Jump to content

Νεα Προσπαθεια Για Reef.


Κωστας Τ

Recommended Posts

Καλή αρχή και από μένα και μπράβο σου για την επιμονή σου.Μου αρέσει έτσι πως έφτιαξες το βράχο σου και πιστεύω θα τον ευχαριστηθείς.

ευχαριστω Ορεστη.να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε!!! :bigemo_harabe_net-81::bigemo_harabe_net-81:

Καλή αρχή και από εμένα ρε φιλαράκι!!!!! :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146:

Ότι χρειαστείς από φράγκ από τον ταπεινό κύβο μου θα το έχεις με την αγάπη μου!!!!!!!!

ΟΤΙ χρειαστείς και μπορώ να σου δώσω βοήθεια εδώ είμαι!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε!!! :bigemo_harabe_net-81::bigemo_harabe_net-81:

Καλή αρχή και από εμένα ρε φιλαράκι!!!!! :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146:

Ότι χρειαστείς από φράγκ από τον ταπεινό κύβο μου θα το έχεις με την αγάπη μου!!!!!!!!

ΟΤΙ χρειαστείς και μπορώ να σου δώσω βοήθεια εδώ είμαι!!! :bigemo_harabe_net-64:

να σαι καλα Κωστα.ευχαριστω.

μονο ταπεινος δεν ειναι πλεον ο κυβος σου.εγω βλεπω μεγαλη εξελιξη.αντε και στο μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλός μας ξανά ήρθες στα reef, όσο για το αποτέλεσμα είμαι σίγουρος ότι θα δούμε ωραία πράγματα.

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και απο μένα στη νέα προσπάθεια. Καλογέμιστο

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλός μας ξανά ήρθες στα reef, όσο για το αποτέλεσμα είμαι σίγουρος ότι θα δούμε ωραία πράγματα.

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία.

:)

Καλή αρχή και απο μένα στη νέα προσπάθεια. Καλογέμιστο

να στε καλα και οι δυο και ευχαριστω για τις ευχες.

Link to comment
Share on other sites

Όσο θυμάμαι το παλιό,φαντάζομαι πως θα γίνει αυτό....!Μπράβο ρε Κωστή για το πείσμα και την αγάπη σου για το χόμπι!

Κωστα το προηγουμενο ενυδρειο ειχε ρυθμους και απαιτησεις που σε αυτη τη στιγμη δεν μπορω

να ακολουθησω σε αυτο.

επειδη ομως οσο και στραβα και να ειναι πραγματα δεν μπορεσα κρατηθω χωρις θαλασσινο ενυδρειο τουλαχιστον

θα εχω επαφη με το χομπι μας σε πιο απλη μορφη και ρυθμους.

ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

η μεγαλυτερη ανταμοιβη για ενα χομπιστα ειναι η αναγνωριση της προσπαθειας του και η αγαπη που

εισπραττει απο τους αλλους χομπιστες.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και επιμονή φιλαράκι.......υπομονή και όλα θα γίνουν...επιμονή και θα γίνουν και σωστά! ;)

Όταν είσαι έτοιμος να βρεθούμε να σου δώσω κανένα φραγκ ε!Να πιούμε και ένα καφεδάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και επιμονή φιλαράκι.......υπομονή και όλα θα γίνουν...επιμονή και θα γίνουν και σωστά! ;)

Όταν είσαι έτοιμος να βρεθούμε να σου δώσω κανένα φραγκ ε!Να πιούμε και ένα καφεδάκι!!

οκ.δεν λεω οχι ποτε για μια φραπεδια και ψαροκουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

μιας και σημερα το απογευμα ειχα λιγο χρονο ειπα να σουλουπωσω το δεξι νησι μιας και δεν μου αρεσε και πολυ.

ειπα να κανω και ενα μικρο φωτορεπορταζ.

ολος ο εξοπλισμος σε παραταξη.

98wj.jpg
pij4.jpg

τα κομματια που εξεχουν πολυ εκτος απο τσιμεντο ενισχυθηκαν με πλαστικες <<καβιλιες>> απο κρεμαστρα ρουχων.

το καλο ειναι οτι εστησα το βραχο αλλα κρεμαω τα ρουχα πλεον απο το πολυφωτο :D :D

44kv.jpg
02hi.jpg
w04q.jpg
9yhd.jpg

τσιμενταρισμα.

m2rn.jpg

το τελικο αποτελεσμα.

44vr.jpg
34wq.jpg
jccd.JPG

και ολος ο βραχος μαζι.

ywph.jpg

στο αριστρεο νησι απλωσα ενυδρειακη σιλικονη και εριξα αραγονιτη στις ενωσεις για να σπασει η μαυριλα αν και το αποτελεσμα

δεν ηταν αυτο που περιμενα.

μενει να κανω μερικες ενισχυσεις σε καποια σημεια και να μπει ο βραχος στο ενυδρειο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή Κώστα!!!

Εντάξει το aquascape το κατέχεις... δεν σχολιάζω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή Κώστα!!!

Εντάξει το aquascape το κατέχεις... δεν σχολιάζω άλλο...

να σαι καλα Δημητρη.ευχαριστω πολυ.

μετα απο τοσα στησε-ξεστησε που θα παει θα μαθω.στο επομενο θα τα παω καλυτερα. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το Aquascape! Μπράβο!!!!! :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο και με πολους χωρους για κοραλια και μια ωραια bubble ανεμωνη,αντε μην καθυστερεις βαλτο μεσα να μπολιαζει,τωρα τα ρουχα μην τρελενεσε τα βαζεις και στην κεραια....σιγα μην σκασεις

Link to comment
Share on other sites

Κωστα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο και με πολους χωρους για κοραλια και μια ωραια bubble ανεμωνη,αντε μην καθυστερεις βαλτο μεσα να μπολιαζει,τωρα τα ρουχα μην τρελενεσε τα βαζεις και στην κεραια....σιγα μην σκασεις

να σαι καλα ρε Νικολα.

να στεγνωσει λιγο καλα και μεσα στο ενυδρειο.

το θεμα ειναι οτι στη κεραια δεν χωρανε αλλα,ασε που δεν μπορω να πιασω και Αλ τζαζιρα. :D :D .

παλιοκατασταση.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Εκανες φοβερη δουλεια!!!! Πραγματικα εντυπωσιακο το αποτελεσμα του scape !!!

Αντε καλη συνεχεια φιλε!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε Νικολα.

να στεγνωσει λιγο καλα και μεσα στο ενυδρειο.

το θεμα ειναι οτι στη κεραια δεν χωρανε αλλα,ασε που δεν μπορω να πιασω και Αλ τζαζιρα. :D :D .

παλιοκατασταση.

καλο ειναι αυτο εκει κοντα ειναι και η ερυθρα [την θαλασσα λεω] :bigemo_harabe_net-139: :bigemo_harabe_net-139:

Link to comment
Share on other sites

Εκανες φοβερη δουλεια!!!! Πραγματικα εντυπωσιακο το αποτελεσμα του scape !!!

Αντε καλη συνεχεια φιλε!

να σαι καλα Γιαννο.ευχαριστω ρε φιλε.

καλο ειναι αυτο εκει κοντα ειναι και η ερυθρα [την θαλασσα λεω] :bigemo_harabe_net-139: :bigemo_harabe_net-139:

ρε που πηγε το μυαλο σου.αυτα ειναι. :bigemo_harabe_net-169: :bigemo_harabe_net-169:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε κωστα!

Πολυ ομορφο και με μικρα "πατηματα" στη βαση και τα 2 νησακια! :bigemo_harabe_net-64:

Αισθητικα μου αρεσει πολυ...ομως(πρωτα ο θεος και θα με θυμηθεις φιλε)...θα εχεις θεμα με σκιες στο μελλον,ειδικα

αν ξανακυλησεις στα σκληρα!χαχαχα!

Μπορεις βεβαια να εισαι ολη την ωρα με το χερι μεσα και να κλαδευεις(δινοντας χαρα και σε φιλαρακια) αλλα καποια στιγμη

θα απηυδησεις!!

Βεβαια εχουμε καιρο μεχρι τοτε και η ουσια πως σαν εικονα ειναι πολυ ομορφο scape! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Μιχαλη.να σαι καλα ρε φιλε.

η καθε παρατηρηση δεκτη ειδικα οταν ειναι και καλοπροαιρετη.

η αληθεια ειναι οτι η πλατφορμες δεν ειναι η μια πανω στην αλλη αλλα δεν ειχα

φανταστει οτι το θεμα προκυπτει οταν μεγαλωνουν τα κοραλια.

βεβαια οπως το σκεφτομαι το βλεπω αρκετα δυσκολο να παω σε σκληρα κοραλια για τους γνωστους λογους.

αν προκυψει δυνατοτητα να βαλω μπορουν να μπουν μερικα στα ανωτερα σημεια οπου δεν θα υπαρχει θεμα.

αλλα οπως σωστα λες εχουμε πολυ δρομο ακομα.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Εσυ να'σαι καλα κωστα και στην χειροτερη να κλαδευεις ολη την ωρα! :bigemo_harabe_net-82:

Εγω στο λεω γιατι ο βασικος λογος που εκανα το δικο μου rescape ηταν και αυτος.

Ειδικα στο αριστερο νησι ειχαν ξεκινησει τα κοραλια που ηταν ψηλα να απλωνουν,να κανουν plate και εκαναν σκιες

σε αυτα που ηταν απο κατω.

Αυτο που ειδα ειναι οτι οσα κοραλια ηταν ψηλα οταν αρχιζαν να φτανουν(σχετικα) την επιφανεια του νερου αντι να αναπτυσονται προς τα πανω,πηγαιναν διαγωνια κανωντας αυτο που λεμε plate.

Βεβαια αυτο πηρε 1,5 χρονο και μιλαω πιο πολυ για sps. :bigemo_harabe_net-134:

Οτι και να σου λεω παντως...εισαι καλλιτεχνης φιλε μου και εχεις πολυ φαντασια! :D

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Μιχαλη να εφτανα και εγω στο σημειο να κλαδευα και να εδινα σε φιλους.

επειδη ομως το ενυδρειο ειναι λιγο δυσκολο να <<πνιγει>> απο κοραλια ειτε χρονικα

ειτε γιατι οι προσθηκες σε ποσοτητα θα ειναι περιορισμενες ειπα μιας και οπτικα θα κυριαρχει

ο βραχος να του δωσω ενα δεντροειδη σχημα και να μην ειναι μια στοιβα απο πετρες.

καλλιτεχνης δεν ειμαι Μιχαλη αλλα απο φαντασια εχω μπολικη.ουτως η αλλιως ειναι τζαμπα

και δεν φορολογειτε. :D :D(ακομα).

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...