Jump to content

Interaquaristik.de


Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχει ψωνίσει κάποιος από εδώ? αν ναι θα ήθελα λεπτομέρειες, περίαξιοπιστίας, και αν γίνεται να παραγγείλω ζωντανά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει ψωνίσει κάποιος από εδώ? αν ναι θα ήθελα λεπτομέρειες, περίαξιοπιστίας, και αν γίνεται να παραγγείλω ζωντανά..

Χμμμ... Φαίνεται ενδιαφέρον site. Αλλά δεν βλέπω Αγγλικά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Φαίνεται ενδιαφέρον site. Αλλά δεν βλέπω Αγγλικά :thumbup:

Τους έκανα μια παραγγελία αλλά τους είπα ότι αν δεν μου απαντήσουν αγγλικά δεν την προχωράω.

Ναναι καλά η μετάφραση του google...

Link to comment
Share on other sites

Τους έκανα μια παραγγελία αλλά τους είπα ότι αν δεν μου απαντήσουν αγγλικά δεν την προχωράω.

Ναναι καλά η μετάφραση του google...

Περιμένω ανημέρωση όπως επίσης αν κάποιος άλλος φίλος ξέρεις να μας πει! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δίνει τις Cardinal με 13 ευρώ...εγώ τους παρήγγειλα 2 ζευγάρια cambarellus patzcuarensis. Εγγυόνται ότι τα ψάρια κ τα αρθρόποδα φτάνουν ζωντανά.....περιμένω απάντησή τους σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει εγώ τις cardinal μου από αυτόν πριν περίπου ένα μήνα(τις είχε 8,80€) και ακόμα δεν μου έχουν έρθει. Μετά από πολλά email τελικά μου απάντησαν κάποια στιγμή ότι δεν μπορούν να τα στείλουν ακόμα γιατί έχει πολύ κρύο. Ψάρια δεν στέλνουν εκτός Γερμανίας.

Αν έχω κάποιο νεότερο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει εγώ τις cardinal μου από αυτόν πριν περίπου ένα μήνα(τις είχε 8,80€) και ακόμα δεν μου έχουν έρθει. Μετά από πολλά email τελικά μου απάντησαν κάποια στιγμή ότι δεν μπορούν να τα στείλουν ακόμα γιατί έχει πολύ κρύο. Ψάρια δεν στέλνουν εκτός Γερμανίας.

Αν έχω κάποιο νεότερο θα σας ενημερώσω.

Ούτε εγώ παράγγειλα ψάρια. Καραβίδες νάνους πήρα, τροφές και αναλώσιμα. Να σε ρωτήσω, από ποια τράπεζα τους έκανες κατάθεση? Σου ζήτησαν απόδειξη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα γίνει. Τους έστειλα ένα mail λέγοντάς τους ότι αν δεν με ενημερώσουν για διαθεσιμότητα και ημερομηνία αποστολής, λεφτά από μένα δεν βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις παραγγελία δεν θα σου απαντήσουν, τουλάχιστον έτσι έκαναν σε εμένα.

Τι να πω δεν ξέρω, εγώ έχω κάνει την παραγγελία πριν ένα μήνα και ακόμα περιμένω.

Αντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις παραγγελία δεν θα σου απαντήσουν, τουλάχιστον έτσι έκαναν σε εμένα.

Τι να πω δεν ξέρω, εγώ έχω κάνει την παραγγελία πριν ένα μήνα και ακόμα περιμένω.

Αντε να δούμε...

Παραγγελία έκανα, το πάλευα μια ώρα με τα γερμανικά και την μετάφραση του google. Μου απάντησαν αυτό: First you send us the money, then we send you the stuff.

Link to comment
Share on other sites

και μένβα κάτι τέτοιο μου είχαν πει γι αυτό και έκανα την πληρωμή με paypal, αν δεν έρθουν τα πράγματα έγκριση πληρωμής δεν τους στέλνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έστειλαν την παραγγελία σήμερα και μου είπαν ότι θα την παραλάβω εντός 2-5 μέρες. Θα αντέξουν τόσο τα καραβιδάκια? :rasp::rasp::P

Link to comment
Share on other sites

:rasp::rasp::rasp: Όλα πήγαν καλά, σήμερα έλαβα 2 ζευγάρια cambarellus patzcuarensis...

Παιδιά πολύ σωστά συσκευασμένα... :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια!

Θα τους εχουμε στα υποψην μας! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δεν μου έχουν έρθει :D

Δώστους την έγκριση. Τα πράγματα τα έστειλαν με dhl την Δευτέρα. Τρίτη μεσημέρι ήταν Ελλάδα. Κεφαλονιά έφτασαν χθες το βράδι. Αν δεν πήγαινα εγώ ο ίδιος το πρωί στο ταχυδρομείο (με είχε φάει η αγωνία) ποιος ξέρει τι θα γινόταν. Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ...πιο αργές και από το κανονικό ταχυδρομείο... :rasp: ... Πάντως τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δεν μου έχουν έρθει :D

Έγινε τίποτα ή ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα μαι ένα μέιλ που τους έστειλα ούτε καν μου απάντησαν

Αρχίζω να εκνευρίζομαι... :D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έγκριση πληρωμής. Εγώ τους έκανα κατάθεση και από την επομένη που είδαν τα χρήματα στον λογαριασμό τους κίνησαν τις διαδικασίες και ήταν και πιο περιεκτικοί στα mail τους. Σου δίνουν και έναν κωδικό που παρακολουθείς την πορεία της αποστολής. Αν είναι 12ψήφιος αυτός ο αριθμός τότε τα πράγματα στα φέρνει το ταχυδρομείο. Σ'αυτήν την περίπτωση πρέπει να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απάντησαν στο μέιλ που τους ξαναέστειλα το πρωί και μου λένε ότι θα τα στείλουν αμέσως μετά το Πάσχα(φαντάζομαι το δικό τους Πάσχα) δηλαδή την άλλη βδομάδα.

Η πληρωμή είχε γίνει.

Αντε να δούμε... θα ενημερώσω μόλις έχω νέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Φιλε Alex θες την συμβουλη μου για να ερθει η παραγγελια σου γρηγορα??? Στειλε ενα mail στο καταστημα και ενημερωσε τους οτι θα κανεις καταγγελια στο Paypal "για μη αποστολη παραγγελιας" και θα δεις ΦΩΣ, δωστους και καλα και μια προθεσμια 2-3 μερες . Εγω δουλευω το paypal εδω και χρονια και εχω γλυτωσει με αυτο τον τροπο απο πολλους απατεωνες, εκανα την ιδια κινηση πριν ενα μηνα με μια παραγγελια που εκανα στο Reptilica (Γερμανος και αυτος).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πάντα και το ΚΕΠΚΑ το οποίο κάνει δουλειά και στην Ελλάδα δεν έχουμε μάθει να το χρησιμοποιούμε. Πάντως νομίζω πως μπορεί να περιμένει μέχρι την ημερομηνία που του έδωσαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Φιλε Alex θες την συμβουλη μου για να ερθει η παραγγελια σου γρηγορα??? Στειλε ενα mail στο καταστημα και ενημερωσε τους οτι θα κανεις καταγγελια στο Paypal "για μη αποστολη παραγγελιας" και θα δεις ΦΩΣ, δωστους και καλα και μια προθεσμια 2-3 μερες . Εγω δουλευω το paypal εδω και χρονια και εχω γλυτωσει με αυτο τον τροπο απο πολλους απατεωνες, εκανα την ιδια κινηση πριν ενα μηνα με μια παραγγελια που εκανα στο Reptilica (Γερμανος και αυτος).

:D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν νομίζω να είναι απατεώνας, εγώ του έκανα κατάθεση καλή τη πίστη κ όλα πήγαν περίφημα από την πλευρά του. Ειδικά με το πακετάρισμα κ το γεγονός ότι τα ζωντανά την έβγαλαν καθαρή με το ταξίδι. Στο κομμάτι αυτό επέδειξαν επαγγελματισμό. Όσον αφορά για τις cardinal που παράγγειλες sgk αναφέρει ότι είναι δικές του αναπαραγωγές άρα και πιο ανθεκτικές από τις άγριες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...