Jump to content

Σημάδι Σε Δίσκο


AlekosB

Recommended Posts

Σήμερα γυρνώντας σπίτι ειδα τον ένα δίσκο μου (Blue cobalt) με ένα λευκό σημάδι, το χρώμα του ήταν σκούρο  και καθόταν ψηλά κοντά στο θερμοστάτη.'Οταν τα ταϊσα εφαγε κανονικά αλλα παρέμεινε σκούρος και απομωνομένος, να είναι κάψιμο από το θερμοστάτη ή κατι άλλο ?

post-18280-0-75337000-1426018678_thumb.jpg

post-18280-0-94916100-1426018730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζεις καμμια φωτογραφια απο το ενυδρειο μηπως και εχεις κατι στο οποιο αν τρομαξουν τα ψαρια μπορουν να χτυπησουν επανω του;

Δεν νομιζω οτι ειναι καψιμο γιατι θα ειχε συνεχεια επανω και κατω σαν σβησιμο,βεβαια ποτε δεν εισαι 100% σιγουρος εκτος και αν το δεις να συμβαινει.

Ριξε λιγο μελαφιξ η κατι που να εχει αλοη μηπως και το βοηθησεις να επουλωθει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορώ να διακρίνω ΑΝ είναι κάψιμο από αυτές τις φωτογραφίες... σαν να έχει βαμβάκι η περιοχή δείχνει περισσότερο.

Αυτό που μπορώ όμως να παρατηρήσω είναι ότι... το ψάρι είναι αδύνατο και έχει μείνει πίσω σε ανάπτυξη. Επίσης το χρώμα του... είναι "χλωμό".-

Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμένο δίσκο τον κυνηγάνε οι υπόλοιποι κυρίως την ώρα του φαγητού, αλλα δεν νομίζω να είναι κάποιο γδάρσιμο. Όσο για το χρώμα είναι μάλλον λάθος της φωτογραφίας. Δεν ειναι αυτό το χρώμα του, ειδικά από τότε που έχει το σημάδι είναι σκούρος.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται ειναι σαν εξογκωμα και οχι τρυπα η γδαρσιμο σωστα;

 

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται σαν βαμβακι οπως ειπε και ο Νικος παραπανω! :nurse:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά βαμβάκι πρέπει να είναι εκτός από αλλαγή νερού, τι φάρμακο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καψιμο απο θερμοστατη?Δεν νομιζω να υπαρχει τετοια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αφ' ενός να ξεκαθαρίσουμε ότι... σε κάθε περίπτωση ασθένειας συμπληρώνεις την φόρμα για να έχουμε περισσότερες πληροφορίες και να ΜΗΝ βαδίζουμε στα τυφλά. ΑΝ βάλεις και κάποιο video... θα μας βοηθήσεις περισσότερο.

Εσύ που έχεις μπροστά σου το ενυδρείο, μπορείς να δεις καλύτερα... και εν προκειμένω μια μιλάς για κάψιμο... την άλλη για βαμβάκι. Εμείς τώρα... τι να "κρατήσουμε;

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμένο δίσκο τον κυνηγάνε οι υπόλοιποι κυρίως την ώρα του φαγητού, αλλα δεν νομίζω να είναι κάποιο γδάρσιμο. Όσο για το χρώμα είναι μάλλον λάθος της φωτογραφίας. Δεν ειναι αυτό το χρώμα του, ειδικά από τότε που έχει το σημάδι είναι σκούρος.

 

 

"Μυρίζομαι" κάποια λάθη στο ενυδρείο σου... συμπλήρωσε την φόρμα ασθενειών.... να σε βοηθήσουμε.- ;)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το ψάρι τό έχασα, αλλα αυτο που μου φάνηκε περίεργο ειναι ότι ενώ το ψάρι ήταν σε αυτή την κατάσταση ενας άλλος σίσκος συνεχώς τον δαγκωνε σε εκείνο το σημειο.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο αδυναμος παντα τρωει το κυνηγι.

Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα για το ψάρι...:(

Αλλά κ πάλι,καλό θα ήταν να μας δώσεις βασικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου.Ισως ήταν τυχαίο γεγονός,ίσως όμως-που θεωρώ πιθανότερο-υπήρχε λόγος που συνέβει αυτό.Έτσι θα αποφύγεις πιθανώς στο μέλλον το ιδιο πρόβλημα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...