Jump to content

αστακος


Recommended Posts

Kαλυτερα οι Αστακοι να κρατιουνται μονοι τους σε σπισησ ενυδρειο

ακουσα οτι αν τον ταιζω καλα δεν θα εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι αν τον ταιζω καλα δεν θα εχω κανενα προβλημα.

Εγώ έχω ακούσει ότι θα ταϊστούν καλά με τα ψάρια σου....Αλλά θα σου πουν και οι ποιο έμπυρου.

Link to comment
Share on other sites

οι κιχλιδες συνηθως γυριζουν αναποδα τα μαλακια οστρακοιδει και τα τρωνε. personal experience

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη έχει να κάνει κ με το πως είναι στημένο το ενυδρείο κ υποθέτω και από άλλες παραμέτρους που τους ξέρουν οι παλιοί. Προσωπικά σε 250 λίτρα, έχω 4 yellow labido και αρκετά pseudotropheus demasoni (λέω αρκετά γιατί είχα γεννητούρια, μαζί μ' έναν αστακό εδώ κ περίπου 8 μήνες κ είναι ok. Έχουν τις φωλίες τους, δεν πάνε κ για καφέ μαζί αλλά απώλειες δεν είχα. Το μέλλον θα δείξει...

Αν ξέρει κάποιος παραπάνω θα εκτιμούσα μια έμπειρη γνώμη μπας κ αποτρέψω κ γω μελλοντική σφαγή..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει ότι θα ταϊστούν καλά με τα ψάρια σου....Αλλά θα σου πουν και οι ποιο έμπυρου.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Σε οπιο σαιτ και να διαβασεις,θα δεις οτι ειναι καλυτερα για τα ψαρια οι Αστακοι να κρατιουνται μακρια ,μονα τους απο τα ψαρια σε Σπισεις ενυδρεια.Μεγαλονουν γρηγορα και ειναι αχορταγα σε σημειο να δειχνουν συνεχεια πεινασμενοι.Ετσι λοιπον οσο αρμονικα να σου φαινονται,θα ξυπνησεις ενα πρωι και θα βρεις το ενυδρειο σου αδειο.Δυστιχος αυτο ειναι το μονο σιγουρο,

Link to comment
Share on other sites

είχα 4 yellow lab και μια μέρα είδα ένα μικρό αστακό και έπαθα πλάκα, ρωτησα και μου είπαν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα έχουν και άλλοι, την επόμενη μέρα έλειπε το ένα lab.

εψαξα και το βρήκα κατω από τις πέτρες ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΟ.

Την επόμενη μερα δωθηκε δώρο στο pet shop

Link to comment
Share on other sites

Σε οπιο σαιτ και να διαβασεις,θα δεις οτι ειναι καλυτερα για τα ψαρια οι Αστακοι να κρατιουνται μακρια ,μονα τους απο τα ψαρια σε Σπισεις ενυδρεια.Μεγαλονουν γρηγορα και ειναι αχορταγα σε σημειο να δειχνουν συνεχεια πεινασμενοι.Ετσι λοιπον οσο αρμονικα να σου φαινονται,θα ξυπνησεις ενα πρωι και θα βρεις το ενυδρειο σου αδειο.Δυστιχος αυτο ειναι το μονο σιγουρο,

Εγω παντως ακομα ψαχνω να βρω τον αστακο μου μεσα στο ενυδρειο.Μαλλον εγινε γευμα για τις κιχλιδες μου. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα ψαχνω να βρω τον αστακο μου μεσα στο ενυδρειο.Μαλλον εγινε γευμα για τις κιχλιδες μου. :thumbup:

Μηπως βρηκε κανενα ανοιγμα απο το καπακι η καμια τρυπα και την κοπανησε;Οι Κιχλιδες αν τον ετρωγαν παλι κατι δεν θα εβρισκες......απο το καβουκι ενοω;Βεβαια εξαρταται κι απο το μεγεθος οσο μεγαλυτερος τοσο πιο σκληρος γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

μπορει να μπει αστακος με yellow lab? :)

Οταν τα ψαρια βρουν τον αστακο οταν αλλαζει κελυφος,γινεται παρτυ.Καθε φορα ομως που τη γλυτωνει,γινεται και μεγαλυτερος,και μεγαλυτερος και καποια στιγμη αντιστρεφονται οι ρολοι,και καποιο ψαρι την πληρωνει.Καλυτερα λοιπον χωρια και αγαπημενα!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...