μοιάζει λίγο

Στάλθηκε από το G510S 32GB μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 καλά νέα για τα πλατακια μου...

1. Έχω γεμίσει πανέμορφα μωρά που δείχνουν να τα πηγαίνουν πολύ καλά!

2. Η αναβάθμιση του φίλτρου έγινε.

Πλέον το 70λίτρο δουλεύει με εξωτερικό φίλτρο eheim 2213

http://www.google.gr/search?q=eheim+2213&biw=1280&bih=800&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PeEBVd73JojhywPl8oDgBw&ved=0CBoQsAQ

Θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφίες με τα μωρά..αν τα καταφέρω!

Μπράβο Αγάπη να δουμε τι θα τα κάνεις!!!;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

1. Τελικά το μυστικό για καλές φωτογραφίες είναι να έχεις όλα τα φώτα κλειστά εκτός του ενυδρείου και της τηλεόρασης η οποία θα πρέπει να κρέμεται πάνω από το ενυδρείο όπως η δική μου!

2. Δεν "φαίνεται" όμορφο! "Είναι" όμορφο!

3. Φωτισμό θα αφήσω τελικά 9 ώρες.. όπως και στο άλλο!

4. Δυστυχώς είναι 2 αρσενικά και 2 θηλυκα! Αυτά βρήκα και πήρα! Αλλά θα τα κάνω χαρέμι μόλις βρω.. Μην ξεχνάμε ότι μένω και τέρμα Θεού.. αρχές Αλλάχ..

5. Γιώργο έχεις απόλυτο δίκιο για τις αλλαγές τώρα που έχω μικρό φίλτρο! Το έχω σκεφτεί και θα συνεχίσω να κάνω κάθε 4-5 ημέρες μέχρι να αλλάξω το φίλτρο! Απλά έγραψα στην παρουσίαση την ρουτίνα που θα ακολουθήσω στο μέλλον.

Τον θερμαντήρα δεν τον φοβάμαι καθόλου! Το ενυδρείο είναι δίπλα σε καλοριφέρ και στο σπίτι δεν πέφτει ποτέ χαμηλά η θερμοκρασία.

6, Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε!!!!!! :bigemo_harabe_net-162:

Χαχαχαχχα πολυ πετυχημένο το σχόλιο "4" εισαι απίστευτη! Όμως μην ξεχνάς ότι έχεις τον Ιγνάτιο (igna.gr) πολύ κοντά σου!!!! Ειναι οντως πολυ όμορφο το ενυδρείο σου. Μια ερώτηση! Είχες εσωτερικό φίλτρο και το εβγάλες και έβαλες εξωτερικό? κανει θόρυβο τωρα? επειδη θελω να βάλω και εγω εξωτερικό φίλτρο το fluval 306 αλλα δεν θέλω θόρυβο!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ενυδρείο είναι αυτό που έχεις στήσει(μάρκα)? Γιατί σκέφτομαι να πάρω το rekord 700 και μου μοιάζει λίγο

Στάλθηκε από το G510S 32GB μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω τι μάρκα είναι!

Το πήρα από αγγελία στην απίστευτη θεωρώ τιμή των 20 ευρώ.

Είναι σε άριστη κατάσταση.. σαν καινούριο.

Και αυτό μπορείς να το καταλάβεις από το καπάκι νομίζω που δεν είχε ίχνος από άλατα!

Για εσάς παιδάκια της πρωτεύουσας.. δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσό ποιο φθηνά σας βγαίνει το χόμπι!!!!

Και ένας λόγος είναι και οι αγγελίες...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αγάπη να δουμε τι θα τα κάνεις!!!;)

Σωτήρη θα μοιράσω σίγουρα σε όποιον θέλει. Και στην χειρότερη θα τα δώσω στα πετσοπ...

Υπάρχει και η άλλη λύση να στα στείλω στην Καρδίτσα!!!

Βρε αν μαθευτεί ότι τα καμαρια μου δεν τρώνε το γόνο.. Ανάρπαστα θα γίνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχα πολυ πετυχημένο το σχόλιο "4" εισαι απίστευτη! Όμως μην ξεχνάς ότι έχεις τον Ιγνάτιο (igna.gr) πολύ κοντά σου!!!! Ειναι οντως πολυ όμορφο το ενυδρείο σου. Μια ερώτηση! Είχες εσωτερικό φίλτρο και το εβγάλες και έβαλες εξωτερικό? κανει θόρυβο τωρα? επειδη θελω να βάλω και εγω εξωτερικό φίλτρο το fluval 306 αλλα δεν θέλω θόρυβο!

 

Τα εξωτερικα φιλτρα ειναι αθορυβα.

Εχω το fluval 106 και δεν ακουγετε καν.

Link to comment
Share on other sites

Τα εξωτερικα φιλτρα ειναι αθορυβα.

Εχω το fluval 106 και δεν ακουγετε καν.

Ευχαριστω!! Ελπίζω να ειναι γιατί και το εσωτερικό που εχω τωρα σε αντίθεση με αυτα που ακούω από αλλους (με εςωτερικα) σ εμενα και το αυτί να κολλήσεις στο τζάμι δεν το ακούς και δεν θα ηθελα φασαρία γιατί ειναι διπλα στο σαλόνι!:)
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη θα μοιράσω σίγουρα σε όποιον θέλει. Και στην χειρότερη θα τα δώσω στα πετσοπ...

Υπάρχει και η άλλη λύση να στα στείλω στην Καρδίτσα!!!

Βρε αν μαθευτεί ότι τα καμαρια μου δεν τρώνε το γόνο.. Ανάρπαστα θα γίνουν!!!

Ευχαριστω πολύ! Ξεκίνησες δευτερο ενυδρείο Αγάπη; Τα βασικά στο στήσιμο τα έχεις κανει ίδια με το προηγούμενο και νόμιζα οτι αυτο ειναι! :-Ρ
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια.. το eheim 2213 που έβαλα είναι φανταστικό!!!!!!

Έχω ενθουσιαστεί!!!

Αν και είχα ένα θέμα μέχρι να πάρει μπρος αλλά βοήθησε ένα θεματάκι του 2009 από το ΑΖ..

Όλοι έλεγαν να ρουφήξω αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω αυτό και είπα όλο και κάποιος τρόπος θα υπάρχει..

Πρέπει να βρέξεις λίγο τα ποδαράκια σου και το πάτωμα..

Και ναι Σωτήρη.. είναι τελείως αθόρυβο! Σαν να μην δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες ήταν ό,τι καλύτερο μπόρεσα να κάνω..

Αν προσέξει κανείς τα βλέπει τα μικρά και μάλιστα δίπλα στα μεγάλα..

post-57192-0-64260900-1426291875_thumb.jpg

post-57192-0-75727000-1426291902_thumb.jpg

post-57192-0-08336400-1426291947_thumb.jpg

post-57192-0-52126600-1426291987_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κουκλακι ειναι!

Αμα ψηλωσουν και λιγο τα φυτα στην πλατη θα γινει ακομα πιο ωραιο!

Την βαλισνερια που εχεις στη μεση να την κουρευεις ετσι οπως ειναι να μενει κοντη....αλλιως βαλ'την στην πλατη μαζι με τις αλλες.....απο θεμα γουστου και μονο! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! σε κανα μήνα - δύο θα δείξει και πολύ περισσότερο που θα αναπτυχθούν και τα φυτά και θα γεμίσεις και ψάρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουκλακι ειναι!

Αμα ψηλωσουν και λιγο τα φυτα στην πλατη θα γινει ακομα πιο ωραιο!

Την βαλισνερια που εχεις στη μεση να την κουρευεις ετσι οπως ειναι να μενει κοντη....αλλιως βαλ'την στην πλατη μαζι με τις αλλες.....απο θεμα γουστου και μονο! :)

Γιώργο ευχαριστώ!

Το φυτό που λες.. στη μέση.. δεν είναι βαλισνερια.

Είναι σαγκιταρια. Από εμφάνιση.. σαν κοντή βαλισνερια είναι.

Οπότε δεν θα χρειαστεί μάλλον κούρεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! σε κανα μήνα - δύο θα δείξει και πολύ περισσότερο που θα αναπτυχθούν και τα φυτά και θα γεμίσεις και ψάρια!!!

Ευχαριστώ!

Τα μικρά βλέπω να μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσέχεις με τον πληθυσμό, εγώ κάποια στιγμή με τα γκάπυ είχα φουλάρει. Έδωσα μερικά σε 2 γνωστούς και καμια δεκαριά πριν το τέλος που τα έδωσα σε πετ σοπ λόγω και καλού καιρού τα είχα βάλει σε ένα πλαστικό δοχείο καμιά 500 λίτρα στο κήπο.... :usd:

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...