Jump to content

σιλικονη Bison


violet

Recommended Posts

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την συγκεκριμενη σιλικονη (για ενυδρεια). Γραφει πανω για αερισμο 4-8 ημερες και 2-3 γεμισματα πριν βαλεις μεσα ψαρια. Εγω χρισιμοποιησα ελαχιστη ποσοτητα για να κολλησω μια πλατη juwel , θα πρεπει να περιμενω 8 μερες και να αδειασω 240 λιτρα νερο (σε 80 λιτα ενυδρειο) ;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλη.Την κολληση την εκανες εσωτερικα η εξωτερικα? Αν ειναι εσωτερικα αστο σε σκιερο μερος μεχρι να μην μυριζει,και μετα ενα καλο πλυσιμο και εισαι οκ.Την εβδομαδα την θελεις παντος :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερικα την εκανα και μαλλον την πατησα γιατι δεν τον ειχα υπολογισει αυτον τον χρονο αναμονης και εχω τα ψαρακια σε ενα ενυδρειακι μια σταλια. Ας ειναι ... "better safe than sorry"

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή σιλικόνη...

για το πόσες μέρες θα κάνει να στεγνώσει παίζει μεγάλο ρόλο το πάχος της... να υπολογίζεις 1-2 μέρες το κάθε χιλιοστό της, εάν δε θες να μπλέξεις με μαθηματικά κάνε αυτό που είπε ο κιχλιδάτος, όταν δλδ σταματήσει να μυρίζει την ξεπλένεις και είναι κομπλέ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσες μερες εβαλεσ ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τώρα το καλοκαίρι και αν είναι για πλάτη δυο τρεις μέρες είναι υπεραρκετές.

Θέλει μόνο μια μέρα το φίλτρο να δουλέψει με άνθρακα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλη.Την κολληση την εκανες εσωτερικα η εξωτερικα? Αν ειναι εσωτερικα αστο σε σκιερο μερος μεχρι να μην μυριζει,και μετα ενα καλο πλυσιμο και εισαι οκ.Την εβδομαδα την θελεις παντος :bowdown:

:hysterical: +1

Αστη τουλαχιστον μια εβδομαδα εαν δεν θελεις να εχει κανενα προβλημα, κανε λιγο υπομωνη! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αρετη....

Ειναι μια απο τις σιλικονες που εχουμε σχεδον ολοι χρησιμοποιησει για να κολλησουμε ενυδρειο.

Αν δεν κανω λαθος εχει και απο πισω ενα ενυδρειο. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την συγκεκριμενη σιλικονη (για ενυδρεια). Γραφει πανω για αερισμο 4-8 ημερες και 2-3 γεμισματα πριν βαλεις μεσα ψαρια. Εγω χρισιμοποιησα ελαχιστη ποσοτητα για να κολλησω μια πλατη juwel , θα πρεπει να περιμενω 8 μερες και να αδειασω 240 λιτρα νερο (σε 80 λιτα ενυδρειο) ;

Εγώ κόλλισα μια πλάτη 60cmX60cm σε ένα ενυδρείο μου και πρόσθεσα νερό μετα από 8 ώρες ,μετά από 24 ώρες το άδιασα ,το ξαναγέμισα νερό και έβαλα μέσα τα ψάρια,δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές πάντως εγώ πρόβλημα δεν είχα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εφτιαξε ο μπατζανακης μου μια κατασκευη με πετρες και σιλικονη και την εβαλε μεσα μετα απο μια μερα και το ενυδρειο μετα απο ενα μηνα και δεν ελεγε να στρωση. Με που την εβγαλε μεσα σε μια εβδομαδα στρωσαν ολες οι τιμες. μετα ξαναεβαλε μεσα την κατασκευη και ολα ηταν οκ.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...